04-2024

Górki II vs Dukla - 23.03.19, fot. P.Biela

SENIORZY: Porażka z mocnym rywalem, Górki 2:3 Tempo

• autor: oliwier234gprzed, 2020-02-23 20:59

W sobotnie popołudnie, na boisku ze sztuczną nawierzchnią na Zarabiu, drużyna Górek rozegrała trzeci mecz kontrolny. Po dwóch dosyć pewnych zwycięstwach nad ekipami z Podhala, tym razem podopieczni trenera Wojciecha Czajki rywalizowali z solidną ekipą Tempa Rzeszotary. Nasi zawodnicy przegrali zawody 2:3, a bramki dla zespołu zdobyli M.Biela oraz zawodnik testowany.

LKS Górki Myślenice - LKS Tempo Rzeszotary 2:3 (1:1)

1:0 3' Testowany I as. R.Bujas

1:1 10'

1:2 55'

1:3 60'

2:3 88' M.Biela as. M.Obierzyński

Górki: Filip Kudas - Paweł Maślak, Mateusz Kubiński, Ireneusz Ziaja - Rafał Bujas, Karol Turała, Mateusz Biela, Jarosław Kuchnia - Jan Irzyk - Krystian Mrowczyk, Testowany I oraz Testowany II, Kamil Szczypka, Mateusz Obierzyński, Konrad Polewka, Marek Zięba

W sobotnim sparingu myśleniczanie zmierzyli się z wymagającym zespołem Tempa Rzeszotary. Jedna z czołowych ekip myślenicko - wielickiej okręgówki ma za sobą kilkanaście treningów, obóz szkoleniowy, a mecz kontrolny z Górkami był dla niej już piątym spotkaniem towarzyskim w ramach zimowych przygotowań. Trener Wojciech Czajka w sobotnich zawodach nie mógł w dalszym stopniu skorzystać z M.Pietrzyka, a ponadto nieobecni byli T.Kania, K.Kubiczek, B.Bednarz, S.Irzyk, K.Wojtan czy K.Maliny. Kilka chwil po godz. 16:00 nasi zawodnicy rozpoczęli trzeci sparing.

Początek zawodów wyglądał bardzo obiecująco, ponieważ nasza ekipa stworzyła kilka sytuacji podbramkowych, a jedna z nich przyniosła trafienie. Już w trzeciej minucie gola zdobył zawodnik testowany, wykorzystując dokładne podanie z prawej strony od Rafała Bujasa. W kolejnych minutach myśleniczanie mogli wyraźnie odskoczyć przeciwnikowi, jednak Tempo w 10. minucie doprowadziło do wyrównania. Dośrodkowanie z rzutu wolnego i uderzenie napastnika rywala tuż przy słupku spowodowało zdobycie gola. Do przerwy można było ujrzeć naprawdę wyrównane widowisko, w którym obie strony prezentowały wysoki poziom gry, a zatem pierwsze czterdzieści pięć minut zakończył remis 1:1.

Druga połowa to wyraźna obniżka w dyspozycji drużyny z Górnego Przedmieścia. Tempo coraz częściej przedzierało się pod nasze pole karne i wielokrotnie zagrażało bramce strzeżonej przez Filipa Kudasa. Nasz golkiper skapitulował w 55. i 60. minucie. Goście z Rzeszotar mogli zdecydowanie podwyższyć swoje prowadzenie, jednak dwukrotnie piłka trafiła w poprzeczkę. Myśleniczanie mieli problemy z poprawnym skonstruowaniem akcji, ale w końcowej części pokusili się o drugiego gola. Piłkę z naroźnika boiska dośrodkował Mateusz Obierzyński, a znakomitym strzałem z półobrotu pokazał się Mateusz Biela i zdobył trafienie ustalające ostateczny rezultat.

Sparing z Tempem Rzeszotary pokazał mankamenty w grze podopiecznych trenera Wojciecha Czajki, które nasz trener wraz z zawodnikami będą chcieli w jak najkrótszym czasie wyeliminować. Mimo wyraźnie słabszej postawy w drugiej części, starcie przegraliśmy różnicą tylko jednego gola, a więc liczymy, że ogólnie dobra dyspozycja w meczach kontrolnych będzie miała swoje przełożenie na rozgrywki ligowe. Przypominamy, że inaugurujące rundę wiosenną spotkanie ze Stawem odbędzie się za niespełna cztery tygodnie....

Dziękujemy drużynie Tempa Rzeszotary za możliwość rozegrania meczu kontrolnego, tym samym życząc zdrowia i jak najlepszych wyników w rundzie rewanżowej. Nasz zespół w ostatni tydzień lutego czekają dwa treningi na sztucznym boisku na Zarabiu, a w kolejnym sparingu podejmować będziemy Naprzód Sobolów (tarnowska okręgówka).