Lubomir vs Górki 17.04.16

Gościbia i Cisy - Nadchodzimy!, czyli weekend z Górkami

• autor: oliwier234gprzed, 2019-09-28 09:30

W najbliższy weekend do kolejnych ligowych batalii staną ponownie drużyny Górek Myślenice, które tym razem będą grały z sąsiadującymi ekipami z Gminy Sułkowice. A-klasowy zespół spróbuje swoich sił w starciu ze spadkowiczem - Gościbią, a rywalizujący w B-klasie, podopieczni Andrzeja Szlachetki na wyjeździe zmierzą się z Cisami Harbutowice.

Zmagania w 9. kolejce A-klasy rozpocznie starcie Skalnika Trzemeśnia ze Stawem Polanka. Obie ekipy bardzo dobrze otworzyły sezon i z kilkunastoma punktami plasują się w pierwszej części notowania, dlatego też spodziewamy się wyrównanych i zaciętych zawodów. Następny mecz zaplanowano w Poznachowicach Dolnych, gdzie o godz. 16:00 na murawę wybiegną gracze tamtejszego Lubomira i Wróblowianki. Faworytem tego starcia jest aktualnie trzeci zespół notowania, jednak grając na trudnym terenie, zawodników spod Krakowa będzie czekało niełatwe zadanie. A-klasowa karuzela w sobotnie popołudnie przeniesie się do Sieprawia, a tam niedawny lider - Karpaty będzie chciał powrócić na zwycięski szlak w spotkaniu z nie najlepiej radzącą sobie Clavią. Warto wspomnieć, że zespół spadkowicza prowadzi grający do niedawna w Świątnikach Górnych - Krzysztof Zając, a wraz z nim kilku byłych graczy Clavii. O godz. 16:00 na murawie zameldują się także piłkarze Górek i Gościbii, a w kolejnym meczu LKS Rudnik zmierzy się z Zielonką Wrząsowice. Starcie tych ekip będzie bardzo ciekawym pojedynkiem ze względu, że obydwie drużyny bardzo potrzebują punktów, a mecz 12. z 13. ekipą w stawce może zdecydowanie poprawić sytuację jednej ze stron. W sobotę zaplanowano jeszcze jeden mecz, w którym Sokół Borzęta będzie chciał sprawić niespodziankę w pojedynku z solidnym Beskidem Tokarnia. Ekipa beniaminka aktualnie zajmuje ostatnią lokatę, dlatego też postawi twarde warunki dla ostatniego pogromcy Górek. Zmagania w najbliższy weekend zakończy jedyny niedzielny mecz, w którym prowadząca Rokita zagra u siebie z Toporem Tenczyn.

W sobotnie popołudnie wszyscy, którym losy klubu Górek Myślenice nie są obojętne, z zaciekawieniem i nadzieją będą patrzeć na popisy swojej ulubionej drużyny, która przy Solidarności 6 będzie rywalizowała z Gościbią Sułkowice. Ekipa spadkowicza powróciła do A-klasy po siedemnastu latach przerwy, a swojej historii może poszczycić się występami nawet w IV lidze. Warto wspomnieć, że o ile miniony sezon był bardzo nieudany dla sułkowiczan, a zajęcie przedostatniej lokaty wiązało się z degradacją z klasy okręgowej, to sezon wcześniej zespół otarł się o awans do IV ligi, kończąc zmagania z tytułem wicemistrzowskim. W niedalekiej historii, pierwsza ekipa Górek regularnie mierzyła się z nieistniejącym już zespołem rezerw z Sułkowic, z którym rywalizowaliśmy z mieszanym szczęściem. Na osiem spotkań Górki wygrały w tylko trzech meczach, przez długi czas nie mogąc przełamać niekorzystnej passy. Tym razem podopieczni trenera Wojciecha Czajki staną przed szansą na trzecie ligowe zwycięstwo w pojedynku z solidnym przeciwnikiem, który próbuje odbudować swoją siłę. Do tej pory zespół prowadzony przez Bartosza Pawlika, znanego bardziej jako sędziego piłkarskiego w naszym regionie, zdobył 13 punktów, za cztery wygrane i remis. Piąta ekipa w stawce ma za sobą zwycięstwa z m.in. Karpatami 2:0 czy Stawem 2:0 (jedyny zespół w lidze, który pokonał beniaminka), ale i też wpadki jak np. porażka z Sokołem 2:0 czy przegrane derbowe starcie z Rudnikiem 3:1. Gościbia gra nierówno, jednak w sobotnie popołudnie spodziewamy się kolejnego trudnego meczu, w którym ponownie będziemy walczyć o korzystny rezultat do samego końca. Liczymy, że myśleniczanie zagrają bardzo dobre zawody, a wspólnie będziemy mogli cieszyć się z kolejnej wygranej podopiecznych trenera Wojciecha Czajki!

Z największą przyjemnością pragniemy zaprosić kibiców i sympatyków na mecz 9. kolejki A-klasy, w którym Górki zmierzą się z Gościbią Sułkowice. Pojedynek zaplanowano na sobotę - 28. września - na godz. 16:00 na boisku w Myślenicach, przy ul. Solidarności 6. Zapraszamy!

Kolejka 9. w dniach 28/29.09.2019

Skalnik Trzemeśnia - Staw Polanka  2019-09-28, 15:00, Trzemeśnia

Lubomir Wiśniowa - Wróblowianka Kraków  2019-09-28, 16:00, Poznachowice Dolne

Karpaty Siepraw - Clavia Świątniki Górne  2019-09-28, 16:00, Siepraw

Górki Myślenice - Gościbia Sułkowice  2019-09-28, 16:00, Myślenice - Solidarności

LKS Rudnik - Zielonka Wrząsowice  2019-09-28, 16:00, Rudnik

Sokół Borzęta - Beskid Tokarnia  2019-09-28, 16:30, Winiary

Rokita Kornatka - Topór Tenczyn  2019-09-29, 14:00, Kornatka

Wielkie emocje będą czekały nas również w starciu ekipy rezerw, która co ciekawe w sobotę wybierze się do …. Sułkowic, a tam podopieczni Andrzeja Szlachetki będą walczyli o pierwsze punkty w starciu z Cisami Harbutowice. Rywal podobnie jak Górki II nie zdobył do tej pory punktów, a w bilansie bramkowych może pochwalić się o jednym więcej strzelonym i jednym więcej straconym golem. Myśleniczanie staną przed szansą na punkty, jednak dla Cisów, to też będzie doskonała okazja na pierwszą zdobycz. Do tej pory starcia z zespołem z Harbutowic kończyły się zwykle na korzyść Górek. Liczymy, że ekipa rezerw zaprezentuje się na miarę swoich możliwości i pokona Cisy!

W ramach 4. kolejki w myślenickiej B-klasie gr. II odbędą się jeszcze trzy spotkania. Najciekawiej zapowiada się starcie Wichra Stróża z Iskrą Głogoczów, a więc dwóch solidnych ekip z czołówki. Do raczej jednostronnych pojedynków dojdzie w Myślenicach i Lubniu, a w tych spotkaniach Dukla podejmowała będzie Hejnał, a Szczebel zagra z LKS Trzebunia.

Z przykrością stwierdzamy, że wyjazdowe starcie Górek II z Cisami rozpocznie się w tym samym czasie, co mecz A-klasowego zespołu. Niemniej jednak zapraszamy do Sułkowic na czwarte w tej rundzie starcie podopiecznych Andrzeja Szlachetki!

Kolejka 4. w dniach 28/29.09.2019

Wicher Stróża - Iskra Głogoczów  2019-09-28, 16:00, Stróża