11-2017

29

11-2017

Ankiety

Po raz ostatni w kalendarzowym roku wybieramy najlepszego zawodnika ostatniego spotkania z drużyną Wrzosów Osieczany.

Czas spotkania: 90 min.

<h3 class="fte_centercontheader fte_edit" style="margin: 0px; padding: 6px 2px; font-size: 12px; line-height: 22px; text-shadow: none; border-color: rgb(137, 111, 96); border-width: 0px; border-radius: 0px; color: rgb(103, 105, 86); font-family: Arial; background-image: url(" ..="" img="" ks_tytul.jpg?nc="default&quot;);" background-repeat:="" repeat-x;"="">Festiwal strzelecki w Opatkowicach, Górki górą !!!

W sobotnie popołudnie na boisku w podkrakowskich Opatkowicach został rozegrany mecz pomiędzy drużynami Opatkowianki i Górek. Ostatecznym rezultatem z tego spotkania jest zwycięstwo naszej ekipy 7:3. Pojedynek od początku był pod naszą kontrolą, a wynik znakomicie odzwierciedla, to co działo się na boisku. Relacja w dalszej części newsa.

OSS Opatkowianka Opatkowice – LKS Górki Myślenice 3:7 (2:3)

3:7 90’ Plewa

Górki: Tomasz Stanach – Kamil Plewa, Arkadiusz Skawski, Dariusz Spórna – Marek Ulman (66’ Paweł Szatan), Marcin Hudaszek (kapitan), Andrzej Szlachetka (71’ Damian Górnik (78’ Jan Ulman)), Mariusz Wyroba, Mateusz Biela – Łukasz Zając (60’ Mateusz Obierzyński), Marek Zięba

Ponadto na ławce: Krystian Kubiczek, Wojciech Krawczyk

Sędziowie: Krzysztof Wątorek oraz Jakub Dziedzina i Bartłomiej Żurek (KS Myślenice)  Widzów:  50 Opatkowice, boisko OSS „Opatkowianka”

Opatkowianka to zespół, który na pewno jest wielką niewiadomą tych rozgrywek. Słabsza dyspozycja w pierwszym meczu z Grodziskiem z pewnością nie świadczyła o braku formy, a więc sobotnie spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie. W kadrze na mecz zabrakło kontuzjowanych Klimasa i Kuchnię oraz Bednarza, Łętochy, Górki czy Kusiaka, którzy wypadli z przyczyn osobistych.

Spotkanie rozpoczęło się z lekkim poślizgiem. Pierwsze minuty meczu wskazywały na to, że to ekipa z Górnego Przedmieścia będzie stroną prowadzącą. Ciekawe akcje i zepchnięcie rywali do defensywy spowodowały, że to myśleniczanie mieli przewagę nad gospodarzami pojedynku. Ta niestety była nieudokumentowana i przez pierwszy kwadrans w Opatkowicach nie widzieliśmy żadnych bramek. W 17. min. nasza drużyna wywalczyła rzut rożny. Dobre dośrodkowanie Hudaszka i przecięcie lotu piłki przez Plewę spowodowały, ze to Górki wyszły na prowadzenie. Chociaż futbolówka odbiła się od słupka i nóg jednego z przeciwników, to szczęśliwie wpadła do siatki. Ekipa z Opatkowic szybko wzięła się za odrabianie strat i chciała zrehabilitować się za przespany początek. Kilka chwil po bramce naszego obrońcy rywale wyrównali. Gol był konsekwencją złej komunikacji pomiędzy obroną, a środkiem pomocy. Drużyna przyjezdna bardzo szybko odpowiedziała kolejnym trafieniem. W 24. min. piłkę do Zająca zagrał Zięba, który idealnie podając, rewelacyjnie obsłużył naszego zawodnika, a ten nie miał problemów z trafieniem do siatki. Opatkowianka po słabszym początku zaczęła grać niezłą piłkę, w której nie brakowało ciekawych akcji. Te odbywały się głównie skrzydłami. W 41. min., po jednej z takich sytuacji, zza polem karnym interweniował jeden z naszych obrońców. Jego wybicie było na tyle niefortunne, że futbolówka znalazła się tuż pod nogami napastnika rywali. Ten pewnym i mocnym uderzeniem po raz drugi doprowadził do remisu. Piłkarze z Górnego Przedmieścia widząc, że ich trud i walka o każdą piłkę zostały zmarnowany przez dwa błędy własne, po których padają bramki, chcieli wyjść na przerwę bardziej zmotywowani. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu myśleniczanie powielili sytuację z 24. min., gdyż po raz kolejny rewelacyjnym podaniem popisał się Zięba, a piłkę do siatki pewnie skierował Zając. Do przerwy 3:2 dla Górek.

Na początku drugiej części widać było, że Opatkowiance bardzo zależy na szybkim odrobieniu strat. Zespół zmobilizował się na pierwsze spotkanie przed własną publicznością po półtora rocznej przerwie, gdyż kadrowo drużyna wyglądała o niebo lepiej niż było to w zeszłym tygodniu. Górki po czasie wykorzystały niemoc gospodarzy spowodowaną brakami kondycyjnymi i słabym zgraniem, które były skutkiem długiej przerwy tej drużyny. Od 51. min. w Opatkowicach rozpoczął się piękny festiwal strzelecki. Gospodarze pomogli naszej ekipie w podwyższeniu wyniku, ponieważ sami zdobyli samobójcze trafienie. Po chwili ekipa gości odwdzięczyła się drużynie Opatkowianki i po rykoszecie spowodowanym odbiciem piłki przez obrońcę Górek, futbolówka powędrowała do bramki strzeżonej przez Stanacha. Na szczęście już minutę po tej sytuacji bramkę zdobył Zięba i po mocnym początku na tablicy wyników widniał rezultat 5:3 dla przyjezdnych. Gra układała się pod dyktando naszego zespołu, który spisywał się o niebo lepiej niż było to na zakończenie zeszłorocznej edycji rozgrywek B-klasy. W 67. min. na 6:3 podwyższył najlepszy strzelec naszego zespołu – Marek Zięba. W międzyczasie w szeregach gości zaszły dwie zmiany. Ulmana zastąpił Szatan, a zamiast Zająca mecz kontynuował Obierzyński. Po 70. min. spotkanie miało już spokojny przebieg. Większość czasu przy piłce była ekipa gości, która kontrolowała wynik. Pozytywnym aspektem tego meczu był fakt, że myśleniczanie mieli naprawdę wiele sytuacji, które mogli wykorzystać, lecz przy tak wysokim wyniku zawodnicy chcieli spróbować wielu wariantów. Boisko w niedługim czasie opuścił Szlachetka, a na jego miejsce pojawił się Górnik, którego kontuzja wykluczyła z rywalizacji już po niecałych ośmiu minutach. Na jego miejsce pojawił się Janek Ulman, dla którego był to powrót do naszego klubu po dwuletniej przerwie. Gdy wszystko zapowiadało się, że mecz zakończy zwycięstwo 6:3, to dzieła zniszczenia po indywidualnej akcji dokonał Kamil Plewa, który z iście ułańską fantazją ruszył na pole karne przeciwnika i uderzył tuż przy słupku. Ostatecznie pojedynek zakończył się w pełni zasłużonym zwycięstwem drużyny przyjezdnej 7:3.

Po spotkaniu widać było, że presja związana z początkiem sezonu zeszła już z zawodników, a inauguracja sezonu przeszła do historii. Mecz z Opatkowianką można analizować na wiele sposobów, jednak trzeba stwierdzić, że drużyna z Opatkowic z wiadomych przyczyn na tę chwilę zasługuje na miano ligowego średniaka. W naszej ekipie bardzo dobrze zafunkcjonowała gra ofensywna. Powrócono do tradycyjnego ustawienia z wysuniętym czwartym obrońcą, które zawsze przynosiło świetne efekty. Martwią błędy własne, ponieważ właśnie po nich Górki straciły wszystkie trzy bramki. Gra z perspektywy całego meczu zasługuje na pochwały i wydawać się może, że z taką dyspozycją mamy duże szanse na pokonanie większości zespołów w stawce. Z racji, że sobotnie spotkanie było pierwszym w tym sezonie nie będę wyróżniał żadnego z zawodników, jednak bez komentarza nie można przejść obok popisów Kamila Plewy, który grając z kontuzją zdobył dwie bramki i był pewnym elementem naszej defensywy.

Mecz z Opatkowianką już za nami, a w najbliższą sobotę, Górki zagrają z Iskrą Brzączowice. Spotkanie z pewnością zapisze się w historii klubu na wiele lat, ponieważ odbędzie się ono na naszym boisku na Górnym Przedmieściu. Już dziś zapraszamy na uroczystości otwarcia, zaczynamy od 15:00 !!!