dzisiaj: 607, wczoraj: 595
ogółem: 1 374 580

Maszyna ruszyła, kolejne zwycięstwo, Górki 3:2 Pasternik

• autor: oliwier234gprzed, 2020-03-08 20:57

W minioną sobotę ekipa Górek Myślenice rozegrała piąty, a zarazem ostatni sparing na sztucznym boisku na Zarabiu. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki towarzysko zmierzyli się z dwunastym zespołem myślenicko - wielickiej okręgówki - Pasternikiem Ochojno. Po piorunującym otwarciu, nasi zawodnicy oddali inicjatywę rywalowi, aby w samej końcówce uzyskać przewagę i nieco zaskakująco triumfować 3:2.

LKS Górki Myślenice - LKS Pasternik Ochojno 3:2 (1:2)

1:0 1' I.Dudek

1:1 24'

1:2 35'

2:2 68' J.Irzyk

3:2 87' samobój

Górki: Filip Kudas - Rafał Bujas, Ireneusz Ziaja, Paweł Maślak - Marek Zięba, Karol Turała, Piotr Treit, Mateusz Biela - Jan Irzyk - Ignacy Dudek, Krystian Mrowczyk oraz Bartłomiej Bednarz, Kamil Malina, Konrad Polewka, Kacper Wojtan

Do piątego meczu kontrolnego, nasza ekipa po raz kolejny przystąpiła w osłabionym kadrowo składzie, a wśród nieobecnych wyróźnić mogliśmy wielu graczy z bloku defensywnego - M.Kubiński, K.Kubiczek, K. Szczypka, J.Kuchnia, S.Irzyk czy T.Kania. Mimo sporych problemów, trener Wojciech Czajka nominował do wyjściowego składu optymalną jedenastkę, a na nowych pozycjach zagrali m.in. Marek Zięba i Mateusz Biela, którzy wystąpili na miejscu wahadłowych. Rywale do sparingu przystąpili mocno zmobilizowani, w jednym z generalnych sprawdzianów przed rozgrywkami ligowymi.

W pierwszym składzie pojawiła się dwójka nowych zawodników, którzy poza graczami drugiego zespołu, wzmocnią ekipę Górek. Drużynę przed rozpoczynającą rundą zasilili wracający po półrocznym rozbracie z zespołem z Górnego Przedmieścia ofensywny pomocnik/napasnik - Ignacy Dudek oraz występujący w przeszłości w Turbaczu Mszana Dolna i Dalinie Myślenice środkowy pomocnik - Piotr Treit.

Spotkanie piorunująco rozpoczął zespół Górek. Przejęcie piłki w środku boiska i dobre zachowanie Mrowczyka i Irzyka spowodowało, że szybko przemieściliśmy się pod pole karne, a tam strzał w stronę bramki oddał Ignacy Dudek i skierował piłkę do sieci. Szybkie prowadzenie mogło zostać podwyższone, a myśleniczanie zdobyli kolejne bramki. W dalszej części pierwszej połowy inicjatywę przejmowali rywale, którzy z czasem tworzyli sobie akcje ofensywne, a dwie z nich zamienili na gole. Do przerwy gra Górek wyglądała obiecująco, jednak to Pasternik w dosyć zasłużony sposób prowadził.

W drugiej części trener Czajka tradycyjnie poczynił kilka zmian. Pasternik w tej połowie nie był już tak groźny, jak w pierwszych czterdziestu pięciu minutach, a ten fakt wykorzystała drużyna z Myślenic. W 68. minucie gola wyrównującego zdobył Jan Irzyk, a w decydującej części starcia swoistą przewagę wypracowała sobie ekipa Górek. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy remis, piłkę na pole karne dośrodkował Mateusz Biela, a jeden z obrońców przeciwników przeciął tor lotu piłki i skierował ją do własnej siatki. Dzięki temu trafieniu, to myśleniczanie triumfowali 3:2.

Zadowolenia po czwartej w tym okresie przygotowań wygranej nie krył trener Wojciech Czajka, podkreślając bardzo dobrą postawę ekipy, mimo okrojonej kadry, a przede wszystkim braku dwóch filarów defensywy - Mateusza Kubińskiego i Krystiana Kubiczka. Drużyna Górek po raz kolejny podkreśliła, że jeśli tylko zdrowie dopisze, to zespół zgłasza swoje aspiracje do walki o czołowe lokaty w rundzie rewanżowej. Pokonanie solidnego rywala, występującego przez kilka lat na wyższym szczeblu rozgrywkowym, świadczy z pewnością, że efekty ciężkiej pracy są widoczne, a liczymy, że będzie jeszcze lepiej.

Drużynie Pasternika dziękujemy za możliwość rozegrania meczu kontrolnego i życzymy powodzenia w walce o pozostanie w piątej lidze. Do rozpoczęcia ligi pozostały już tylko dwa tygodnie, a myśleniczanie w nadchodzącym siedmiodniowym cyklu będa dwukrotnie trenować na boisku na Zarabiu, a ostatni sparing zagrają z Gdovią Gdów. Zmianie uległ termin i lokalizacja tego pojedynku, ponieważ rozegramy go w niedzielę - 15 marca - o godz. 15:00 na boisku treningowym w Gdowie.

Na koniec pragniemy poinformować, że przed meczem odbyło się głosowanie na kapitana drużyny. Zespół w czasie rundy wiosennej wyprowadzał będzie Mateusz Kubiński, a wicekapitanami zostali Marek Zięba i Rafał Bujas. Skład nowej Rady Drużyny uzupełniać będą Jarosław Kuchnia i Mateusz Biela. Wszystkim serdecznie gratulujemy!