Jordan vs Górki - 25.07.19, fot. P.Biela

Przełamanie i 10. zwycięstwo w sezonie, Górki 5:0 Sęp

• autor: oliwier234gprzed, 2021-06-13 12:18

Powracamy do środowego meczu z Sępem Droginia, w którym nasza drużyna odniosła dziesiąte w sezonie i pierwsze w rundzie wiosennej zwycięstwo ligowe. Podopieczni trenera Mateusza Kubińskiego zagrali bardzo dobre zawody, triumfując nad Sępem 5:0. Bohaterem pojedynku został wracający po kontuzji Marek Zięba, strzelca hat-tricka.

LKS Górki Myślenice - LKS Sęp Droginia 5:0 (2:0)

1:0 8’ M.Zięba as. R.Bujas

2:0 38’ M.Zięba

3:0 52’ M.Zięba as. S.Witek

4:0 60’ S.Witek as. M.Zięba

5:0 74’ R.Bujas as. S.Witek

Górki: Artur Szlachetka - Michał Tylek (78’ Tomasz Kania), Ireneusz Ziaja, Mateusz Kubiński, Arkadiusz Skawski - Rafał Bujas, Radosław Zduń (55’ Marcel Zlezarczyk) - Jarosław Kuchnia (kapitan; 60’ Arkadiusz Żarski), Marek Zięba (71’ Kacper Siwek), Szymon Witek - Ignacy Dudek

Ponadto na ławce: Mateusz Szaflarski, Kamil Szczypka, Piotr Treit

Sęp: Tomasz Zahora - Grzegorz Stefan, Łukasz Piekarz, Tomasz Bała, Dawid Górka - Łukasz Talarek (60’ Krzysztof Banowski), Daniel Serafin (kapitan), Sebastian Kania, Dawid Banowski (65’ Filip Popek), Zygmunt Dziadkowiec, Damian Mistarz

Sędziowie: Bartłomiej Bała oraz Krzysztof Żurek i Radosław Chmiel (KS Myślenice)

Widzów: 50

Miejsce: Boisko LKS Górki, Myślenice - ul. Solidarności 6

Dziesięć kolejnych meczów rundy wiosennej przyniosło zespołowi Górek zaledwie trzy punkty i brak zwycięstwa, dlatego też przed środowym spotkaniem z Sępem, podopieczni trenera Mateusza Kubińskiego mieli za podstawowe zadanie przełamanie złej passy i upragnione zwycięstwo. Drużyna Górek w zaległym starciu 18. kolejki rywalizowała z ostatnią ekipą w notowaniu, a zarazem pewnym spadkowiczem do Klasy „B”. W kadrze na pojedynek dwóch najsłabszych drużyn wiosny zabrakło pauzującego za żółte kartki M.Bieli, kontuzjowanych D.Masłowskiego, P.Maślaka i K.Wojtana oraz niegrających z przyczyn osobistych D.Hołuj, K.Kubiczek, B.Bednarz i S.Irzyk.

Myśleniczanie dobrze rozpoczęli zawody, a nasi zawodnicy byli aktywni w ofensywie już od pierwszych minut. W znakomitych okazjach Witka, Kuchni i Dudka zabrakło poprawnej skuteczności, jednak już w 8. minucie otworzyliśmy wynik spotkania. Bardzo dobre podanie z lewej strony otrzymał Marek Zięba, a wracający po kontuzji zawodnik mocnym strzałem pokonał golkipera gości. W późniejszym czasie, popularny Łysy miał jeszcze kilka okazji, a Sęp został zamknięty w głębokiej defensywie. Po raz pierwszy rywale zagrozili dopiero w 28. minucie, jednak sytuację wyjaśnił pewnie Szlachetka. Zespół Górek już po upływie pierwszej tercji meczu powinien podwyższyć prowadzenie, a groźny w ataku był tercet Kuchnia, Zięba i Dudek. W 38. minucie rywal wznawiał grę od bramki, piłkę przejął Marek Zięba i ponownie mocnym uderzeniem zdobył drugą bramkę. Pierwszą część spotkania zakończyła się rezultatem 2:0 i chociaż to myśleniczanie dominowali, to apetyty na poprawę wyniku były zdecydowane.

Tuż po wznowieniu gry, Sęp przeprowadził najskuteczniejszą okazję w meczu, jednak ponownie pewnie w bramce spisał się Szlachetka. Na szanse dla rywali odpowiedział nasz zespół. Najpierw w dogodnej okazji pomylił się Kuchnia, a po chwili hat-tricka skompletował Marek Zięba, wykorzystując dokładne zagranie wzdłuż linii końcowej od Szymka Witka. Po godzinie gry nadszedł czas na pierwsze korekty w składzie, a Zdunia i Kuchnię zastąpili Zlezarczyk i Żarski. Niedługo po zmianach, Górki podwyższyły na 4:0. Akcję z rzutu wolnego przejął niezawodny Zięba i zgrywając do Witka, ten zamienił szansę na gola. Chwilę później kolejne okazje zanotowali Kubiński, Bujas, Żarski i Zlezarczyk. Po 70. minucie plac gry opuścił bohater zawodów - Zięba, zmieniony przez Kacpra Siwka. Kilka chwil później Górki wykorzystały kolejny błąd defensywy Sępa, a piątego gola zanotował Rafał Bujas. Na ostatnie chwile na boisku zameldował się jeszcze Kania, a myśleniczanie próbowali podwyższyć prowadzenie. Ostatecznie zawody zakończyły się przekonywującym i w pełni zasłużonym triumfem Górek 5:0, a rezultat bramkowy uznać można za najniższy wymiar kary dla zespołu z Drogini.

Przełamanie w starciu z Sępem jest dowodem na poprawę dyspozycji drużyny Górek w końcowej fazie sezonu. Nasza ekipa po starciu z zespołem z Drogini dopisała sobie do swojego stanu punktowego kolejne trzy oczka. Wspólnie wierzymy, że nie była to ostatnia wygrana w tym sezonie, a podopieczni trenera Mateusza Kubińskiego powalczą o czołową dziesiątkę klasyfikacji końcowej.

Autor: Treść:pozostało znaków:

Górki MyśleniceZielonka Wrząsowice