Beskid vs Górki - 27.09.20, fot. P.Biela

SENIORZY REZERWY: Porażka na zakończenie rundy, Górki II...

• autor: oliwier234gprzed, 2019-10-24 18:19
SENIORZY REZERWY: Porażka na zakończenie rundy, Górki II 0:3 Szczebel

Szóstą w tej rundzie porażką zakończyło się spotkanie drugiej drużyny Górek, która w niedzielne popołudnie rywalizowała ze Szczeblem Lubień. Myśleniczanie mimo niezłego składu zagrali słabe spotkanie i chociaż okazji na chociażby remis nie brakowało, to rywale okazali się być lepsi i pokonali nasze rezerwy 0:3.

LKS Górki II Myślenice - KS Szczebel Lubień 0:3 (0:1)

0:1 11’ P.Burtan

0:2 73’ P.Burtan

0:3 83’ K.Rapacz

Górki II: Filip Kudas - Maciej Turała (kapitan; 78’ CZ.K.), Kamil Plewa, Sylwester Irzyk - Andrzej Szlachetka - Marek Olszowski (85’ Przemysław Sendorek), Krystian Mrowczyk (80’ Dariusz Maślak), Dawid Miętka, Jan Ulman (25’ Sławomir Pilch) - Łukasz Kupczak (60’ Tomasz Puto), Konrad Polewka (72’ Patryk Kuźmiński)

Ponadto na ławce: Michał Pustelnik

Sędziowie: Michał Schaffer oraz Krzysztof Salawa i Tomasz Płatek (KS Myślenice)

Widzów: 50

Miejsce: Boisko LKS „Górki” w Myślenicach przy ul. Solidarności 6

Spotkanie ze Szczeblem było ostatnią tegoroczną szansą na przełamanie złej formy i walkę o upragniony triumf. Myśleniczanie do meczu przystąpili szczególnie zmotywowani, aczkolwiek jasną sprawą był fakt, że rywale prezentują nieco wyższy poziom niż zamykające wraz z Górkami tabelę ligową - Cisy czy Dukla. Podopieczni Andrzeja Szlachetki w swoim siódmym ligowym boju zapewniali walkę o jak najlepszy wynik, a szkoleniowiec ekipy rezerw w zawodach musiał poradzić sobie bez zawieszonego za czerwoną kartkę Radosława Zdunia, grającego poprzedniego dnia w pierwszym zespole Kacpra Wojtana czy regularnie występujących Artura Szlachetki i Marka Ulmana.

Zawody przy Solidarności 6 bardzo dobrze rozpoczął zespół gości. Akcja z 3. minuty została zakończona rzekomym faulem w obrębie szesnastki, a arbiter podyktował dosyć kontrowersyjny rzut karny. Do szansy z jedenastu metrów podszedł jeden z napastników rywala, jednak przegrał wojnę nerwów z Filipem Kudasem, który interweniował w tej sytuacji. Chwilę później z rzutu wolnego próbował odpowiedzieć Krystian Mrowczyk. Niestety, już w 11. minucie myśleniczanie stracili pierwszą bramkę. Podanie z rzutu rożnego na niepilnowanego przed polem karnym Burtana i strzał grającego trenera spowodował otwarcie wyniku. Po chwili goście mogli prowadzić już 0:2, a mocne uderzenie w okolice okienka odbił Kudas. Piłka następnie trafiła w poprzeczkę, zatańczyła na linii bramkowej i ostatecznie szczęśliwie znalazła miejsce w rękach naszego bramkarza. Początek meczu w wykonaniu Górek był słaby, a już w 25. minucie plac gry opuścił Jan Ulman, zmieniony przez Sławomira Pilcha. Goście do przerwy osiągnęli dosyć sporą przewagę, jednak w późniejszym czasie nie mieli już klarownych sytuacji. W naszych szeregach przed próbami z dystansu stanęli Łukasz Kupczak czy Krystian Mrowczyk, jednak piłka zwykle leciała tuż obok bramki.

Z pozytywnymi nastrojami rozpoczęliśmy drugą połowę. Szczebel w tej części skupił się głównie na obronie wyniku i więcej czasu spędzał w defensywie. Górki II wielokrotnie dochodziły do sytuacji podbramkowych, jednak brakowało odwagi przy próbach strzeleckich, a gdy takie się pojawiały, to o sobie znać dała nie najlepsza skuteczność. Podopieczni Andrzeja Szlachetki zagrażali głównie ze stałych fragmentów gry, szczególności z rzutów wolnych. Myśleniczanie próbowali zaskoczyć dobrze broniących się przeciwników. W naszych szeregach zaszły kolejne zmiany, a Kupczaka i Polewkę zastąpili Puto i Kuźmiński. Goście mniej więcej od 60. minuty zmuszeni byli do gry w osłabieniu liczebnym, a taki fakt spowodowany był kontuzją jednego z graczy i brakiem rezerwowych. W 73. minucie losy starcia zostały rozstrzygnięte, a Szczebel wychodząc ze skutecznym kontratakiem zdobył drugiego gola. Chwilę później obydwie ekipy grały w „10”, ponieważ z czerwoną kartką plac gry opuścił Maciej Turała. Na ostatnie minuty na murawie pojawili się jeszcze Sendorek i Maślak, zastępując Olszowskiego i Mrowczyka. Ostateczny wynik zawodów ustalony został w 87. minucie, a Szczebel odniósł trzeci ligowy triumf w tej rundzie.

Górki II kończą rundę jesienną z jednym punktem i zajmują ostatecznie ósme miejsce w tabeli B-klasy gr. II. Pozytywne wyniki spotkań kontrolnych z pewnością wskazywały na poprawę w porównaniu z minionym sezonem, jednak ostatecznie Górki przegrywając 6 z 7 meczów ponownie zmuszeni są zamykać ligowe notowanie. Zawodników ekipy rezerw czeka teraz zasłużona przerwa, a o przyszłości tejże ekipy poinformujemy w najbliższym czasie.

Wraz z ostatnim meczem rundy jesiennej, swoją przygodę na stanowisku szkoleniowca ekipy rezerw zakończył Andrzej Szlachetka. Były gracz pierwszej ekipy prowadził zespół w 2019 roku podczas czternastu pojedynków ligowych oraz dziesięciu meczach sparingowych. Za poświęcony czas i wielkie zaangażowanie bardzo dziękujemy!