04-2024

Sokół vs Górki 24.09.16

SENIORZY REZERWY: Gospodarze górą, Grodzisko 5:1 Górki II

• autor: oliwier234gprzed, 2020-09-23 21:53

W miniony weekend zaplanowano rywalizację w 7. kolejce myślenickiej B-klasy. Drużyna Górek II w ramach rozgrywek w trzeci weekend września zmierzyła się z Grodziskiem Raciechowice. Starcie zakończyło się triumfem gospodarzy, którzy dopiero w niedzielę odnieśli pierwsze zwycięstwo w nowym sezonie. Honorowe trafienie dla gości zdobył Mrowczyk.

LKS Grodzisko Raciechowice - LKS Górki II Myślenice 5:1 (3:0)

1:0 18’ W.Oleś

2:0 25’ W.Oleś - rzut karny

3:0 38’ J.Kalemba

4:0 77’ B.Kalemba

5:0 78’ B.Kalemba

5:1 90+1 K.Mrowczyk - rzut karny

Górki II: Filip Kudas - Michał Pustelnik, Maciej Turała,  Dariusz Maślak, Szymon Szczeciński - Paweł Olszowski (83’ Marek Ulman), Kacper Siwek (50’ Jan Ulman), Radosław Zduń (kapitan), Krystian Mrowczyk, Jarosław Osiński (65’ Kamil Krzemieński) - Dawid Miętka (75’ Wojciech Krawczyk)

Ławka rezerwowych: Michał Wierzba, Michał Suder

Grodzisko: Mikołaj Barlik - Przemysław Dudek, Wojciech Oleś (kapitan), Jacek Górszczak, Mateusz Spytek (55’ Sławomir Palonek), Arkadiusz Nosal, Jakub Kalemba, Bartłomiej Kalemba, Jarosław Galos, Marcin Dudzik, Kamil Łysek

Ławka rezerwowych: Dawid Suder

Sędziowie Wojciech Bargieł oraz Mariusz Rydz i Grzegorz Płatek (KS Myślenice)

Widzów: 30

Miejsce: Boisko LKS Grodzisko, Raciechowice

W siódmym meczu nowego sezonu drużyna Górek II rywalizowała z Grodziskiem Raciechowice. Podopieczni trenera Dawida Sudera, podobnie jak zespół z Myślenic, nie miał na swoim koncie jeszcze zwycięstwa, a przed niedzielą sąsiadowaliśmy w ligowej tabeli, solidarnie zamykając ją. Ekipa z Górnego Przedmieścia po niezłych zawodach z Iskrą Głogoczów chciała pokusić się o pierwszą zdobycz punktową i chociaż do Raciechowic nie pojechaliśmy w pełnym zestawieniu kadrowym (brak m.in. S.Pilcha, K.Polewki, Ł.Kupczaka czy M.Olszowskiego), to głównym celem na mecz była wygrana.

Pozytywne przesłanki i zapowiedzi zostały dosyć szybko zweryfikowane przez przeciwnika. Grodzisko od samego początku grało na naprawdę dobrym poziomie i przeważało w ofensywie. Już w 18. minucie dośrodkowanie ze stałego fragmentu gry i uderzenie głową rosłego obrońcy gospodarzy otworzyło wynik zawodów. Kilka chwil później ten sam zawodnik podwyższył na 2:0 po rzucie karnym. Myśleniczanie zamknięci we własnej połowie mieli problem z rozgrywaniem piłki i tworzeniem sytuacji. Naszą niemoc w dosyć łatwy sposób wykorzystali miejscowi, a w 38. minucie uderzenie bezpośrednio z rzutu wolnego dało trzeciego gola i w dużej mierze przesądziło o wyniku zmagań. W drugiej części spotkania Górki II wyszły nieco bardziej ofensywnie, a liczne próby w końcu skutkowały szansami. Myśleniczanie oddali kilka strzałów, które jednak dosyć pewnie interweniował golkiper Grodziska. Kolejne bramki po stronie miejscowego zespołu, to trafienia w 77. i 78. minucie po indywidualnych akcjach pomocnika rywala. Naszych zawodników stać było tylko na trafienie honorowe, które w doliczonym czasie gry zdobył Krystian Mrowczyk, pewnie wykorzystując rzut karny.

Przegrana z Grodziskiem to siódma porażka w tym sezonie. Drużyna Górek II pod wodzą trenera Mateusza Kubińskiego nie załamuje się, gdyż nadal wierzymy, że ta runda będzie przełomową dla ekipy rezerw i w końcu powalczymy o korzystne rezultaty. W następnym spotkaniu, ponownie na wyjeździe, rywalizować będziemy z Cisami Harbutowice!