04-2024

Hejnał vs Górki - 30.09.18, fot. P.Biela

SENIORZY REZERWY: Przegrali z Radwanem, ale trzy punkty są!

• autor: oliwier234gprzed, 2020-11-05 21:25

W ostatni dzień października drużyna Górek II rozgrywała ostatni mecz w roli gospodarza w tej rundzie. W zmaganiach z Radwanem Skomielna Czarna lepszymi na murawie okazali się goście, jednak weryfikacja sprawozdania meczowego wykazała nieprawidłowości i to myśleniczanie mogą cieszyć się z pierwszych trzech oczek w tym sezonie.

LKS Górki II Myślenice - KS Radwan Skomielna Czarna 3:0, V.O, na boisku 0:3 (0:1)

0:1 13’ R.Hanuszek

0:2 50’ R.Hanuszek

0:3 52’ R.Hanuszek

Górki II: Bartłomiej Balonek - Michał Pustelnik, Sławomir Pilch, Andrzej Szlachetka, Szymon Szczeciński - Kacper Siwek (59’ Krzysztof Łętocha), Radosław Zduń (kapitan) - Jan Ulman (55’ Jarosław Osiński), Krystian Mrowczyk (75’ Marek Olszowski), Paweł Olszowski (55’ Marek Ulman) - Dawid Miętka (81’ Kamil Krzemieński)

Ławka rezerwowych: Michał Wierzba, Michał Suder

Radwan: Krzysztof Pindel - Krzysztof Polaniak, Rafał Hanuszek, Adrian Kluska, Wiktor Kluska, Andrzej Kosek, Grzegorz Książek, Szymon Sajbor (46’ Michał Kania), Tomasz Słonina (70’ Sebastian Worwa), Sylwester Świątecki, Przemysław Wojtasik

Sędziowie Bartłomiej Bała oraz Michał Bargiel i Marcin Oskwarek (KS Myślenice)

Widzów: Mecz bez udziału publiczności

Miejsce: Boisko LKS Górki, ul. Solidarności 6

Podobnie jak i w przypadku pierwszego zespołu, starcie rozgrywane w ostatni dzień października miało kończyć zmagania ligowe w tym roku. Zaległe spotkanie z Cyrhlą spowodowało, że myśleniczanie po raz ostatni mierzyli się … w roli gospodarza. W starciu podejmowaliśmy sklasyfikowany w dolnej części notowania Radwan Skomielna Czarna. W kadrze na mecz zabrakło zawieszonego za czerwoną kartkę M.Turały oraz pauzujących F.Kudasa, K.Polewki, Ł.Kupczaka, W.Krawczyka czy D.Maślaka. Mimo kilku braków zebraliśmy osiemnastkę i wyszliśmy na murawę w najbardziej optymalnym składzie.

Opady deszczu w nocy z piątku na sobotę zdecydowanie pogorszyły stan murawy przy Solidarności, co w dużym stopniu utrudniało grę. W pierwszych minutach więcej sytuacji stworzyli sobie gospodarze. Szansami popisali się m.in. Kacper Siwek oraz Paweł Olszowski. Goście dopiero po upływie dziesięciu minut przedarli się pod nasze pole karne, a już w 13. minucie otworzyli wynik zawodów. Dobre uderzenie z rzutu wolnego i niefortunna interwencja bramkarza spowodowały utratę gola. Podopieczni trenera Kubińskiego chcieli doprowadzić do szybkiego wyrównania, jednak to goście lepiej radzili sobie w trudnych warunkach i zasłużenie prowadzili do przerwy.

Po przerwie, nasza ekipa nie najlepiej wróciła do rywalizacji. Duża liczba błędów własnych i częste straty przyczyniły się do kolejnych okazji dla drużyny przyjezdnej. Radwan nie próżnował i w ciągu kilku minut wyszedł na trzybramkowe prowadzenie. Szybka interwencja z ławki w postaci zmian wspomogła nieco ofensywę Górek II, lecz mimo to nie byliśmy w stanie nadrobić znacznych strat. Najdogodniejszą okazją w drugiej połowie popisał się Marek Ulman, jednak ostatecznie zawody zakończyły się rezultatem 0:3.

Po kilku bardzo dobrych zawodach, przyszedł czas na nieco słabszy mecz w naszym wykonaniu. Radwan na boisku wygrał w zasłużony sposób, jednak weryfikacja przeprowadzona przez Komisję Gier PPN Myślenice wykazała nieprawidłowości i wynik spotkania zostaje zmieniony jako walkower na korzyść gospodarzy. Podopieczni trenera Mateusza Kubińskiego do swojego stanu punktowego mogą zatem doliczyć pierwsze trzy oczka, co oznacza, że Górki II wygrywają pierwszy pojedynek w historii. Chociaż pozostaje niedosyt, że nie udało się zwyciężyć na boisku, to do końca pozostaje nam jeszcze jeden mecz, w którym zakończymy rundę jesienną - zaległe i wyjazdowe starcie z Cyrhlą Krzczonów!