Boisko LKS Górki na przestrzeni ostatnich lat

Krzemień Jasienica 0:3 Górki Myślenice

• autor: Ofiec87, 2009-08-23 21:40

Drużyna z Myślenic odniosła pierwsze w tym sezonie zwycięstwo nad piłkarzami z Jasienicy. Trzeba przyznać że wynik 0:3 to najniższy wymiar kary jaki otrzymali gracze Krzemienia. Niestety znów zawodziła skuteczność.

Trener Kowalski postawnowił zmienić nieco ustawienie zespołu ze względu na małe boisko i nowego zawodnika. Do Górek dołączył bowiem Tomasz Sawicki, reprezentował kiedyś on między innymi Orła Myślenice, i trzeba przyznać spisał się dobrze. Zajął on na obronie miejsce Sławka Pilcha którego trener Kowalski przesunął na lewą pomoc co okazało się strzałem w dziesiątke ponieważ to właśnie Pilch otworzył wynik spotkania. Po skłądnej akcji zespołu z prawej strony piłka została zacentrowana w pole karne gdzie pięknie zamknął ją Sławek nie dając szans bramkarzowi.

Mimo wszystko mecz mógł zacząć się całkiem inaczej. A to dlatego że do sytuacji nieoczekiwanie doszli gracze Krzemienia ale na postarunku był Kapera. Trzeba przyznać że tego dnia obrona spisywała się bardzo dobrze. Każda formacja grała dobrze. Widać w końcu efekty treningów na któe uczęszcza coraz więcej zawodników.

Druga bramka to efekt kolejnej zespołowej akcji i w efekcie faulu w polu karnym na Marku Ulmanie, pewnym egzekutorem karnego okazał się Plewa, którego defacto brak widać było w poprzednim spotkaniu.

Gospodarze ograniczali się do wykopywania piłek daleko do przodu licząc na któregoś z napastników, oraz do rzutów wolnych co okazało się całkiem nieskuteczną taktyką wobec dobrej obrony i dobrze dysponowanego w tym dniu bramkarza.

Druga połowa to bardzo podobny obraz gry i druga bramka Pilcha który wbiegł dynamicznie do wybijanego autu i skierował piłkę koło bezradnego bramkarza. Dodajmy że wynik mógłbyć owiele większy gdyby Ulman pamiętał że piłkę trzeba kierować miedzy supki i poprzeczkę a nie na odwrót.

W czasie drugiej połowy trener dał pograć większości zawodników z ławki, którzy zaprezentowali się dobrze.

Dziękujemy za dobry mecz, dziękujemy kibicom i rzyczymy dalszych sukcesów "Górcokom"!

autor: 760699 2009-08-24 19:34:12

Profil 760699 w Futbolowo Gratulacje dla Górek!!! Mam nadzieję, że ta wygrana doda sił i teraz będzie tylko lepiej. Najważniejsze,że gra się w końcu kleiła i drużyna grała mądrze. Na początku niektórych pewnie zaskoczył brak Manieckiego w wyjściowym składzie ale widać, że trener "pewniaków" też potrafi usadzić na ławie. To i dobrze bo żeby wyjść - trzeba zasłużyć. Szkoda jedynie niewykorzystanych sytuacji bo wynik mógłby być dużo większy. P.S. Mam nadzieję, że w końcu kiedyś wezmą się za sędziów, którzy olewają mecze i trzeba czekać na głównego po telefonach - prawie godzinę (kara pieniężna byłaby najlepsza i to słona) a drużyna jak się nie zjawi to ma walkower!!!

autor: ~anonim 2009-08-25 11:38:04

avatar Bardzo dobre zawody w wykonaniu Banana, Ofce tez trzeba pochwalić, kilka sytuacji zwłaszcza przy prowadzeniu jedynie 1 do 0 wybronił! Dzieki czemu grała się bez nerwów. Ofca tak trzymać! Sowa jakby zagubiony, w końcu to jego debiut, ale w miare upływu czasu grał coraz lepiej. Chudy w pomocy to chyba to, zwłaszcza że Rafała nie ma na lewej. Najbardziej cieszy to że gra zespół, piłki podaje Trzmielu i Matti! Czapki z głów, Ku Przodowi!!!