Górki Myślenice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

Górki vs Zielonka - 03.11.20, fot. P.Biela
Ładowanie...

Kalendarium

12

04-2021

pon.

13

04-2021

wtorek

14

04-2021

środa

15

04-2021

czwartek

16

04-2021

piątek

17

04-2021

sobota

SENIORZY REZERWY: Karpaty II Siepraw vs Górki II Myślenice - B-klasa, Siepraw, 17:00

18

04-2021

niedziela

SENIORZY: Górki Myślenice vs Rokita Kornatka - A-klasa, Myślenice - Solidarności, 16:00

Losowa galeria

Hejnał vs Górki - 27.08.17 fot. P.Biela
Ładowanie...

Aktualności

O przygotowaniach słów kilka... - wywiad z W.Czajką

  • autor: oliwier234gprzed, 2021-03-17 21:24

Chociaż niewiadomą pozostał start rozgrywek ligowych w trzeci weekend marca, to zgodnie z tradycyjnym "przedrundowym" harmongramem, czas na wywiad z trenerem pierwszej drużyny LKS Górki - Wojciechem Czajką. Naszego szkoleniowca zapytaliśmy o temat przygotowań, sytuacji kadrowej 4. drużyny myślenickiej A-klasy oraz szans ekipy w rywalizacji w rundzie wiosennej. 

Wywiad z trenerem zespołu Górek Myślenice - Wojciechem Czajką:

Dużymi krokami nadchodzi czas, kiedy zainaugurujemy rozgrywki rundy wiosennej. Przygotowania do rywalizacji ligowej przebiegały w nieco inny sposób niż zwykle i początkowo były utrudnione przez obostrzenia sanitarne. Jak oceniasz prace zawodników, ich zaangażowanie i frekwencję na treningach oraz na jakim elemencie szczególnie się skupiłeś podczas okresu treningowego?

- W.Cz. - Nie należy się szczególnie rozwodzić, że tradycyjnie był to czas przygotowania kondycyjnego na cały zbliżający się rok. 

Za nami pięć meczów kontrolnych z bardzo wymagającymi przeciwnikami. Spotkania dały z pewnością dużo materiału do analizy. Nasza drużyna w lidze nadal występowała będzie w formacji bazowej 3-5-2. Jak oceniasz występy swoich podopiecznych w sparingach i co możesz powiedzieć o preferowanej przez Ciebie taktyce?

- W.Cz. - Taktyka jak taktyka, nieważne jaka by była to nie pomoże, jeżeli zawodnicy mają deficyty techniczne czy braki kondycyjnie. Co do ustawienia, to w zeszłej rundzie wróciliśmy do gry w klasycznym zestawieniu 4-4-2, lecz wyglądało to bardzo słabo, szczególnie po stracie piłki. W preferowanym ustawieniu generalnie lepiej wyglądamy jako zespół w poszczególnych fazach gry.

Do rundy wiosennej myśleniczanie przystąpią z pewnością z wielkim zaangażowaniem i wolą walki, a więc głównymi elementami, dzięki którym zaliczyliśmy bardzo udaną końcówkę rundy. Co oprócz tych czynników będzie głównym atutem Twojego zespołu w rywalizacji wiosennej?

- W.Cz. - Liczę na kolektyw, zespół.  Jakościowo drużyna wygląda słabiej, lecz liczę na to, że nadrobimy to zespołowością. Posiadamy grupę 14-15 zawodników, którzy chcą i im zależy, więc myślę że będzie tego efekt, choć musimy być realistami i zrozumieć, że pod względem jakości technicznej, to jest spora różnica między tym, co jest teraz, a tym co było w poprzednich latach. Uważam jednak, że na takim poziomie ważniejszy jest charakter.

W rozpoczynających się za niedługi czas rozgrywkach dysponował będziesz nieco mniej liczną kadrą niż w poprzednich rundach. Ekipę zasiliła trójka zawodników - Dominik Hołuj, Arkadiusz Skawski i Marcel Zlezarczyk. Co możesz powiedzieć o nowych twarzach w zespole oraz jak oceniasz obecną sytuację kadrową ekipy Górek i wynikające z niej możliwości?

- W.Cz. - Zespół opuściło czterech podstawowych zawodników, którzy rozpoczynali poprzednią rundę w wyjściowym składzie. Generalnie przestało grać sześciu, a to bardzo duża rewolucja. Wydawać by się mogło, że przy zespole rezerw, gdzie trenuje sporo młodych chłopaków, te braki kadrowe jakoś się uzupełni, lecz tamci chłopacy ciągle uczą się grać, więc na poziomie A-klasy, też trudno było im wnieść wiele. Wymieniona wyżej trójka jednak bardzo nas wspomogła, gdyż nie dość że piłkarsko nadają się do gry, to jeszcze pasują charakterami i zaangażowaniem do reszty.

Przed nami bardzo długa runda i aż piętnaście spotkań ligowych do rozegrania. Obecnie murowanym kandydatem do awansu jest drużyna Karpat Siepraw. Wysoko stoją również notowania Clavii czy LKS Rudnik. Jak sądzisz, która z ekip pokusi się o walkę o czołowe lokaty i czy oprócz wymienionych drużyn, któraś może powalczyć o tytuł „rycerza wiosny”?

- W.Cz. - Nie mam pojęcia. W naszej lidze są zespoły, które „pakują” znaczne środki w amatorską piłkę, dlatego też mają swoje oczekiwania.

Po trzech latach Twojej pracy w naszym klubie, drużyna Górek stała się bardzo solidnym przeciwnikiem, zawsze walczącym o zwycięstwo i zajmujący miejsca w ścisłej czołówce. Jak myślisz na co będzie stać Twój zespół w zbliżającej się rundzie?

- W.Cz. - Ciężko powiedzieć, zobaczymy. Tak jak wspominałem nie nastawiam się na to, co w poprzednich rundach, gdzie kadra była solidniejsza, ale też nie wyobrażam sobie, aby wyjść na mecz z innym nastawieniem niż gra o wygraną.

Chociaż sytuacja pandemiczna w kraju ciągle się zmienia, to raczej wykluczona będzie możliwość pojawienia się kibiców w czasie ligowych zmagań. Gromki doping i wsparcie widowni, to z pewnością bezcenna wartość dla samych zawodników jak i trenera. Co chciałbyś powiedzieć naszej licznej grupie kibiców, aby zachęcić do nieco innego niż zwykle kibicowania swojej ulubionej drużynie?

- W.Cz. - Nasi kibice mają ten plus, że często mogą obejrzeć transmisję meczu.

Na wynik sportowy całej drużynie w sezonie składa się wiele czynników. Solidna baza w postaci zimowych przygotowań już za nami, a teraz czas na piętnaście pojedynków ligowych. Czego jako Trener chciałbyś życzyć samemu sobie w trakcie rundy wiosennej?

- W.Cz. - Braku kontuzji i jak najwyższej frekwencji na treningach.

Dziękując za wywiad, życzę wszelkiej pomyślności w nadchodzącej rundzie. Jak najlepszych wyników sportowych i dużo zdrowia dla Twoich podopiecznych.

 


  • Komentarzy [0]
  • czytano: [75]
 

Dodaj swój komentarz

Autor: Treść:pozostało znaków:

Najbliższe spotkanie

Górki MyśleniceRokita Kornatka
Górki Myślenice   Rokita Kornatka
2021-04-18, 16:00:00

Myślenice - Solidarności 6

Statystyki przedmeczowe »

Reklama

Ostatnie spotkanie

Górki MyśleniceSokół Przytkowice
Górki Myślenice 2:3 Sokół Przytkowice
2021-03-06, 16:00:00
Myślenice - Sztuczne, Zarabie
    relacja »
mecz towarzyski

Wyniki

Ostatnia kolejka 15
Rokita Kornatka 4:1 Beskid Tokarnia
Lubomir Wiśniowa 1:4 LKS Rudnik
Karpaty Siepraw 3:0 Sęp Droginia
Iskra Brzączowice 0:4 Skalnik Trzemeśnia
Hejnał Krzyszkowice 3:1 Sokół Borzęta
Gościbia Sułkowice 3:0 Topór Tenczyn
Clavia Świątniki Górne 1:5 Zielonka Wrząsowice
Górki Myślenice 3:3 Staw Polanka

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 16
Beskid Tokarnia - Zielonka Wrząsowice
Clavia Świątniki Górne - Topór Tenczyn
Gościbia Sułkowice - Staw Polanka
Górki Myślenice - Sokół Borzęta
Hejnał Krzyszkowice - Skalnik Trzemeśnia
Iskra Brzączowice - Sęp Droginia
Karpaty Siepraw - LKS Rudnik
Lubomir Wiśniowa - Rokita Kornatka

Statystyki drużyny

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 31 gości

dzisiaj: 889, wczoraj: 6821
ogółem: 2 324 950

statystyki szczegółowe