28

02-2020

29

02-2020

SENIORZY: Górki Myślenice vs Naprzód Sobolów - sparing, Myślenice - Sztuczne, 16:00

zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 470, wczoraj: 683
ogółem: 1 340 914

SENIORZY: Triumf w pierwszym sparingu, Górki 4:3 Turbacz

• autor: oliwier234gprzed, 2020-02-11 17:01

Zwycięstwem w niezłym stylu zakończył się pierwszy mecz kontrolny, w którym drużyna Górek Myślenice podejmowała piątoligowy Turbacz Mszana Dolna. Zespół rywala prowadził do przerwy w dosyć pewnym stylu, jednak w drugiej połowie podopieczni trenera Wojciecha Czajki odwrócili losy meczu i wygrali go 4:3.

LKS Górki Myślenice - KS Turbacz Mszana Dolna 4:3 (1:2)

Bramki dla Górek: M.Kubiński, K.Mrowczyk, J.Irzyk, M.Obierzyński

Bramki dla Turbacza: P.Mackiewicz, Ł.Łabuz, D.Gniecki

Górki: Krystian Kubiczek - Rafał Bujas, Kamil Szczypka, Mateusz Kubiński, Paweł Maślak, Jarosław Kuchnia - Marek Zięba, Kacper Wojtan, Mateusz Biela - Kamil Malina, Jan Irzyk oraz Filip Kudas, Mateusz Obierzyński, Krystian Mrowczyk, Testowany I

Po czterech tygodniach treningów, piłkarska drużyna Górek rozegrała swoje pierwsze spotkanie kontrolne. W nim ekipa z Górnego Przedmieścia zmierzyła się z trzecią siłą limanowsko - podhalańskiej okręgówki, a więc zespołem Turbacza Mszana Dolna. Do sparingu podopieczni trenera Wojciecha Czajki przystąpili w okrojonym składzie, a wśród nieobecnych wyróżnić było można m.in. I.Ziaję, M.Pietrzyka, T.Kanię, K.Turałę, a więc w dużej mierze trzon podstawowej jedenastki z rundy jesiennej. Nasz szkoleniowiec w meczu testował nowe ustawienie, w którym prawdopodobnie w czasie rewanżów występować będzie nasza ekipa.

Pierwsza połowa meczu kontrolnego z Turbaczem, to zdecydowana przewaga gości z Podhala. Chociaż dla Turbacza był to również pierwszy sparing, to zawodnicy pod wodzą trenera Jakuba Burtana wyszli na prowadzenie już na początku meczu, wykorzystując rzut karny. Chwilę później było już 0:2, a przeciwnik zdobył gola po precyzyjnym strzale zza pola karnego i uderzeniu od dolnej części poprzeczki. Nasi zawodnicy nie ustrzegli się błędów, co jest jednak w pełni zrozumiałym z racji pierwszego meczu kontrolnego. Rzadko oddawaliśmy próby strzeleckie, jednak mimo to do przerwy udało się nam zdobyć trafienie kontaktowe, a gola po dobitce rzutu karnego zdobył Mateusz Kubiński. Mimo wyraźnej przewagi rywala, po upływie 45 minut przegrywaliśmy tylko 1:2.

Druga część meczu rozpoczęła się od czterech zmian, a w środku pola zadebiutował nowy zawodnik LKS Górki. Niedługo po przerwie za sprawą Krystiana Mrowczyka, Górki doprowadziły do remisu, jednak Turbacz natychmiast odpowiedział. W tej połowie uwidaczniała się przewaga naszych graczy, a duży wkład w grę zespołu wnieśli rezerwowi. Pod koniec zawodów, podopieczni trenera Wojciecha Czajki przechylili szalę spotkania na swoją korzyść, a bramki dla naszej ekipy zanotowali Jasiek Irzyk oraz Mateusz Obierzyński. Sparing z Turbaczem oprócz pozytywnego wyniku pokazał nam również, że mimo już dwubramkowej straty potrafimy nadrobić zaległości i powalczyć o końcowe zwycięstwo!

Podsumowując: za myśleniczanami dobre zawody, z których na pewno możemy wywnioskować wiele plusów. Sprawdzenie nowej taktyki połączone z brakami kadrowymi, a mimo wszystko mecz na dobrym i wyrównanym poziomie z czołową ekipą podhalańskiej okręgówki może napawać optymizmem. Warto wspomnieć, że ciężka praca zawodników da efekty dopiero w rozgrywkach ligowych, a w pozostałych pięciu meczach nasi piłkarze powinni skupić się na usystematyzowaniu nowych założeń taktycznych oraz wyeliminowaniu do minimum błędów własnych.

Serdecznie dziękujemy zespołowi Turbacza Mszana Dolna za możliwość rozegrania meczu kontrolnego i jednocześnie życzymy wszelkiej pomyślności w rozgrywkach ligowych. Naszą ekipę w obecnym tygodniu będzie czekał ostatni trening na hali sportowej we wtorek, kolejna jednostka na sztucznej murawie na Zarabiu w czwartek, a tygodniowy cykl zakończymy sparingiem z Jordanem Jordanów, a więc ligowym rywalem Turbacza!