04-2024

Górki vs Tempo - 22.02.20, fot. M.Wierzba

Premierowa wygrana zespołu rezerw, Novi 1:6 Górki II

• autor: oliwier234gprzed, 2021-03-15 18:17

Po dwóch miesiącach od rozpoczęcia zimowych przygotowań, drużyna Górek II w końcu pokazała swoją mocną stronę. W niedzielnym meczu kontrolnym odnieśliśmy pierwsze tegoroczne zwycięstwo, pokonując Novi Narama 1:6. Bardzo dobra dyspozycja i wysoka skuteczność dały swoje widoczne efekty, jakim była premierowa wygrana!

LKS Novi Narama - LKS Górki II Myślenice 1:6 (1:4)

1:6 75' M.Ulman as. J.Ulman

Górki: Filip Kudas - Michał Pustelnik, Andrzej Szlachetka, Kamil Plewa, Szymon Szczeciński - Kamil Krzemieński, Karol Turała, Radosław Zduń, Kacper Siwek, Testowany - Kamil Kasperczyk oraz Michał Wierzba, Filip Zając, Wojciech Krawczyk, Kacper Wojtan, Krystian Mrowczyk, Jan Ulman, Marek Ulman

W minioną niedzielę, drużyna Górek II Myślenice rozgrywała trzeci mecz kontrolny. Na nowoczesnym obiekcie ze sztuczną nawierzchnią, należącego do Hutnika Kraków, rywalizowaliśmy z zespołem Novi Narama, występującym na poziomie krakowskiej B-klasy. Trener Mateusz Kubiński do dyspozycji miał osiemanstu zawodników, a wśród nieobecnych wyróżnić można było m.in. J.Osińskiego, M.Turałę, S.Pilcha, K.Łętochę czy M.Olszowskiego. We wyjściowej jedenastce w porównaniu z ostatnim meczem zaszło kilka zmian, a najciekawszą była para stoperów. Po kilku latach przerwy na środku obrony ponownie zagrali doświadczeni Andrzej Szlachetka i Kamil Plewa.

Mecz bardzo pomyślnie rozpoczął się dla drużyny z Myślenic, ponieważ już w 3. minucie na liście strzelców znalazł się Kamil Krzemieński. Chwilę później wyrównał rywal, a Novi bramkę zdobyli wykorzystując rzut karny. Górki II osiągnęły wyraźną przewagę w spotkaniu. Instynktem strzeleckim pokazał się Kamil Kasperczyk. Siedemnastoletni napastnik zdobył kolejne dwa gole w przeciągu zaledwie trzech minut. Czwarte trafienie po stronie ekipy z Myślenic osiągnął zawodnik testowany, po idealnym podaniu od Karola Turały. W drugiej połowie nasze prowadzenie było już niezagrożone. Na listę strzelców wpisali się rezerwowi - Kacper Wojtan i Marek Ulman. Chociaż sytuacji nie brakowało, a sam wynik mógłbyć zdecydowanie wyższy, to efektowne zwycięstwo 1:6 jest potwierdzeniem świetnej dyspozycji podopiecznych trenera Mateusza Kubińskiego.

Wysokie zwycięstwo w niedzielnym meczu jest znakomitym prognostykiem przed zbliżającą się za dwa tygodnie rundą wiosenną. Do startu ligi drużynę czekają jeszcze cztery treningi na sztucznym boisku na Zarabiu oraz spotkanie kontrolne z wiceliderem bocheńskiej B-klasy - Nieszkowianką Nieszkowice Małe.

W niedzielnym meczu dosyć poważne urazy dotknęly Krystiana Mrowczyka i Michała Pustelnika. Obojgu zawodnikom życzymy szybkiego powrotu do zdrowia!