Górki Myślenice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

Górki vs Iskra B. - 12.09.20, fot. O.Bzowski
Ładowanie...

Kalendarium

19

09-2020

sobota

20

09-2020

niedziela

SENIORZY: Hejnał Krzyszykowice vs Górki Myślenice - A-klasa, Krzyszkowice, 11:00

SENIORZY REZERWY: Grodzisko Raciechowice vs Górki II Myślenice - B-klasa, Raciechowice, 17:00

21

09-2020

pon.

22

09-2020

wtorek

23

09-2020

środa

24

09-2020

czwartek

25

09-2020

piątek

Losowa galeria

Górki vs Skalnik - 07.10.17, fot. P.Biela
Ładowanie...

Aktualności

Strażacko - piłkarskie Ferie 2020 na Górnym Przedmieściu

  • autor: oliwier234gprzed, 2020-02-12 18:02

Śródroczna przerwa od nauki w szkole, zwana popularnie zimowymi feriami, to czas w którym wiele organizacji angażuje się w stworzenie zajęć dla dzieci i młodzieży. Już po raz czwarty taką inicjatywę przejawiły dwa stowarzyszenia z Górnego Przedmieścia - Ludowy Klub Sportowy „Górki” Myślenice oraz Ochotnicza Straż Pożarna Myślenice – Górne Przedmieście.

 

Podczas tegorocznych spotkań frekwencja po raz kolejny dopisała, a najmłodsi mogli cieszyć się ze spędzania wolnego czasu w gronie znajomych. Rokrocznie podstawowym elementem ferii są zajęcia stacjonarne w sali głównej Domu Ludowego, gdzie najmłodsi mogą kształcić swoje umiejętności plastyczne i manualne, a także rywalizować pomiędzy sobą w grach planszowych i logicznych oraz zawsze cieszących się wielkim zainteresowaniem piłkarzyków czy tenisem stołowym. Uczestnikom zajęć oferowany jest posiłek i ciepła herbata.

Podczas zajęć stacjonarnych, dzieci i młodzież spędzali czas pod opieką druhów z OSP, członków klubu, a także sympatyków obu organizacji. Dodatkowo uczestnicy zajęć mogli wcielić się w wiele postaci z życia zawodowego, jak m.in. strażaków poznając kulisy służby lub kucharzy podczas kulinarnych zajęć. Ponadto do dyspozycji dzieci był także rzutnik, na którym chętni mogli obejrzeć bajki i filmy, a znaczna przestrzeń wnętrza sali Domu Ludowego spowodowała, że miały one doskonałe warunki do wspólnej zabawy.

W czasie zajęć stacjonarnych Dom Ludowy odwiedziły różne jednostki dbające o bezpieczeństwo w naszym regionie. Pierwszymi z nich byli przedstawiciele Straży Miejskiej, którzy wygłosili krótką prezentację na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a także podstawowe zasady i możliwości uniknięcia sytuacji niebezpiecznych. Prezentację na temat bezpieczeństwa i zagrożeń oraz pogadankę na temat odpowiedzialnej pracy policjanta wygłosił rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach st. sierż. Dawid Wietrzyk.

Nowością w programie była wizyta przedstawicieli Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego. Miłe panie zaprezentowały zasady bezpieczeństwa podczas prac rolnych oraz prawidłowego zachowania przy zwierzętach gospodarczych i domowych. Uczestnicy otrzymali upominki oraz kolorowanki.

Oprócz licznych spotkań i szkoleń, również i druhowie - gospodarze zaangażowani byli w krótki kurs pierwszej pomocy, a także reagowania w czasie sytuacji kryzysowych. Ponadto dzieci miały możliwość odwiedzenia samochodu bojowego Iveco Eurocargo 4x4 oraz logistycznego Mercedes Sprinter Slop. W ramach poszerzenia wiedzy z zakresu pożarnictwa, grupa z Górnego Przedmieścia wybrała się również do siedziby Powiatowej Komendy Państwowej Straży Pożarnej, gdzie przedstawiona została służba strażaków zawodowych, a także profesjonalny sprzęt ratowniczy.

Stałym elementem zajęć jest wycieczka do Kina Muza. Dzięki możliwości wspólnego wyjazdu, dzieci i młodzież obejrzały film animowany pt. „Szybcy i Śnieżni”. Następnym punktem ferii był wyjazd na strzelnicę. Dla wielu był to pierwszy kontakt z bronią palną, a także wspaniała możliwość poćwiczenia celności i spróbowania swoich sił w dyscyplinie olimpijskiej. Najmłodsi mogli uczestniczyć również w zajęciach sportowych w hali widowiskowej Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego, gdzie zmierzyli się w rywalizacji w grach zespołowych.

Chociaż podczas ferii najmłodsi nie mogli cieszyć się z zimowej aury, to w ramach aktywnego spędzenia wolnego czasu uczestniczyli w zajęciach na placu przy strażnicy OSP. Tam przeprowadzono wiele zabaw ruchowych, a nagrodą dla każdego był ciepły posiłek z grilla, serwowany przez niezawodnych druhów.

Zajęcia w ferie zakończył bal karnawałowy, a następnie wszyscy uczestnicy dostali pamiątkowy dyplom. Wspólna zabawa była znakomitą okazją do miłego zakończenia spotkań, a oprócz ciekawych zabaw, możliwa była różna degustacji różnych słodkości przygotowanych przez rodziców. Warto wspomnieć, że całemu wydarzeniu towarzyszył również teatrzyk pt. "Kopciuszek", w którym role główne odegrali uczestnicy zajęć.

Władze obu organizacji pragną podziękować każdemu, kto przyczynił się do organizacji zajęć. Szczególne wyrazy wdzięczności kierować należy w stronę Urzędu Miasta i Gminy Myślenice za współfinansowanie całego przedsięwzięcia. Dodatkowo podziękowania kierujemy do poszczególnych organizacji:

Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu

Straż Miejska w Myślenicach

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Myślenicach

Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Myślenicach

Zespół Szkół im. Andrzeja Średniawskiego

Spółka Sport Myślenice

Organizatorzy dziękują osobą zaangażowanym w koordynowanie zajęć: Barbara Kęs, Monika Kęs, Maria Norek oraz druhom z OSP Myślenice - Górne Przedmieście na czele z niezawodnym gospodarzem Markiem Ulmanem i członkom LKS Górki Myślenice.

Fotogaleria z Ferii zimowych na Górnym Przedmieściu - https://photos.google.com/share/AF1QipNQRvkRjHR3_bVMIJC11Rykemk40f-7K1H9ppyFhxow5sQWqePopb2yJCllD0O5Dw?key=VDhxc2xFcUtUQ1BVWjZES1ZvSVVnWi14bmdzaXZB


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [9]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

Hejnał Krzyszkowice Górki Myślenice
Hejnał Krzyszkowice   Górki Myślenice
2020-09-20, 11:00:00


Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

Górki MyśleniceIskra Brzączowice
Górki Myślenice 2:3 Iskra Brzączowice
2020-09-12, 17:00:00
Myślenice - Solidarności 6
galeria »   relacja »

Wyniki

Ostatnia kolejka 8
Beskid Tokarnia 4:0 Hejnał Krzyszkowice
Gościbia Sułkowice 3:0 Karpaty Siepraw
Clavia Świątniki Górne 5:1 Lubomir Wiśniowa
Zielonka Wrząsowice 1:3 Rokita Kornatka
Topór Tenczyn 0:7 LKS Rudnik
Staw Polanka 4:0 Sęp Droginia
Sokół Borzęta 3:2 Skalnik Trzemeśnia
Górki Myślenice 2:3 Iskra Brzączowice

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 9
Skalnik Trzemeśnia - Beskid Tokarnia
Sęp Droginia - Sokół Borzęta
LKS Rudnik - Staw Polanka
Rokita Kornatka - Topór Tenczyn
Lubomir Wiśniowa - Zielonka Wrząsowice
Karpaty Siepraw - Clavia Świątniki Górne
Iskra Brzączowice - Gościbia Sułkowice
Hejnał Krzyszkowice - Górki Myślenice

Statystyki drużyny

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 5 gości

dzisiaj: 644, wczoraj: 6634
ogółem: 1 629 809

statystyki szczegółowe