Górki vs Cisy 10.06.17 fot. P. Biela

Mecz przyjaźni na koniec piłkarskiego roku, Sokół II 2:4...

• autor: oliwier234gprzed, 2020-11-19 20:20
Mecz przyjaźni na koniec piłkarskiego roku, Sokół II 2:4 Górki II

Ostatnim tegorocznym spotkaniem dla zespołu Górek Myślenice było towarzyskie starcie z drużyną Sokoła Borzęta. Ekipa z Myślenic, złożona głównie z graczy drugiego zespołu, rywalizowała z roboczą wersją rezerw A-klasowej drużyny z Borzęty, która najprawdopodobniej od nowego sezonu wystartuje w ligowych rozgrywkach popularnej "Serie B". Mecz przyjaźni zakończył się zwycięstwem gości 2:4.

LKS Sokół II Borzęta - LKS Górki II Myślenice 2:4 (1:3)

0:1 7' D.Miętka as. P.Olszowski

0:2 22' P.Olszowski as. M.Biela

0:3 25' K.Mrowczyk - rzut karny

1:3 43' - rzut karny

2:3 86'

2:4 90' Testowany I as. Testowany II

Górki: Artur Szlachetka - Michał Tylek, Andrzej Szlachetka, Krzysztof Łętocha, Mateusz Kubiński - Kacper Siwek, Mateusz Biela - Jarosław Osiński, Krystian Mrowczyk, Paweł Olszowski - Dawid Miętka oraz Michał Wierzba, Bartłomiej Balonek, Marek Ulman, Kamil Krzemieński, Testowany I, Testowany II

Towarzyskie spotkanie z ekipą Sokoła odbyło się na boisku we Winiarach. W składzie drużyny Górek widniały głównie nazwiska zawodników z drugiej ekipy, wspieranych przez kilku graczy pierwszej w postaci Artura Szlachetki, Michała Tylka, Mateusza Kubińskiego czy Mateusza Bieli. Zespół Sokoła również mógł poszczycić się dosyć szeroką kadrą, a we znacznej większości byli to niegrający już zawodnicy klubu z Borzęty czy też gracze przebywający na boisku w mniejszym wymiarze czasowym. Pojedynek został rozegrany w systemie 3x30 minut.

Mecz kontrolny rozpoczął się o godz. 13:45. Od początku widoczna była przewaga ekipy z Myślenic, a już w siódmej minucie wynik spotkania otworzył Dawid Miętka. Chwilę później myśleniczanie prowadzili już 0:2, a pięknym strzałem z dystansu pod poprzeczkę popisał się Paweł Olszowski. Siłę ofensywy zespołu Górek II zademonstrował jeszcze Krystian Mrowczyk, który tuż przed końcem pierwszej tercji zdobył trzeciego gola, wykorzystując rzut karny. Początek drugiej części również należał do gości, lecz tym razem nasza ofensywa urządziła sobie festiwal niewykorzystanych okazji. W 43. minucie Sokół zdobył pierwsze trafienie, również wykorzystując jedenastkę, choć warto wspomnieć, że bliski interwencji był Michał Wierzba. Na murawie w naszych szeregach doszło również do pierwszych korekt, a należy zaznaczyć, że swój występ odnotowali zawodnicy testowani, którzy w przyszłością mają zamiar zasilić ekipę z Górnego Przedmieścia. Z czasem coraz więcej akcji wykonywali zawodnicy z Borzęty, a ich szanse w 86. minucie zamieniły się na drugiego, kontaktowego gola. Myśleniczanie pewnie kontrolowali jednak zawody i w ostatniej akcji pojedynku duet zawodników testowanych przyczynił się do czwartej bramki.

Spotkanie kontrolne z drużyną Sokoła zakończyło się wygraną myśleniczan. Nasza ekipa zagrała naprawdę dobre zawody i potwierdziła korzystną dyspozycję na koniec jesiennych zmagań. Z tego miejsca pragniemy serdecznie podziękować ekipie z Borzęty za miłą atmosferę i możliwość zagrania towarzyskiego meczu. Gratulujemy bardzo dobrej passy podczas jesiennych rozgrywek, osiągnięcia satysfakcjonującego wyniku punktowego oraz życzymy wszelkiej pomyślności na wiosnę i całym 2021 roku!