Górki vs Wróblowianka 06.09.17, fot. P.Biela

SENIORZY REZERWY: Pierwszy punkt w sezonie, Szczebel 1:1...

• autor: oliwier234gprzed, 2020-10-28 18:03
SENIORZY REZERWY: Pierwszy punkt w sezonie, Szczebel 1:1 Górki II

Dzień 24 października okazał się być bardzo szczęśliwy dla drugiej ekipy Górek Myślenice. Zespół pod wodzą trenera Mateusza Kubińskiego w ten dzień zdobył swój pierwszy punkt w sezonie 2020/21 i przerwał znaczną passę porażek. Nasze rezerwy po bardzo emocjonującym meczu zremisowały ze Szczeblem Lubień 1:1.

KS Szczebel Lubień - LKS Górki II Myślenice 1:1 (1:1)

1:0 20’ J.Prośniak

1:1 34‘ D.Miętka - rzut karny

Szczebel: Konrad Wójcik - Paweł Burtan, Rafał Burtan, Jakub Prośniak, Szymon Prośniak, Krzysztof Rapacz (kapitan), Kacper Skowroński (46’ Marek Klakurka), Adrian Słowiak, Wiktor Widzisz, Krzysztof Zięba, Marcin Zięba

Górki II: Filip Kudas - Michał Pustelnik, Sławomir Pilch, Andrzej Szlachetka, Szymon Szczeciński (65’ Maciej Turała 87’ CZ.K.) - Kacper Siwek (75’ Dariusz Maślak), Radosław Zduń (kapitan) - Wojciech Krawczyk (50’ Jarosław Osiński), Krystian Mrowczyk (85’ Jan Ulman), Kamil Krzemieński (61’ Marek Ulman) - Dawid Miętka

Sędziowie Bartłomiej Hajdas oraz Kamil Ciesielski i Wiktor Łężniak (KS Myślenice)

Widzów: Mecz bez udziału publiczności

Miejsce: Boisko KS Szczebel, Lubień

Drużyna Górek II po zeszłotygodniowym meczu z Wichrem Stróża miała wielki niedosyt. W sobotnie popołudnie wybraliśmy się do Lubnia, gdzie rozegraliśmy starcie 12. kolejki myślenickiej B-klasy. Forma ligowa Szczebla świadczyła, że czeka nas dosyć trudny mecz, gdyż rywal dosyć regularnie punktuje. Trener Kubiński w meczu mógł skorzystać z szesnastu graczy, a wśród nieobecnych byli m.in. P.Olszowski, K.Polewka, B.Balonek czy Ł.Kupczak. Warto wspomnieć, że w wyjściowej jedenastce pojawił się Andrzej Szlachetka, a były szkoleniowiec drugiej ekipy ponownie zasilił zespół w końcowej części rundy. Kilka chwil po godz. 15:00, sędzia Hajdas rozpoczął zawody w Lubniu.

W pierwszych minutach dominowała gra głównie w środku boiska, a obie strony dosyć spokojnie rozpoczęły zawody. Z czasem drużyny zaczęły się przedzierać pod wzajemne pola karne, jednak obyło się bez większych zagrożeń. Po stronie zespołu gości niezwykle aktywny był Dawid Miętka, który po podaniach ze środka od Krystiana Mrowczyka próbował zaskoczyć golkipera Szczebla. Myśleniczanie z minuty na minutę się rozkręcali, coraz śmielej atakując gospodarzy. Zawodnicy z Lubnia nie mogli poradzić się z nieźle dysponowaną ekipą Górek II, czego dowodem były trzy żółte kartki po ich stronie w pierwszej połowie. Gdy wydawało się, że wszystko idzie w dobrym kierunku, to zamieszanie w polu karnym wykorzystał Szczebel, a dzięki uderzeniu Prośniaka, miejscowi wyszli na prowadzenie. Ekipa z Myślenic nie poddała się i już w 33. minucie doprowadziła do wyrównania. Faul w obrębie szesnastki na Mrowczyku dał nam szansę z jedenastego metra, którą co ciekawe dopiero za drugim razem wykorzystał Dawid Miętka (pierwszy obroniony, lecz bramkarz stał przed linią). Pierwsza odsłona zmagań w Lubniu stała pod znakiem bardzo otwartego pojedynku, w którym dominowała ambitna i waleczna postawa z obu stron, a myśleniczanie utrzymywali remis.

W drugiej połowie od samego początku kreowała się przewaga gospodarzy. Szczebel bardzo często przebywał pod bramką Górek II, lecz mimo to nie potrafił zagrozić bramce Filipa Kudasa. Po upływie kilku minut trener Kubiński podjął decyzję o pierwszych zmianach, a grających na skrzydłach Krawczyka i Krzemieńskiego zastąpił Osiński i M.Ulman. Rywal napierał na bramkę myśleniczan, a nasz zespół czekał na swoje okazję z kontrataków, których trzeba stwierdzić, że również nie brakowało. Potężne uderzenie z rzutu wolnego na bramkę w 68. minucie zanotował Sławomir Pilch. W kolejnych korektach w składzie Turała zastąpił Szczecińskiego, a Maślak - Siwka. Obie strony usiłowały przychylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. W 87. minucie rozpoczęła się dramaturgia całego spotkania. Interwencja ręką w polu karnym skutkowała jedenastką, a na dodatek czerwoną kartkę otrzymał Maciej Turała. Na nasze szczęście okazja z rzutu karnego została zmarnowana przez kapitana gospodarzy, a fenomenalną interwencją popisał się Filip Kudas. Mimo gry w osłabieniu podopieczni trenera Mateusza Kubińskiego dostali wielkiego animuszu i w końcówce atakowali bramkę Szczebla. Fenomenalną okazję po podaniu Ulmana z prawej strony zmarnował Miętka, dlatego też i wygrana była niezwykle blisko. Ostatecznie arbiter zakończył zawody po trzech doliczonych minutach, a wynikiem zmagań okazał się podział punktów.

Solidna postawa drużyny Górek II w sobotnich zawodach poskutkowała przerwaniem passy dziesięciu porażek z rzędu i pierwszym punktem w obecnym sezonie, co istotne zdobytym na dosyć trudnym terenie, gdzie niedawno faworyt z Głogoczowa przegrał aż 5:3. Podopieczni trenera Mateusza Kubińskiego zagrali bardzo pewnie w obronie i co istotne mieli także dużo szans w ofensywie. Ich postawa zasłużyła na cenny punkt i przerwanie passy porażek. Pewnymi interwencjami i znakomitą obroną „jedenastki” popisał się Filip Kudas. Dużą pracę w obronie wykonywali doświadczeni Sławomir Pilch oraz wracający do gry Andrzej Szlachetka, wspierani przez etatowych bocznych - Szymona Szczecińskiego i Michała Pustelnika. Waleczna postawa w środku pola, to z pewnością duża zaleta Radka Zdunia i Kacpra Siwka, znanych z ponadprzeciętnego zaangażowania. O akcje ofensywne dbali nasi skrzydłowi oraz duet Mrowczyk - Miętka, który w przyszłości z pewnością będzie gwarantem kilkunastu trafień na rundę. Wkład w wynik wnieśli również rezerwowi. Biorąc pod uwagę okoliczności spotkania i dramatyczną końcówkę, serdecznie gratulujemy naszym rezerwom premierowego punktu i liczymy na kolejną zdobycz, oby jeszcze w tej rundzie.

Do końca tegorocznych rozgrywek w B-klasie, drugiej ekipie pozostały jeszcze dwa mecze. W sobotnie przedpołudnie na boisku przy Solidarności 6, Górki II podejmować będą Radwan Skomielna Czarna, a tydzień później na wyjeździe zagramy z Cyrhlą Krzczonów. Powodzenia!