Skalnik vs Górki - 15.08.18, fot. P.Biela

Rozgrywki seniorskie ruszają!

• autor: oliwier234gprzed, 2021-04-17 16:31

Od przyszłego weekendu rozgrywki rundy wiosennej, z małym poślizgiem, rozpoczną kluby seniorskie od IV ligi w dół. Z pięciotygodniowym opóźnieniem wyruszą również ligi prowadzone przez myślenicki Podokręg. W pierwszych "wiosennych" meczach, ekipa Górek na wyjeździe w niedzielę zagra z Lubomirem Wiśniowa, a zespół rezerw u siebie (czyli na Zarabiu) podejmować będzie Jawor Jawornik.

Małopolski Związek Piłki Nożnej informuje, że w przyszłym tygodniu (od 19.04) wznowione zostaną rozgrywki seniorów (od IV ligi do C klasy) oraz dzieci i młodzieży na wszystkich szczeblach, prowadzone przez WG MZPN i 14 Podokręgów całego regionu. Pomimo niejednoznacznego brzmienia opublikowanego dzisiaj Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 15 kwietnia 2021 r., większość interpretacji prawnych potwierdza, że oprócz wznowienia współzawodnictwa dzieci i młodzieży na wszystkich szczeblach, możliwy jest także powrót piłki seniorskiej na obiekty sportowe, co pozwala na wznowienie rozgrywek seniorskich w reżimie sanitarnym.

Ostateczne decyzje zapadną w poniedziałek 19 bm. na posiedzeniu Prezydium Zarządu MZPN. Ustalone zostaną kwestie dotyczące formuły rozgrywek, zmian terminarzowych, a przede wszystkim zatwierdzona zostanie procedura związana z organizacją meczów z zachowaniem reżimu sanitarnego. "Sezon ma się zakończyć 30 czerwca, ale czynimy starania na szczeblu PZPN, aby - w razie potrzeby - mógł być przedłużony do połowy lipca." - kończy w swoim komunikacie MZPN.

Swoją opinię prawną wydał również Polski Związek Piłki Nożnej. PZPN wyjaśnia, że użyte w rozporządzeniu sformułowania dotyczą obiektu, na którym rozgrywane są zawody w tym wypadku piłkarskie, czyli – boiska. A nie całego kompleksu sportowego. Obowiązujące regulacje dotyczące limitu osób uwzględniają w tym przypadku tylko i wyłącznie boisko. Oznacza to, że ławki rezerwowych oraz strefy dla trenerów nie wliczają się w ten limit.

Komisja Gier PPN Myślenice informuje, że start klas seniorskich zaplanowano na 24/25 kwietnia, a mecze rozegrane będą według pierwotnego terminarza (Klasa "A" od 21. kolejki, Klasa Okręgowa gr. III i Klasa "B" od 18. kolejki). Terminy zaległych zawodów Komisja Gier ustali po uwzględnieniu poniedziałkowych wytycznych MZPN (termin końca rozgrywek 30.06 lub 15.07).

W terminarzowych ramach do rozegrania pozostało dziesięć spotkań w Klasie "A" oraz dziewięć zawodów w Klasie "B". .Pierwotnie odwołane przez obostrzenia mecze (5 w A-klasie i 4 w B-klasie) wyznaczone będą przez Komisję Gier. Mamy nadzieję, że sezon zostanie wydłużony do minimum 15 lipca, a to spowoduje zdecydowane ograniczenie grania w środku tygodnia.