Górki Myślenice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

Górki vs Iskra B. - 12.09.20, fot. O.Bzowski
Ładowanie...

Kalendarium

19

09-2020

sobota

20

09-2020

niedziela

SENIORZY: Hejnał Krzyszykowice vs Górki Myślenice - A-klasa, Krzyszkowice, 11:00

SENIORZY REZERWY: Grodzisko Raciechowice vs Górki II Myślenice - B-klasa, Raciechowice, 17:00

21

09-2020

pon.

22

09-2020

wtorek

23

09-2020

środa

24

09-2020

czwartek

25

09-2020

piątek

Losowa galeria

Cyrhla - Górki 10.05.15 fot. Agata Mirochna
Ładowanie...

Aktualności

Sezon zakończony, ale co dalej...

  • autor: oliwier234gprzed, 2020-05-10 22:14

Zgodnie z czwartkowym komunikatem Polskiego Związku Piłki Nożnej, w porozumieniu z wojewódzkimi prezesami okręgowych związków, rywalizacja ligowa w sezonie 2019/20 od czwartej ligi w dół zostaje zakończona, a obecne rezultaty są wynikami końcowymi. Decyzja podjęta została całkiem słusznie, jednak punkt określający awanse i brak spadków jest z pewnością tematem wywołującym sporą dyskusję.

 

Już od początku kwietnia mówiono o różnych wariantach, ponieważ rozprzestrzeniająca się epidemia koronawirusa nie ustawała i najbardziej prawdopodobną opcją był brak możliwości powrotu na ligowe boiska w obecnym sezonie. Cień nadziei wlała decyzja o wznowieniu rozgrywek na szczeblu centralnym, jednak brak poprawy sytuacji w naszym kraju, ukierunkował myślenie działaczy na przedwczesne zakończenie sezonu. Pod uwagę były brane różne warianty, od całkowitego anulowania, poprzez ukończenie rywalizacji ze spadkami i awansami, aż do kuriozalnego pomysłu podzielenia ligi na grupę mistrzowską i spadkową i w ramach rundy rewanżowej rozegrania spotkań tylko z ekipami ze swojej części notowania. Ostatecznie włodarze wojewódzkich związków doszli do porozumienia i ogłosili decyzję o zakończeniu rozgrywek tylko z awansami, ale bez spadków. Podjęta uchwała budzi wiele kontrowersji, gdyż prosta logika wskazuje na fakt - dlaczego mimo rozegrania identycznej liczby spotkań zespół X awansuje do klasy wyżej, a drużyna Y nie spada do niższej ligi. Oprócz licznych głosów protestu, wojewódzcy prezesi podejmując taką decyzję, wzięli na siebie odpowiedzialność kontynuacji rozgrywek w ligach o znacznie wyższej liczebności klubów. Sztandarowym przykładem będą rozgrywki małopolskiej IV ligi, gdzie swoje mecze rozgrywa myślenicki Dalin. Powiększona przez dołączenie drużyn Wisły II i Cracovii II klasa liczyła już osiemnaście ekip, a biorąc pod uwagę awanse z piątych lig, to ta liczba może wzrosnąć nawet do 22 lub 24 zespołów, a przypomnijmy, że do czynienia mamy z klasą półamatorską, a nie angielską Championship.

Mistrzem klasy okręgowej grupy III został LKS Śledziejowice, jednak czy tytuł pozwoli awansować zespołowi do IV ligi pozostaje w kwestii niewiadomej (możliwość gry ewentualnego barażu). W lidze pozostaje zatem trzynaście ekip, a do tego grona dołącza Wróblowianka Wróblowice (mistrz A-klasy myślenickiej) oraz Zjednoczeni Branice (mistrz A-klasy wielickiej). Rachunki wskazują zatem, że w lidze występować będzie piętnaście lub szesnaście zespołów, w tym siedem z myślenickiego podokręgu. Aby sytuacja nie pozostała zbyt prosta, to warto przypomnieć, że z możliwości rywalizacji w rundzie wiosennej już wcześniej zrezygnowała Targowianka Targowisko, a chociaż ekipa prawnie może dalej uczestniczyć w stawce piątej ligi, to niewiadomą pozostaje fakt czy działacze na nowo utworzą drużynę, która będzie w stanie rywalizować na tym szczeblu rozgrywek. Obecna sytuacja uratowała po części Dziecanovię Dziekanowice i Pasternik Ochojno, które wobec wcześniejszych przypuszczeń walczyłyby o utrzymanie z utytułowanym Górnikem Wieliczka.

Prawdopodobny skład KO gr. III w sezonie 2020/21: Wiślanka Grabie, Orzeł Myślenice, Jordan Zakliczyn, Radziszowianka Radziszów, Wiarusy Igołomia, Gdovia Gdów, Tempo Rzeszotary, Raba Dobczyce, Błękitni Bodzanów, Pasternik Ochojno, Dziecanovia Dziekanowice, Górnik Wieliczka, Wróblowianka Wróblowice (beniaminek), Zjednoczeni Branice (beniaminek), LKS Śledziejowice (jeśli nie awansuje do IV ligi), Targowianka Targowisko (jeśli zarząd klubu nie wycofa ponownie zespołu).

Po krótkiej analizie piątej ligi przechodzimy do klasy, która najbardziej interesuje każdego piłkarskiego kibica z Górnego Przedmieścia, a więc myślenickiej A-klasy. Górki zakończyły rywalizację w sezonie na ósmym miejscu i chociaż wynik w środku tabeli nie jest najgorszy, to nasz zespół stać było na znacznie więcej i podczas rundy jesiennej, jak i forma ze sparingów wskazywała na dobrą, a nawet bardzo dobrą dyspozycję w trakcie rewanżów. Mistrzem ligi została wcześniej wspomniana Wróblowianka, która po rocznej przerwie powraca na ten szczebel rozgrywkowy. Drugie miejsce zajęły Karpaty Siepraw, a podopieczni trenera Krzysztofa Zająca o awans muszą powalczyć w nowym sezonie. Podium uzupełniła największa niespodzianka rozgrywek, czyli Staw Polanka. Skład naszej ligi raczej pozostaje bez zmian, a z utrzymania mogą cieszyć się przedostatni Sokół Borzęta i ostatnia Clavia Świątniki Górne. Gratulujemy zatem zaprzyjaźnionej drużynie pozostania w lidze w swoim debiutanckim sezonie! Do pozostałych trzynastu drużyn dołączą na pewno wracający po rocznym rozbracie i powtarzający sukces sprzed dwóch lat - Iskra Brzączowice (mistrz B-klasy gr. I) oraz Hejnał Krzyszkowice (mistrz B-klasy gr. II). Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują zatem, że od jesieni w popularnej serie A rywalizować będzie piętnaście zespołów. Takie rozwiązanie przypomina sytuację z sezonu 2018/19, kiedy z uczestnictwa w rozgrywkach w ostatniej chwili zrezygnowały Wrzosy Osieczany. System rozgrywek zostanie wydłużony z trzynastu do piętnastu kolejek, a każdą z drużyn dodatkowo czekała będzie pauza. Kto faworytem? W dużej mierze grono pretendentów do mistrzostwa się nie zmieni, gdyż podejrzewać można, że nadal w czołówce widniały będą nazwy zespołów z Sieprawia, Tokarni czy Kornatki. Trzy grosze do rywalizacji wrzuci z pewnością mocny Skalnik, odmłodzony Topór czy chcąca powrócić do wyższej klasy Gościbia. Wielką ciekawostką pozostaje fakt formy Stawu, a także czy będąca w ostatnich latach „w czubie” Clavia powróci na swoje miejsce. Wspólnie wierzymy, że wiodącym zespołem w stawce pozostaną także mające coś do udowodnienia i kończące rywalizacje z niedosytem Górki.

Prawdopodobny skład A-klasy gr. Myślenice w sezonie 2020/21: Karpaty Siepraw, Staw Polanka, Beskid Tokarnia, Rokita Kornatka, Skalnik Trzemeśnia, Gościbia Sułkowice, Górki Myślenice, Topór Tenczyn, Lubomir Wiśniowa, LKS Rudnik, Zielonka Wrząsowice, Sokół Borzęta, Clavia Świątniki Górne, Iskra Brzączowice (beniaminek), Hejnał Krzyszkowice (beniaminek).

Po awansach do A-klasy, w składach obu grup myślenickich B-klas pozostało łącznie szesnaście drużyn. Zarówno Hejnał, jak i Iskra awans przypieczętowały pięciopunktową przewagą nad wicemistrzami poszczególnych klas. W nowym sezonie wśród faworytów z pewnością należy widzieć pozostałych spadkowiczów z minionego sezonu, a więc zespoły Orła Nowa Wieś, LKS Trzebunia czy Iskry Głogoczów. Miejsce w czołówce powinny utrzymać wracający po kilku latach do formy Sęp Droginia oraz Wicher Stróża. O wysokie lokaty po nieudanym sezonie powalczy Grodzisko Raciechowice, a także powoli odzyskująca swój dawny blask Cyrhla Krzczonów. Objawieniem rywalizacji może być ekipa Szczebla Lubień, a juniorzy tego klubu w tym sezonie wywalczyli mistrzostwo ligi w swojej kategorii. Liczymy, że o pierwsze zwycięstwo w oficjalnym spotkaniu powalczy także zespół Górek II Myślenice. Pandemia koronawirusa spowoduje zawieszenie działalności wielu zespołów w piłce amatorskiej, jednak żadnej z działających drużyn nie życzymy takiego obrotu spraw i podzielenia losu m.in. Wrzosów Osieczany, Halniaka Zawada, LKS Mogilany, Conavii Konary, Krzemienia Jasienica czy drużyn rezerw Gościbii i Rudnika. Niewiadomą pozostaje format rozgrywek. Szesnaście klubów w całości rywalizowało ze sobą w sezonie 2017/18, jednak liczba trzydziestu meczów w B-klasie na pewno jest dużym przedsięwzięciem dla tych zespołów. W kolejnym sezonie pulę szesnastu ekip podzielono na dwie równe grupy, a sezonowa rywalizacja nieco przypominała rozgrywki jednorundowe w wyższych klasach. Mała liczba drużyn nie wskazuje na ewentualny powrót C-klasy. Trudno spodziewać się powstania nowego zespołu, chociaż pierwotnie padały możliwości o reaktywacji rezerw  piątoligowego Tempa.

Prawdopodobny skład B-klasy gr. Myślenice (lub dwóch B-klas) w sezonie 2020/21: Sęp Droginia, LKS Trzebunia, Orzeł Nowa Wieś, Wicher Stróża, Orzeł II Myślenice, Iskra Głogoczów, Raba II Dobczyce, Szczebel Lubień, Cyrhla Krzczonów, Cisy Harbutowice, Grodzisko Raciechowice, Dukla Bysina, Jawor Jawornik, Górki II Myślenice, Karpaty II Siepraw, Radwan Skomielna Czarna.

Zanim jednak start nowego sezonu, to należy oczekiwać wprowadzania kolejnych etapów „odmrażania” sportu i w pełni legalnej możliwości organizowania treningów, spotkań kontrolnych, a w ostateczności i meczów mistrzowskich. Wierzymy, że już w niedługim czasie będziemy mogli poinformować o ponownym przywróceniu działalności sportowej klubu z Górnego Przedmieścia!

 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [9]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

Hejnał Krzyszkowice Górki Myślenice
Hejnał Krzyszkowice   Górki Myślenice
2020-09-20, 11:00:00


Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

Górki MyśleniceIskra Brzączowice
Górki Myślenice 2:3 Iskra Brzączowice
2020-09-12, 17:00:00
Myślenice - Solidarności 6
galeria »   relacja »

Wyniki

Ostatnia kolejka 8
Beskid Tokarnia 4:0 Hejnał Krzyszkowice
Gościbia Sułkowice 3:0 Karpaty Siepraw
Clavia Świątniki Górne 5:1 Lubomir Wiśniowa
Zielonka Wrząsowice 1:3 Rokita Kornatka
Topór Tenczyn 0:7 LKS Rudnik
Staw Polanka 4:0 Sęp Droginia
Sokół Borzęta 3:2 Skalnik Trzemeśnia
Górki Myślenice 2:3 Iskra Brzączowice

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 9
Skalnik Trzemeśnia - Beskid Tokarnia
Sęp Droginia - Sokół Borzęta
LKS Rudnik - Staw Polanka
Rokita Kornatka - Topór Tenczyn
Lubomir Wiśniowa - Zielonka Wrząsowice
Karpaty Siepraw - Clavia Świątniki Górne
Iskra Brzączowice - Gościbia Sułkowice
Hejnał Krzyszkowice - Górki Myślenice

Statystyki drużyny

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 7 gości

dzisiaj: 594, wczoraj: 6634
ogółem: 1 629 759

statystyki szczegółowe