dzisiaj: 523, wczoraj: 595
ogółem: 1 374 496

Festiwal strzelecki na Zarabiu, Górki 6:0 Naprzód

• autor: oliwier234gprzed, 2020-03-03 13:57

Grający w ubiegłą sobotę swoje czwarte spotkanie kontrolne, piłkarze A-klasowej ekipy Górek Myślenice, zmierzyli się z piątoligowym Naprzodem Sobolów. Przeciwnik wcale nie okazał się być bardzo trudnym rywalem, a nasz zespół pokonał go na sztucznym boisku na Zarabiu, różnicą aż sześciu trafień.

LKS Górki Myślenice - LKS Naprzód Sobolów 6:0 (4:0)

1:0 13' M.Kubiński

2:0 14' K.Malina as. M.Zięba

3:0 31' M.Zięba as. J.Irzyk

4:0 39' samobój

5:0 69' K.Mrowczyk as. R.Bujas

6:0 74' samobój

Górki: Krystian Kubiczek - Kamil Szczypka, Mateusz Kubiński, Ireneusz Ziaja - Jarosław Kuchnia, Rafał Bujas, Mateusz Biela, Sylwester Irzyk - Marek Zięba - Jan Irzyk, Kamil Malina oraz Krystian Mrowczyk, Konrad Polewka, Bartłomiej Bednarz

Z przedmeczowych zapowiedzi jednoznacznie wynikało, że w sobotnie popołudnie będziemy świadkami dosyć trudnego meczu, w którym Górki zmierzą się z trzecim zespołem tarnowsko - bocheńskiej piątej ligi. O tym fakcie przemawiały również liczne absencje, a wśród nich wyróżnić możemy m.in. K.Turałę, P.Maślaka, M.Obierzyńskiego, T.Kanię, obu zawodników testowanych czy nadal pauzującego M.Pietrzyka. Tuż po godz. 16:00 rozpoczęliśmy zawody.

Rywale bardzo ostrożnie rozpoczęli zawody, w których od samego początku przeważała ekipa Górek. Myśleniczanie byli o wiele częściej przy piłce niż rywal i z dużą łatwością dochodzi do sytuacji strzeleckich. Pierwszego gola nasza drużyna zanotowała już w 13. minucie. Do rzutu wolnego z okolic 18-20 metra podszedł Mateusz Kubiński i jego dokładne uderzenie spowodowało zdobycie pierwszego gola. Na podwyższenie wyniku trzeba było czekać kilkadziesiąt sekund, a bramkę po doskonałym podaniu od Marka Zięby, zdobył Kamil Malina. Do przerwy myśleniczanie dwa razy mogli cieszyć się ze zdobytego trafienia. W 31. minucie bardzo dobre uderzenie zanotował Marek Zięba, a w 39. minucie piłkę po podaniu na pole karne od Mateusza Bieli, niefortunnie przeciął obrońca Naprzodu i skierował piłkę do własnej siatki.

W drugiej części trener Wojciech Czajka przeprowadził kilka zmian, a warto wspomnieć, że w meczu na nowej pozycji zagrał m.in. Rafał Bujas czy zadebiutował Sylwester Irzyk. Górki skupiły się na wyeliminowaniu błędów z pierwszej części oraz w pressingu próbowali tłumić ataki rywala w okolicach środkowej linii boiska. Druga połowa nie obfitowała w wiele akcji ofensywnych, jednak kolejnego gola, po wejściu z ławki, zanotował Krystian Mrowczyk. Nasz młody zawodnik zaliczył kolejne w okresie przygotowawczym trafienie, jednak nie była to ostatnia bramka. W 74. minucie, rywale zanotowali drugie w tych zawodach trafienie do własnej siatki i ostatecznie przegrali zawody 6:0.

Chociaż sam wynik może jednoznacznie stwierdzić, że Górki są w formie i zdeklasowały czołowy zespół tarnowskiej "okręgówki", to przed nami jeszcze nieco ponad dwa tygodnie ciężkiej pracy, przygotowującej do rozgrywek ligowych i eliminującej błędy, a w szczególności niewymuszone błędy własne. Gra podopiecznych trenera Wojciecha Czajki może się jednak podobać, dlatego też liczymy, że w pozostałych dwóch sparingach, nasi zawodnicy udowodnią nieźle rokującą przed ligą dyspozycję.

Drużynie Naprzodu Sobolów życzymy jak najlepszego wyniku w rundzie wiosennej i wiele zdrowia dla samych zawodników. Nasza ekipa w kolejnym tygodniu, na treningach skupi się na elementach piłkarskich, ćwicząc dwukrotnie na sztucznej nawierzchni na Zarabiu, a w sobotę rozegramy piąte spotkanie - podejmując zawsze solidny Pasternik Ochojno.