Gościbia II - Górki 15.09.2013

SENIORZY REZERWY: Powalczyli, lecz przegrali, Cyrhla 2:0...

• autor: oliwier234gprzed, 2020-11-17 21:19
SENIORZY REZERWY: Powalczyli, lecz przegrali, Cyrhla 2:0 Górki II

Kilka dni po wygranej z Zielonką, rundę jesienną w B-klasie kończył zespół Górek II. Podopieczni trenera Mateusza Kubińskiego w pozytywnych nastrojach podchodzili do spotkania z czwartą siłą ligi - Cyrhlą Krzczonów. Ostatecznie nasza młoda ekipa przegrała zawody 2:0, lecz występ zamykający tegoroczne zmagania z pewnością można uznać za solidną lekcję.

MLKS Cyrhla Krzczonów - LKS Górki II Myślenice 2:0 (2:0)

1:0 6’ A.Chęć - rzut karny

2:0 30’ M.Janicki as. M.Świątecki

Cyrhla: Mateusz Kozak - Piotr Stawowy, Artur Chęć (kapitan), Konrad Korzeń, Oskar Świątecki - Mikołaj Janicki (60’ Krzysztof Paś), Jakub Zięba, Robert Polaniak (90’ Marcin Polaniak), Maksymilian Świątecki, Artur Toboła (65’ Stanisław Pieron) - Michał Dziadkowiec

Górki II: Artur Szlachetka - Dariusz Maślak, Andrzej Szlachetka, Krzysztof Łętocha, Mateusz Kubiński - Radosław Zduń (kapitan; 89’ Jarosław Osiński), Kacper Siwek (72’ Wojciech Krawczyk) - Paweł Olszowski (58’ Jan Ulman), Krystian Mrowczyk, Kamil Krzemieński (58’ Marek Ulman) - Dawid Miętka (87’ Marek Olszowski)

Sędziowie Michał Schaffer oraz Maciej Skiba i Kamil Ciesielski (KS Myślenice)

Widzów: Mecz bez udziału publiczności

Miejsce: Boisko MLKS Cyrhla, Krzczonów

Spotkanie z krzczonowską Cyrhlą było zaległym meczem 10. kolejki, które ze względu na potwierdzone przypadki Covid-19 w naszym klubie zostało przełożone na dzień 7 listopada. Sobotnie popołudnie w Krzczonowie przywitało nas bardzo przyjemną pogodą i dobrze przygotowanym boiskiem. Trener Mateusz Kubiński w czasie zawodów nie będzie mógł skorzystać z: S.Pilcha, Sz.Szczecińskiego, K.Polewki, M.Sudra, Ł.Kupczaka, M.Turały czy M.Pustelnika. Widząc spore braki w defensywie, nasz szkoleniowiec postanowił, że osobiście wspomoże linie obrony, desygnując obok siebie nową dwójkę stoperów - Szlachetka i Łętocha. Zabrakło także naszych bramkarzów - B.Balonka i F.Kudasa, stąd dodatkowe powołanie Artura Szlachetki. Trochę w eksperymentalnym zestawieniu, ale nadziejami i pozytywnym nastawieniem rozpoczęliśmy mecz!

W początkowej fazie zawodów nasza ekipa wyszła do rywala w wysokim pressingu. Odpowiednie nastawienie dało efekt w postaci kilku szans po stronie drużyny gości. Dosyć wyrównany początek starcia nieco odmienił swój wizerunek w 6. minucie. Po zagrożeniu ze stałego fragmentu gry w wykonaniu Cyrhli, faulowany w polu karnym był Artur Szlachetka. Arbiter nie dosyć, że nie przerwał gry, to w kolejnej akcji dopatrzył się przewinienia po stronie naszego obrońcy i podyktował rzut karny. Stracony gol po obiecującym początku podciął skrzydła, lecz nasza ekipa śmiało atakowała bramkę gospodarzy. W 15. minucie faul w polu karnym Cyrhli ponownie został źle zinterpretowany przez sędziego, który omyłkowo wskazał na rzut wolny. Szansy z szesnastego metra nie wykorzystał Krystian Mrowczyk, strzelając zdecydowanie ponad poprzeczką. Kilkanaście minut później Cyrhla wykorzystała kontratak, a piłkę w siatce i drugiego gola zdobył Mikołaj Janicki. Miejscowi utrzymywali optyczną przewagę, lecz myśleniczanie grali na całkiem niezłym poziomie i tylko pech sprawił, że nie zdobyliśmy do przerwy kontaktowego gola. Przed szansami stanęli m.in. Miętka, Mrowczyk czy Olszowski. Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach, gospodarze prowadzili 2:0, lecz wcale nie byli pewni wygranej.

Drugą część myśleniczanie ponownie rozpoczęli od gry wysokim pressingiem. Tuż po wznowieniu gry, przed szansą stanął Dawid Miętka. Myśleniczanie rozpędzali się, jednak głównym mankamentem w naszej grze były nieliczne próby strzeleckie. Przed upłynięciem godziny gry, trener Kubiński zdecydował się na pierwsze zmiany, a walczących na skrzydłach Krzemieńskiego i Olszowskiego zastąpili bracia Ulman - Marek i Jan. W drugiej połowie pojedynek stał się o wiele bardziej agresywniejszym widowiskiem. Kolejne faule i indywidualne napomnienia sprawiły, że Cyrhla od 76. minuty musiała poradzić sobie bez jednego zawodnika, a czerwoną kartkę otrzymał Świątecki. Pod koniec zespół z Górnego Przedmieścia skupił się głównie na ofensywie, a luki w środkowej części boiska sprawiły, że więcej sytuacji notowała również ekipa z Krzczonowa. Kilkoma interwencjami popisał się Szlachetka, a dwa gola zdobyte przez doświadczonego Pasia nie została uznane poprzez poprawne ustawienie defensywy i skuteczne pułapki ofsajdowe. Podopieczni trenera Mateusza Kubińskiego solidnie postraszyli rywala i chociaż przegrali zawody 2:0, to po raz kolejny, występ drużyny rezerw należy uznać na plus. Przegraliśmy w wyjazdowym pojedynku z czwartą siłą ligi i co istotne sam rywal podkreślał niezłą dyspozycję naszej ekipy.

Podopieczni trenera Mateusza Kubińskiego przegranym pojedynkiem z Cyrhlą zakończyli tegoroczne zmagania ligowe. Chociaż myśleniczanie zanotowali jedenastą porażkę w tej rundzie, to obraz niezłej gry w drugiej części rundy jesiennej napawa optymizmem przed rewanżami. Progres pod względem poziomu sportowego całego zespołu w przeciągu rozgrywek pierwszej fazy sezonu był widoczny, dlatego też liczymy, że od przyszłej rundy zespół rywalizował będzie już o minimum środek notowania. Warto wspomnieć, że podczas pierwszej części rywalizacji nie zdobyliśmy punktów, tracąc 36 bramek, natomiast w drugiej - wywalczyliśmy cztery oczka i straciliśmy zaledwie 9 goli. Współnie wierzymy, że kadra zostania utrzymana w pełnym zakresie, a wiosna będzie nasza!