Clavia vs Górki - 18.05.18, fot. O.Bzowski

SENIORZY: Wyszarpane zwycięstwo na wyjeździe, Hejnał 1:2...

• autor: oliwier234gprzed, 2020-09-24 18:38
SENIORZY: Wyszarpane zwycięstwo na wyjeździe, Hejnał 1:2 Górki

Do niezwykle wyrównanego pojedynku doszło w niedzielne przedpołudnie na boisku sportowym w Krzyszkowicach. Tamtejszy Hejnał w dziewiątym spotkaniu w rundzie rywalizował z Górkami Myślenice. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki pokonali beniaminka 1:2, a decydującą o losach zawodów bramkę w końcówce starcia zdobył Dawid Masłowski.

LKS Hejnał Krzyszkowice - LKS Górki Myślenice 1:2 (1:1)

0:1 14’ M.Pietrzyk as. J.Irzyk

1:1 30’ M.Durlatka - rzut karny

1:2 82’ D.Masłowski as. M.Biela

Hejnał: Bartłomiej Jurczak - Krzysztof Bujas, Mariusz Burda, Sławomir Ciaputa, Mateusz Durlatka, Patryk Kleszcz (76’ Kamil Lelito), Mateusz Kopta (68’ Dariusz Domanus), Marcin Kotecki, Łukasz Nocoń, Maciej Opioła (80’ Konrad Mróz), Mateusz Szczurek

Ławka rezerwowych: Dariusz Moskała, Marcin Baran, Rafał Baran, Michał Muniak

Górki: Artur Szlachetka - Michał Tylek, Rafał Bujas, Mateusz Kubiński, Jarosław Kuchnia (80’ Bartłomiej Bednarz) - Karol Turała - Jan Irzyk (89’ Kamil Szczypka), Dawid Masłowski, Mateusz Biela, Ireneusz Ziaja (62’ Kamil Malina) - Mateusz Pietrzyk

Ławka rezerwowych: Piotr Treit, Michał Wierzba, Marek Zięba

Sędziowie: Michał Bargiel oraz Rafał Jękot i Kamil Ciesielski (KS Myślenice)

Widzów: 80

Miejsce: Boisko LKS „Hejnał”, Krzyszkowice

W słoneczne, niedzielne przedpołudnie Górki Myślenice rozegrały dziewiąte spotkanie w rundzie jesiennej, w którym przyszło im rywalizować z Hejnałem Krzyszkowice. Rywal niedzielnego starcia to obecny beniaminek rozgrywek, bardzo obiecująco wchodzący w nowy sezon. Myśleniczanie do Krzyszkowic przyjechali z chęcią przełamania niemocy z meczów z Karpatami i Iskrą oraz powalczenia o wyjazdowy komplet punktów. Trener Wojciech Czajka na niedzielne zmagania zmienił nasze standardowe ustawienie 3-5-2, aby powrócić do sprawdzonej formacji 4-1-4-1. Górki podczas zawodów musiały poradzić sobie w okrojonym kadrowo składzie, a wśród nieobecnych widniały nazwiska: K.Kubiczka, T.Kani, I.Dudka, P.Maślaka, S.Irzyka czy T.Sabały, a z kontuzją w meczowym protokole widniał również M.Zięba. Braki kadrowe pozwoliły dać szansę zawodnikom mniej występującym w minionych starciach i tak od początku w meczu zagrał m.in. Artur Szlachetka czy Michał Tylek. Kilka chwil po godz. 11:00 sędzia Michał Bargiel rozpoczął spotkanie.

Początkowa faza spotkania, to optyczna przewaga gospodarzy. Hejnał częściej zagrażał naszej bramce. Rywal szczególnie groźny był po stałych fragmentach gry oraz szybkich kontratakach, gdzie wykorzystywano pojawiające się błędy defensywy. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki po raz pierwszy zaatakowali w 11. minucie i była to szansa po przejęciu piłki i niecelnym uderzeniu Jana Irzyka. Kilka chwil później goście niespodziewanie wyszli na prowadzenie. Piłkę ze środka boiska od wyżej wspomnianego pomocnika otrzymał Mateusz Pietrzyk i wykorzystując niefrasobliwość obrońcy uderzył tuż przy słupku, otwierając wynik meczu. Gospodarze nie dali za wygraną i w kolejnych akcjach próbowali nadrobić straty. Pierwszym dobrymi interwencjami w naszej bramce popisał się Artur Szlachetka. W 23. minucie myśleniczanie mieli idealną okazję na drugiego gola, lecz tym razem popularny Pieczara został zablokowany przez miejscowego bramkarza. Obraz zawodów nieco odmienił się w 30. minucie, kiedy arbiter główny wskazał na rzut karny. Do futbolówki na jedenastym metrze podszedł jeden z najbardziej doświadczonych zawodników rywala i odbijając od słupka, umieścił piłkę w siatce. Do przerwy obie strony prezentowały wyrównany poziom i obydwie stworzyły sobie podobną liczbę okazji bramkowych. Taki przebieg meczu przyczynił się do remisu do przerwy, który z perspektywy murawy można było uznać za jak najbardziej zasłużony.

Na drugą część myśleniczanie wyszli szczególnie skoncentrowani. Po wznowieniu gry byliśmy częściej widoczni w ofensywnie, co przełożyło się na liczne ataki. W liczbie sytuacji nie ustępowali nam także rywale, a świetnymi paradami w bramce popisywał się Artur Szlachetka. Wyrównany poziom na boisku wskazywał, że końcowym rezultatem może być podział punktów. Goście w późniejszym czasie zagrozili bramce za sprawą uderzenia z wolnego przez Masłowskiego i indywidualnej akcji Kuchni. Warto wspomnieć, że przyjezdni byli częściej na połowie przeciwnika, lecz brakowało prób strzeleckich, natomiast Hejnał nastawiony na grę z kontrataku oddał więcej strzałów i tym samym zwiększał szansę na wygraną. Po godzinie gry, na murawie zameldował się Malina, zastępując debiutującego na nowej pozycji Ziaję. W 76. minucie przed idealną okazją stanął Jan Irzyk, jednak w sytuacyjnej akcji, mając już tylko golkipera przed sobą, posłał piłkę zdecydowanie ponad bramką. Kilka minut później myśleniczanie przeprowadzali akcję ze środka boiska. Piłkę w okolicach 25 metra od linii końcowej uzyskał Dawid Masłowski, a nasz pomocnik pokusił się o uderzenie. Strzał zaskoczył golkipera, a jego precyzja dała nam drugie trafienie! Ostatnie dziesięć minut, to swoisty piłkarski rollercoster, gdyż każda ze stron miała swoje stuprocentowe okazje. Po stronie gości w idealnej pozycji znaleźli się Malina i Pietrzyk, jednak główny zadaniem było bronienie skromnej przewagi. Nieprawdopodobną postawą w bramce pokazał się Szlachetka, który wielokrotnie interweniując nie dopuścił do stracenia drugiego gola i głównie dzięki niemu mogliśmy świętować piąty w tym sezonie triumf! Wyszarpaliśmy bardzo ważne zwycięstwo!

Niedzielne zawody z pewnością przysporzyły wiele emocji dla licznie zgromadzonej w Krzyszkowicach widowni. Spotkanie było wyrównanym spektaklem, w którym jednak szczęście dopisało drużynie z Górnego Przedmieścia. Warto wspomnieć, że biorąc pod uwagę fakt zmiany taktyki, konkretne braki kadrowe, rywalizację z trudnym przeciwnikiem i na dosyć specyficznym terenie, to zawody zakończyły się dla myśleniczan niezwykle korzystnie. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki przełamując niemoc pokazali wysoki poziom sportowy i nawet w samej końcówce nie dali złudzeń szaleńczo atakującemu przeciwnikowi. Rzadko uznajemy klasę sportową przeciwnika, jednak w tym miejscu należy podkreślić bardzo dobrą formę beniaminka, który z taką grą z pewnością na dłuższy czas zagości w A-klasie. Za niedzielne zawody należy wyróżnić całą defensywę, jednak oprócz fantastycznego Szlachetki i strzelców bramek w postaci Masłowskiego i Pietrzyka, pochwały muszą iść w stronę kierującego blokiem obronnym Kubińskiego, grającego pewnie mimo niedługiej przygody z seniorską piłką Tylka oraz fantastycznie pracujących w środku Turałę i Bielę. Liczymy, że podobne słowa będziemy mogli regularnie powtarzać po każdym meczu.

Po dziewiątej kolejce liderem w notowaniu pozostają Karpaty, które o dwa oczka wyprzedzają waleczny Rudnik. Górki dzięki zwycięstwie awansowali w tabeli na piątą lokatę, jednak należy zauważyć niewielkie różnice w czołówce (2 pkt między 5. Górkami, a 10. Rokitą). Do końca jesiennej rywalizacji w naszym wydaniu pozostały mecze z konkretnymi rywalami, jednak biorąc pod uwagę stabilizująca się dyspozycję liczymy, że drużyna pod wodzą trenera Czajki zakończy 2020 rok na pudle!

Tradycyjnie na koniec relacji kilka słów pragniemy skierować w stronę kibiców. Nie zawiedliście nas podczas bardzo ważnego meczu, dlatego też dziękujemy za gromki doping i wielkie wsparcie. Od zawsze jesteście bardzo cenną wartością naszej drużyny. Do zobaczenia w kolejnych zmaganiach!

MVP meczu Hejnał vs Górki: Artur Szlachetka

Oceny pomeczowe zawodników (skala 1-10) - Szlachetka 9.5, Tylek 8, Bujas 7.5, Kubiński 8.5, Kuchnia 8, Turała 8.5, Irzyk 7.5, Masłowski 8.5, Biela 8, Ziaja 7.5, Pietrzyk 8.5, Malina 8.5, Bednarz 8, Szczypka grał za krótko