04-2024

Kibice LKS Górki

SENIORZY: Górki bezlitosne na wyjazdach, Rokita 1:4 Górki

• autor: oliwier234gprzed, 2020-08-27 23:34

Po wyjazdowych zwycięstwach z Sokołem i Sępem, nadszedł kolejny mecz w roli gościa, w którym wybraliśmy się do Kornatki. Tam podopieczni trenera Wojciecha Czajki mierzyli się z solidną Rokitą. Bardzo dobre zawody w wykonaniu naszych zawodników przyniosły pozytywny rezultat, a myśleniczanie w meczu triumfowali 1:4.

LKS Rokita Kornatka - LKS Górki Myślenice 1:4 (1:3)

1:0 15’ M.Mistarz - rzut karny

1:1 20’ I.Dudek as. M.Pietrzyk

1:2 26’ J.Kuchnia as. M.Biela

1:3 32’ M.Biela

1:4 89’ D.Masłowski as. M.Zięba

Górki: Krystian Kubiczek - Marek Zięba, Paweł Maślak, Ireneusz Ziaja, Mateusz Kubiński (kapitan), Jarosław Kuchnia - Dawid Masłowski, Mateusz Biela - Jan Irzyk (63’ Karol Turała), Mateusz Pietrzyk (85’ Sylwester Irzyk), Ignacy Dudek (69’ Kamil Malina)

Ławka rezerwowych: Artur Szlachetka

Rokita: Wojciech Rymarczyk - Adrian Kania, Artur Kornio, Mateusz Mistarz, Franciszek Piwowarczyk, Piotr Leśniak, Krystian Pazdan (46' Łukasz Serafin), Krystian Szewczyk (46' Damian Piwowarczyk), Łukasz Batko (65' Wojciech Piwowarczyk), Adam Piwowarczyk (kapitan), Sławomir Mistarz (80' Rafał Dudzik)

Sędziowie: Michał Bargiel oraz Damian Podolski i Szymon Wątor (KS Myślenice)

Widzów: 80

Miejsce: Boisko LKS „Rokita”, Kornatka

Piąta kolejka rozgrywek myślenickiej A-klasy zaplanowana została na późne popołudnie w ostatnią środę sierpnia. Drużyna pod wodzą trenera Wojciecha Czajki do Kornatki pojechała z chęcią przedłużenia korzystnej passy w spotkaniach na wyjeździe oraz chciała zetrzeć złe wrażenie po meczu z Rudnikiem. W kadrze na środowe zmagania ligowe zabrakło m.in. kontuzjowanego Rafała Bujasa, pauzującego z powodu delegacji Kamila Szczypki, Bartka Bednarza i Piotra Treita oraz w porównaniu z ostatnim meczem Tomka Kani i Michała Tylka, a więc na kolejny wyjazdowy mecz pojechaliśmy z okrojonymi zasobami personalnymi. Warto wspomnieć, że obydwie drużyny przed rozpoczęciem pojedynku miały niemal identyczny bilans (po 6 pkt oraz po dwa zwycięstwa i porażki), dlatego też starcie zapowiadało się wyrównane.

Kilka minut po godz. 18:00, arbiter Michał Bargiel rozpoczął mecz. Od samego początku spotkania dużo bardziej aktywniejszą była ekipa gości. Już w trzeciej minucie zespół Górek wykorzystując błąd bramkarza mógł wyjść na prowadzenie, a akcja Pietrzyka z Kuchnią nie zakończona została trafieniem. Kilka chwil później z rzutu wolnego dośrodkował Masłowski, a próbą na bramkę Rymarczyka pochwalił się Zięba. W początkowej fazie spotkania atakowała również Rokita, a przed szansą stanął grający szkoleniowiec rywala - Adam Piwowarczyk. Przeciwnik w 15. minucie dosyć nieoczekiwanie wyszedł na prowadzenie. Gola z rzutu karnego spowodowanego faulem w polu karnym zdobył Mistarz. Stracona bramka podziałała motywująco na zawodników trenera Czajki, którzy już pięć minut później doprowadzili do wyrównania. Wyprowadzenie akcji przez Masłowskiego, podanie na skrzydło do Zięby, który dośrodkowuje na Pietrzyka, a ten dogrywa piłkę dalej do środka, gdzie futbolówkę do siatki ostatecznie od poprzeczki kieruje Ignacy Dudek. Zdobyte trafienie rozpoczęło okres miażdżącej przewagi Górek. W niedługim odstępie czasu z akcją sam na sam szedł popularny Pieczara, a chwilę było już 1:2. Piłkę od świetnie dysponowanego Bieli uzyskał Jarosław Kuchnia. Nasz obrońca, wchodząc w pole karne, ominął obrońcę przeciwnika i zdobył pięknego gola. Myśleniczanie brylowali w ofensywie, a miejscowy zespół nie mógł kompletnie poradzić sobie w obecnej sytuacji. W 32. minucie gola na 1:3 po przejęciu i bajecznym uderzeniu z dystansu zdobył Mateusz Biela. Bramek w pierwszej połowie powinno być zdecydowanie więcej, jednak kilkoma interwencjami popisał się Rymarczyk. Prowadzenie 1:3 było dosyć pewnym wynikiem i z dobrymi nastrojami schodziliśmy na przerwę przed drugą połowę.

W tej części Rokita rzuciła wszystko na jedną szalę i wychodząc wysoko na mniejszym boisku w Kornatce próbowała wykorzystać każdy błąd defensywy. Linia obrony w środowe popołudnie spisywała się wyjątkowo poprawnie, dlatego też przez długi czas utrzymywaliśmy korzystny rezultat. Po stronie przyjezdnych przed okazjami stanęli m.in. Maslowski, Dudek czy Pietrzyk. Gospodarze z minuty na minutę grali coraz odważniej, jednak większość uderzeń na bramkę Kubiczka była pewnie broniona. Po naszym fenomenalnym fragmencie starcia, Rokita coraz częściej przedzierała się pod nasze pole karne. Po upływie godziny gry trener Czajka przeprowadził dwie zmiany wpuszczając Malinę i Turałę, którzy zastąpili Irzyka i Dudka. Na właściwe tory powróciliśmy w końcowej części zmagań. Najpierw piłkę do siatki głową próbował skierować Malina, a następnie swoją próbę po rykoszecie oddał Kuchnia. W 85. minucie z akcją, która mogłaby ustalić ostateczny rezultat biegł Pietrzyk. Niestety, skurcz nogi tuż przed momentem strzału spowodował, że kolejne zagrożenie nie przyniosło efektu bramkowego, a sam Pieczara musiał z konieczności opuścić murawę.. Na ostatnie chwile na boisku zameldował się wracający po urazie barku - Sylwek Irzyk. Duży wkład w dobrą postawę drużyny włożyła postawa środkowych pomocników - Bieli i Masłowskiego. Ten drugi w 89. minucie zdobył jedynego w drugiej części gola i zamknął rezultat meczu wynikiem 1:4. Brawo Górki!

Zasłużone zwycięstwo z Rokitą, to trzecia wygrana w tym sezonie. Triumf w środowym meczu zawdzięczać możemy, dzięki ambitnej i walecznej postawie myślenickiej drużyny. Górki spisały się naprawdę obiecująco, gdyż bezsprzecznie pokonaliśmy rywala, z którym nie lubimy grać i często gubiliśmy punkty. W starciu zdecydowanie ograniczyliśmy niewymuszone błędy własne, a na uwagę szczególnie zasłużyła defensywa gości. Poza strzelecami bramek na wyróżnenie z pewnością zasługuje także Marek Zięba, dla którego pozycja wahadłowego jest po prostu stworzona. Cieszymy się z kolejnego zwycięstwa, przy okazji dziękując za obecność i wsparcie z trybun! Liczymy na Was w kolejnym meczu, kiedy podczas obchodów 15-lecia zagramy z Lubomirem Wiśniowa! Dzięki zwycięstwie przesunęliśmy się w tabeli na szóstą lokatę.

MVP meczu Górki vs Rudnik: Mateusz Biela

Oceny pomeczowe zawodników (skala 1-10) - Kubiczek 7.5, Zięba 8.5, Maślak 7.5, Ziaja 7.5, Kubiński 7, Kuchnia 8, Masłowski 8, Biela 9, J.Irzyk 8, Pietrzyk 7.5, Dudek 8, Malina 7, Turała 7, S.Irzyk za krótko