04-2024

Górki - Gościbia II 17.05.15 fot. Agata Mirochna

LKS Górki Myślenice 1:0 Krzemień Jasienica

• autor: M.G., 2008-09-06 15:53

Górki znów zwycięzyły w rywalizacji ligowej. Tym razem z piłkarzami Krzemienia Jasienica. Jednak jeśli zawodnicy z górnego przedmieścia chcą by ich zwycięska passa była kontynuowana musza pracować nad skutecznością, ponieważ marnowane przez nich seryjnie sytuacje mogą doprowadzić kibiców do zawałów serca.

Trzecie spotkanie w sezonie zakończył się wymęczonym zwycięstwem Górek nad Krzemieniem 1:0.
        Mecz rozpoczął się od dużej przewagi piłkarzy z Górnego Przedmieścia. Raz po raz mieli oni dogodną sytuacje do strzelenia bramki. W 9 minucie spotkania dynamiczną akcje przeprowadzał Marek Ulmana, który urwał się obrońcom gości po rzucie rożnym. Pędzącego napastnika Górek zawodnik Krzemienia sfaulował od tyłu gdy wychodził on sam na sam z bramkarzem. Sędzia się nie zawachał i pokazał czerwoną kartkę dla piłkarza gości. Od tego momętu Górki przeważały i stwarzały nadal dogodne sytuacje. W 19 minucie spotkania piłkę wywalczył z boku pola karnego Marek Ulman i wbijając się w pole karne strzelił przy słupku otwierając wynik meczu. W pierwszej połowie dominacja Górek nie była wykorzystana większa ilością bramek. Druga połowa to waleczna gra gości, którzy w dziesiątkę stwarzali groźne sytuacje pod bramką Gospodarzy. Drużyna Górek drugą połowę przespała i nie stwarzała wiele sytuacji aby zdobyć kolejne bramki. Końcówka meczu stała się nerwowa bo Krzemień za wszelką cenę chciał zdobyć bramkę a gracze z Górnego Przedmieścia rozpatrzliwie się tylko bronili. Szczęśliwie dla Górek więcej bramek nie było i trzy punkty zostały u gospodarzy.
        Kibice ubrani w szaliki i ze swoimi klasycznymi przyśpiewkami byli trzynastym zawodnikiem Górek i może to dlatego udało się dowieść skromne 1:0 do końca meczu. Wielkie słowa uznania jak zawsze dla kibiców.