04-2024

Hejnał vs Górki - 30.09.18, fot. P.Biela

Zmoczony remis: Orzeł Nowa Wieś 2:2 Górki Myślenice

• autor: Palma1986, 2010-08-30 01:32

Wyjazdowy ciężki z kilku powodów mecz piłkarzy z Górnego Przedmieścia do Nowej Wsi zakończył się remisem 2:2

Gracze z Myślenic przystąpili do meczu w bardzo przemeblowanym składzie z kilku różnych powodów. Wielka bojaźń piłkarzy którzy wybiegli było widać przez pierwsze 20 minut w których byliśmy słabi i spuchnięci do obrony. Gracze z Myślenic dopiero po 20 minutach lekko się obudzili i śmielej atakowali bramkę gospodarzy lecz bez skutku aż do 34 minuty, kedy to po kontrze ładnie zachował się Kamil Plewa mijając obrońcę miał sytuacje sam na sam i wykorzystał ją w stu procentach. Tak piłkarze z Górnego cieszyli się minutę bo po wznowieniu Orzeł podrażniany zrobił ładną akcję i strzałem z linii 16 metrów przy słupku pokonał Jacka Ziębę, który przy akcji był lekko przysłonięty. Remis bramkowy utrzymał się do końca pierwszej połowy.

Drugą połowę piłkarze Górek zaczęli bardziej składniej i akcji mogły się podobać. W 50 minucie pięknie wykonany wolny przez Tomka Sawickiego ponownie dał nam prowadzenie. Kolejne akcje też były dla nas owocne, gdyż zagrożenie pod bramką Orła stwarzali Kamil Plewa czy Marek Ulman, a najgroźniejsze Sławek Pilch po główce gdy obrońcy wybili z linii bramkowej albo Krzysiek Łętocha gdy minimalnie przestrzelił w sytuacji sam na sam. Dobra gra utrzymywała się do 75 minuty kiedy przyszedł deszcz i zmroził naszych piłkarzy, wtedy Orzeł zaatakował. Raz w sytuacji sam na sam obronił Jacek Zięba ale w 85 minucie po strzale z dystansu skapitulował nie sięgając piłki. W ostatniej minucie Orzeł strzelił w słupek i piłkę w linii bramkowej wyłapał Jacek Zięba i tak mecz zakończył się wynikiem remisowym

Cieszy postawa graczy, którzy zmienili swoich nieobecnych kolegów. Dali z siebie wszystko a zwycięstwo było na wyciągnięcie ręki. Wielkie słowa uznania dla kibiców, którzy zawsze swoim śpiewam nam dopomagają i czujemy się jak u siebie w domu.