Clavia vs Górki - 16.06.19, fot. P.Biela

SENIORZY REZERWY: Blamaż w Krzyszkowicach, Hejnał 8:0 Górki...

• autor: oliwier234gprzed, 2019-09-26 10:03
SENIORZY REZERWY: Blamaż w Krzyszkowicach, Hejnał 8:0 Górki II

Gdy do przerwy gospodarze niedzielnego pojedynku z Górkami II schodzili z przewagą dwóch bramek różnicy, nic nie świadczyło o tym, że starcie zakończy się tak ogromną klęską naszych zawodników, którzy ostatecznie dali sobie strzelić jeszcze sześć trafień.

LKS Hejnał Krzyszkowice - LKS Górki II Myślenice 8:0 (2:0)

8:0 87’ M.Bidzński

Hejnał: Bartłomiej Jurczak - Dariusz Domanus, Mateusz Szczurek, Maciej Opioła, Marcin Baran, Marek Bidziński, Michał Bułat (57’ Marek Baran), Przemysław Ciaputa, Marcin Kotecki, Michał Muniak, Łukasz Nocoń (67’ Rafał Baran)

Górki II: Artur Szlachetka - Dariusz Maślak (78’ Michał Pustelnik), Andrzej Szlachetka, Kamil Plewa, Sławomir Pilch - Paweł Maślak, Maciej Turała (22’ Łukasz Kupczak), Dawid Miętka, Tomasz Puto (46’ Przemysław Sendorek) - Krystian Mrowczyk (65’ Jarosław Osiński), Marek Olszowski (65’ Marek Ulman)

Ponadto na ławce: Filip Kudas

Sędziowie: Wojciech Boczkaja oraz Ryszard Kolbiarz i Małgorzata Święch (KS Myślenice)

Widzów: 50

Miejsce: Boisko LKS „Hejnał” w Krzyszkowicach

Na mecz do Krzyszkowic, drużyna pod wodzą Andrzeja Szlachetki wybrała się bez kilku graczy drugiej linii, a wśród nieobecnych widniały nazwiska R.Zdunia, J.Ulmana, K.Wojtana czy też K.Polewki oraz S.Irzyka. Po mimo wielu absencji nasz szkoleniowiec skompletował optymalną kadrę na niedzielne, przedpołudniowe zawody. Przeciwnikiem w meczu był trzeci ze spadkowiczów - Hejnał Krzyszkowice, który mimo kilku ubytków kadrowych nadal został silnym zespołem, liderującym w B-klasie po rozegraniu dwóch spotkań. Warto wspomnieć, że trenerem rywala nadal jest Łukasz Nocoń, wnoszący wiele na boisku i regularnie strzelający bramki.

Obraz spotkania uwidocznił nam się w pierwszych minutach, kiedy to zespół Górek został zepchnięty do linii defensywnej, a Hejnał już od początku oddawał groźne strzały. W mecz w miarę korzystnie wszedł Artur Szlachetka, kilkukrotnie interweniując. Myśleniczanie sporadycznie zagrażali bramce gospodarzy, którzy w 15. minucie wyszli na prowadzenie. Składna akcja i bardzo dobre podanie otwierające drogę do bramki nie przeszkodziło w zdobyciu gola. W 22. minucie z powodu urazu plac gry opuścił Maciej Turała, a zastąpił go debiutujący Łukasz Kupczak. Hejnał dominował na boisku, jednak przez długi czas dosyć pewnie spisywała się nasza defensywa. W 40. minucie faul w polu karnym i ewidentna jedenastka, którą rywale pewnie wykorzystali. Do przerwy 0:2.

Tuż po przerwie na murawie pojawił się Przemysław Sendorek, zastępując Tomasza Puto. W drugiej połowie myśleniczanie grali już zdecydowanie gorzej, a proste błędy przyczyniły się do straty kolejnych goli. W ciągu dziesięciu minut, Górki straciły aż cztery trafienia, a bezwzględnie wykorzystujący naszą słabość rywale urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki. W 65. minucie plac gry opuścili Krystian Mrowczyk i Marek Olszowski, a w ich miejsce pojawili się jeszcze Jarosław Osiński i Marek Ulman. Przewaga gospodarzy była widoczna, a podopieczni Andrzeja Szlachetki mieli wielkie problemy z wyjściem z własnej połowy. Końcowy rezultat spotkania został ustalony w decydującej fazie spotkania, a ostatecznie Górki II z Krzyszkowic wyjechały z bagażem ośmiu trafień.

Wysoka porażka w meczu z Hejnałem, to z pewnością efekt słabszej gry i bezwzględnej skuteczności gospodarzy. Po słabym, ale i spodziewanym początku rozgrywek i braku punktów po meczach ze spadkowiczami, teraz zaczynamy serię teoretycznie łatwiejszych meczów. Przed nami decydujące spotkania z Cisami Harbutowice i Duklą Bysina. Obie te ekipy, podobnie jak Górki II, nie mają na koncie żadnych oczek, a co najistotniejsze prezentują podobny bilans bramkowy (Cisy 2:15, Dukla 0:19). Liczymy, że do tych spotkaniach drużyna Andrzeja Szlachetki przystąpi w optymalnym składzie i powalczy o upragnione punkty.