Górki II vs Wicher - 18.10.20, fot. P.Biela

Pechowy początek czerwca, Górki 1:4 Clavia, Orzeł 6:0 Górki...

• autor: oliwier234gprzed, 2021-06-08 23:07
Pechowy początek czerwca, Górki 1:4 Clavia, Orzeł 6:0 Górki II

Początek czerwca był dla obydwu drużyn Górek bardzo nieudany. W ramach 27. kolejki A-klasy, Górki u siebie przegrały z Clavią Świątniki Górne 1:4, natomiast zespół rezerw w dzień święta Bożego Ciała musiał uznać wyżśzość rozpędzonego lidera z Nowej Wsi, doznając porażki 6:0. W obu przypadkach myśleniczanie mierzyli się z zespołami.otwierającymi ligowe notowanie.

LKS Górki Myślenice - KS Clavia Świątniki Górne 1:4 (0:1)

0:1 22’ B.Kwieciński

0:2 53’ M.Drobniak

0:3 74’ M.Drobniak

0:4 85’ B.Kwieciński

1:4 86’ D.Hołuj as. S.Witek

Górki: Krystian Kubiczek - Michał Tylek, Ireneusz Ziaja, Mateusz Kubiński (66’ Arkadiusz Skawski), Paweł Maślak (73’ Kamil Szczypka) - Rafał Bujas, Mateusz Biela (86’ Radosław Zduń), Marcel Zlezarczyk (62’ Kacper Wojtan) - Jarosław Kuchnia (kapitan), Ignacy Dudek (73’ Dominik Hołuj), Szymon Witek

Ponadto na ławce: Artur Szlachetka, Kacper Siwek

Clavia: Damian Woźniak - Karol Kliś, Piotr Kapusta, Karol Żak (kapitan), Artur Kowalski, Jakub Grudzień, Bartłomiej Kwieciński, Paweł Kornio, Rafał Bętkowski, Mateusz Galas (75’ Miłosz Żołędziowski), Mateusz Drobniak

Sędziowie: Paweł Wiliński oraz Rafał Muniak i Filip Dobosz (KS Myślenice)

Widzów: 50

Miejsce: Boisko LKS Górki, ul. Solidarności 6

Do starcia z Clavią, drużyna Górek przystąpiła z chęcią sprawienia niespodzianki nad bardzo dobrze spisującym się zespołem. Ekipa z Myślenic bardzo korzystnie wychodziła z minionych pojedynków z drużyną ze Świątnik Górnych, a zważywszy na znaczne braki kadrowe u rywala, liczyliśmy na niespodziankę. Spotkanie rozpoczęło się pomyślnie dla drużyny gospodarzy. Nasza ekipa przebywała na połowie przeciwnika. Już w 12. minucie bardzo blisko gola był Ignacy Dudek, jednak świetna interwencja golkipera Clavii uratowała gości przed stratą bramki. Myśleniczanie spisywali się naprawdę przyzwoicie, a przed kolejnymi okazjami stanęli Zlezarczyk i Witek. W 22. minucie jedna z nielicznych szans dla przyjezdnych przyniosła gola otwierającego wynik zawodów. W późniejszym fragmencie gry, to zespół gości wychodził częściej z akcjami, tworząc sobie coraz większą przewagę. Po stronie Górek kilka strzałów oddał Dudek, jednak pierwsza połowa zakończyła się rezultatem 0:1.

Na początku drugiej części, myśleniczanie próbowali dorównać niezłej dyspozycji Clavii, jednak zespół ze Świątnik już w 53. minucie podwyższył na 0:2, wykorzystując błąd obrony i oddając pewny strzał w stronę bramki Kubiczka. Trafienie przesądziło już o losach zawodów, a w krótkim odstępie czasu plac gry opuścili kontuzjowani Kubiński i Maślak. Spore zamieszanie w szeregach obronnych wykorzystali rywale, zdobywając w niedługim czasie kolejne dwa gole, wykorzystując błędy w defensywie. Podopieczni trenera Mateusza Kubińskiego próbowali poprawić bardzo niekorzystny wynik, jednak szanse Ziaji, Bujasa czy Bieli kończyły się minimalnie niecelnymi uderzeniami. W samej końcówce honorowe trafienie dla myśleniczan zanotował Hołuj, a zawody zakończyły się siódmą w rundzie porażką i drugą z rzędu z rezultatem 4:1.

UKS Orzeł Nowa Wieś - LKS Górki II Myślenice 6:0 (4:0)

1:0 7’ D.Drzewi as. M.Gaca

2:0 11’ J.Włodarczyk

3:0 22’ J.Włodarczyk as. M.Czajczyk

4:0 28’ J.Włodarczyk as. D.Drzewi

5:0 50’ J.Włodarczyk as. M.Czajczyk

6:0 61’ D.Sędzik as. J.Włodarczyk

Orzeł: Kamil Bławut (60’ Bartłomiej Biros) - Marcin Gaca (46’ Jacek Podsiadło), Jarosław Dyrda, Marek Kosałka, Tomasz Suder (46’ Mateusz Braś) - Krzysztof Jamka - Kamil Podoba, Mateusz Czajczyk, Daniel Sędzik (kapitan), Jakub Włodarczyk (75’ Mateusz Nowak) - Dariusz Drzewi (46’ Mateusz Wrona)

Ponadto na ławce: Dominik Olesek, Arkadiusz Kasprzycki

Górki II: Mateusz Szaflarski - Sylwester Irzyk (46’ Szymon Szczeciński), Kamil Plewa, Andrzej Szlachetka, Maciej Turała (46’ Sławomir Pilch) - Radosław Zduń (kapitan), Krzysztof Łętocha (46’ Jarosław Osiński) - Arkadiusz Żarski, Kacper Siwek (70’ Wojciech Krawczyk), Kamil Krzemieński (80’ Marek Ulman) - Kamil Kasperczyk

Ponadto na ławce: Michał Wierzba, Filip Zając

Sędziowie: Bartłomiej Bała oraz Krzysztof Cienkosz i Jakub Sraga

Widzów: 60

Miejsce: Boisko UKS Orzeł, Nowa Wieś

W ramach zaległego spotkania 15. kolejki Keeza B-klasy, drużyna Górek II rywalizowała z niepokonanym w rywalizacji Orłem Nowa Wieś. W czwartkowym spotkaniu od samego początku stroną przeważającą byli gospodarze, którzy już w 7. minucie otworzyli wynik spotkania. Nasza defensywa w pierwszych minutach grała bardzo niepewnie, a w czasie trzydziestu minut łącznie straciliśmy aż cztery gole. Wynik z pierwszej części mógł być zdecydowanie wyższy, jednak dwa rzuty karne obronił Mateusz Szaflarski. Zespół przyjezdny rzadko przechodził na połowę przeciwnika, czego dowodem było zdecydowane prowadzenie do przerwy.

W drugiej połowie po kilku wymuszonych zmianach gra Górek II uległa poprawie, jednak Orzeł do ostatecznego wyniku dołożył jeszcze kolejne dwa trafienia. Prawdziwym egzekutorem zespołu z Myślenic stał się Jakub Włodarczyk, który w czwartkowym starciu zanotował w sumie aż cztery trafienia. Po zwycięstwie nad Cyrhlą, ekipa Górek II zanotowała całkiem zasłużoną porażkę, jednak forma drużyny Orła z pewnością pozwoli mu na zajęcie niezłej pozycji już w nowym sezonie, w trakcie rozgrywek ligowych Klasy „A”.