Górki vs Raba II 14.08.15 fot. Agata Mirochna

Festiwal strzelecki przy Solidarności, Górki II 3:6...

• autor: oliwier234gprzed, 2021-06-18 19:32
Festiwal strzelecki przy Solidarności, Górki II 3:6 Trzebunia

Osiemanstym zwycięstwem LKS Trzebunia, a jednocześnie osiemnastą porażką drużyny Górek II zakończyło się środowe spotkanie zaległe 16. kolejki Keeza Klasy "B". Ekipa pod wodzą trenera Mateusza Kubińskiego uległa faworyzowanemu zespołowi 3:6, a co istotne - wszystkie trzy bramki dla zespołu gospodarzy zanotował "wiecznie młody", ale i nadal piekielnie skuteczny Kamil Plewa.

LKS Górki II Myślenice - LKS Trzebunia 3:6 (1:4)

Gole dla Trzebuni: M.Parszywka x2, M.Wnęk, P.Wnęk, J.Rak, D.Klimas

Górki II: Filip Kudas - Sylwester Irzyk, Kamil Plewa, Sławomir Pilch, Szymon Szczeciński - Radosław Zduń (kapitan), Kacper Siwek (30' Maciej Turała) - Kamil Krzemieński, Wojciech Krawczyk (60' Marek Ulman), Jarosław Osiński (68' Jan Ulman) - Kamil Kasperczyk

Ponadto na ławce: Michał Wierzba, Filip Zając

Trzebunia: Łukasz Ziembla - Michał Wnęk, Kacper Jaśkowiec (46' Paweł Wnęk), Wojciech Wnęk, Bartłomiej Gaura (60' Gabriel Rak), Jakub Słonina, Mateusz Bochnia, Marcin Wnęk (kapitan), Marcin Parszywka, Dominik Klimas, Jakub Rak

Sędziowie: Rafał Muniak oraz Radosław Batko i Bartłomiej Bała (KS Myślenice)

Widzów: 40

Miejsce: Boisko LKS Górki, Myślenice

Do spotkania z trzecią siłą ligi drużyna Górek II przystąpiła w bardzo okrojonym składzie, a wśród nieobecnych wyróżnić można było m.in. A.Żarskiego, K.Turały, A.Szlachetki, K.Wojtana, M.Szaflarskiego, K.Łętochy czy K.Polewki. Myśleniczanie w środowym starciu z pewnością nie byli faworytem, jednak warto wspomnieć, że bezpośrednie starcia z Trzebunią zawsze są niezwykle ciekawe i panuje w nich prawdziwie boiskowa rywalizacja. W zawodach od samego początku stroną przeważającą byli goście. Dosyć pasywna postawa w obronie sprawiła, że w ciągu pięciu minut (od 11. do 15.) straciliśmy aż trzy gole. Nasza ekipa po prawdziwie "zimnym prysznicu" szybko się obudziła. Najpierw zagrożenie ambitnego Kasperczyka, a następnie bezpośredni strzał z rzutu wolnego w wykonaniu Kamila Plewy i bramka na 1:3. Podopieczni trenera Mateusza Kubińskiego w końcu zaczęli wchodzić na właściwy poziom gry i tworzyć sytuacje. Niestety, uraz po ostatnim spotkaniu uniemożliwił kontynującję gry przez Kacpra Siwka, zastąpionego przez Maćka Turałę. Ekipa z Trzebuni dosyć pewnie prowadziła na boisku, czego dowodem było czwarte trafienie i trzybramkowe prowadzenie do przerwy.

W drugiej części, prowadząca Trzebunia nie miała już tak zdecydowanej przewagi. Myśleniczanie próbowali zaskoczyć bramkarza rywala, a w 61. minucie dokładne dośrodkowanie od Radka Zdunia przejął Kamil Plewa i zdobył drugiego gola. Ekipa Górek II była coraz aktywniejsza w ataku, natomiast rywalom ewidentnie nie sprzyjało szczęście. Na murawie w tej połowie pojawili się bracia Ulman, zastępując Osińskiego i Krawczyka. Kilka interwencji Kudasa, strzały w słupek i poprzeczkę stały na przeszkodzie przeciwnikowi w podwyższeniu wyniku. W 72. minucie Trzebunia podwyższyła na 2:5, a chwilę później było już 2:6. Drużynę gospodarzy stać było na trzecie trafienie, a z rzutu karnego pewnego gola zanotował Kamil Plewa, kompletując hat-trick. Ostatecznie ostatnie zawody "dwójki" przy Solidarności w tym sezonie przysporzyły wiele emocji oraz były widowiskiem obfitującym w bramki. Trzebunia odniosła zasłużone zwycięstwo, jednak cieszy fakt dobrej postawy w ofensywie i strzeleniu aż trzech bramek.

Po spotkaniu z Trzebunią, pozostały jeszcze dwa spotkania ligowe sezonu 2020/21. Górki II na wyjeździe zmierzą się z Radwanem Skomielna Czarna (11. w tabeli) oraz Karpatami II Sierpraw (10. w tabeli). Myśleniczanie do samego końca będą walczyć o dwunastą lokatę w tabeli i wyprzedzenie Dukli Bysina (aktualnie dwa punkty przewagi Dukli).