Górki Myślenice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

Wrzosy vs Górki - 18.11.17, fot. P. Biela
Ładowanie...

Kalendarium

23

11-2017

czwartek

24

11-2017

piątek

25

11-2017

sobota

26

11-2017

niedziela

27

11-2017

pon.

28

11-2017

wtorek

29

11-2017

środa

Ankiety

Po raz ostatni w kalendarzowym roku wybieramy najlepszego zawodnika ostatniego spotkania z drużyną Wrzosów Osieczany.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 248, wczoraj: 204
ogółem: 945 910

statystyki szczegółowe

Relacja spotkania

herb Górki Myślenice
1:1
(1:0)
herb Iskra Brzączowice
Górki Myślenice   Iskra Brzączowice
Myślenice, ul. Solidarności OFICJALNE OTWARCIE BOISKA

2016-08-27, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Otwarcie boiska za nami, Górki 1:1 Iskra

W dniu wczorajszym (27.08) odbyło się oficjalne otwarcie boiska sportowego przy ulicy Solidarności, na którym swoje spotkania rozgrywać będzie nasza drużyna. Główną atrakcją tych uroczystości był mecz ligowy, w którym myśleniczanie zremisowali 1:1 z ekipą Iskry Brzączowice. 

W czerwcu tego roku minął jedenasty rok działalności Ludowego Klubu Sportowego „Górki” Myślenice. Mniej więcej tyle samo czasu trwała budowa nowego kompleksu sportowego na Górnym Przedmieściu. Drużyna ciągle czekała, zarząd podejmował kolejne próby i nareszcie po wieloletnim oczekiwaniu zespół otrzymał swój nowy obiekt. Po rozbiórce starej kotłowni i wyrównaniu terenu w lecie 2006 roku posiano trawę. Nikt wtedy nie spodziewał się, że na pozostałą część przyjdzie nam tak długo czekać. Nadzieja wróciła w lipcu 2014 roku, kiedy to rozpoczęły się pracę nad nowym budynkiem administracyjnym. Budowa trwała przez dwa miesiące, a jej sukcesem był duży gmach z kilkoma pomieszczeniami. Od tamtego czasu teren wokół obiektu pozostawał w niezmienionym stanie. Na boisku w końcu zaczęła kiełkować trawa i po wielu latach nareszcie mogliśmy cieszyć się z ładnej murawy, na której można było trenować. Prace wykończeniowe budynku rozpoczęły się w lipcu. W czasie nieco ponad miesiąca wykończono cały obiekt sportowy, a wokół niego położono kostkę. Chociaż prace trwać będą jeszcze przez około dwa tygodnie, to już w dniu wczorajszym mogliśmy się cieszyć z otwarcia boiska i przekazania go pod działalność zespołu Górek.

Oficjalne uroczystości otwarcia boiska rozpoczęły się o godz. 15:00 od krótkiego przemówienia prezesa naszego klubu – Jacka Wojciecha Górki. Ten powitał wszystkich zaproszonych gości wśród, których nie zabrakło:

Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice – pana Macieja Ostrowskiego

Dyrektora Urzędu Miasta i Gminy – pana Mieczysława Kęska

Przewodniczącego Rady Miejskiej – pana Tomasza Wójtowicza

Naczelnika Wydziału Inwestycji w UMiG – panią Edytę Podmokły

Starostę Powiatowego – pana Józefa Tomala

Członka Zarządu Głównego Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych oraz Prezydenta myślenickiego oddziału – pana Tomasza Osińskiego

Członków Zarządu Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych oddział: Myślenice

Proboszcza Parafii św. Brata Alberta – ks. Adama Pawickiego

Radnych Miejskich – pana Bogusława Podmokłego oraz pana Stanisława Szczepana Cichonia

Wiceprezesa Podokręgu Myślenice – pana Krzysztofa Cienkosza

Prezesa OSP Myślenice – Górne Przedmieście – pana Bogusława Tonderę

Przedstawicieli Sponsorów naszego klubu, a więc firm: „4FIT Training Center”, „Pub Parasolki”, „Natura”, „TheGarage”, „F.H.U. Miś”, „MAT” oraz „Novitus”

Prezesa zaprzyjaźnionego klubu LKS "Sokół" Borzęta – pana Andrzeja Pilcha

oraz byłych członków zarządu, komisji rewizyjnej, byłych zawodników oraz trenerów, kibiców

Prezes w swojej przemowie podsumował trud prac włożonych w wykonanie budynku administracyjnego i uporządkowanie terenu wokół boiska. Zauważono także bardzo wielki wkład głównego wykonawcy budynku, który w nieco ponad miesiąc uporał się ze wszystkimi niedogodnościami i w znacznej części wykończył obiekt. Po krótkim, aczkolwiek treściwym przemówieniu nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi. Tę trzymali dwaj zawodnicy, którzy najdłużej reprezentują barwy zespołu reprezentującego Górne Przedmieście – Mateusz Obierzyński oraz Marek Ulman. Wstęgę poza wyżej wymienionymi gośćmi przecinał także zawodnik LZS „Górki” pan Stanisław Łatas, który rozpoczął przygodę z zespołem z Górnego Przedmieścia tuż po II Wojnie Światowej. Po przecięciu, nastąpiło poświęcenie obiektu przez ks. Proboszcza Adama Pawickiego. Dla zebranych wokół zawodników oraz sympatyków było to bardzo poruszające wydarzenie, które z pewnością zostanie zapamiętane przez wiele lat. Następnie zarząd naszego klubu pragnął w symboliczny sposób podziękować trzem osobom bardzo związanych z inwestycją jaką była budowa boiska. Pamiątkowy dyplom oraz szalik Górek otrzymali: pani Edyta Podmokły, pan Maciej Ostrowski oraz pan Tomasz Osiński. W krótkich przemowach w ostatniej fazie oficjalnych uroczystości, które głosili zaproszeni goście zauważono intensywność i tempo prac przy obiekcie, a także duży postęp. Życzono także powodzenia naszej drużynie w dalszej rywalizacji w lidze. W pamięć zapadnie z pewnością przemówienie pana Stanisława Łatasa, który barwnie opowiedział o historii LZS „Górki” w latach powojennych i rywalizacji naszego klubu z KS „Dalin”. Po zakończeniu przemówień goście udali się na poczęstunek. Warto zauważyć, że pierwszą bramkę z rzutu karnego zdobył ks. Adam Pawicki, który pewnym strzałem pokonał naszego golkipera Tomasza Stanacha. Po krótkiej chwili przerwy skarbnik naszego klubu opowiedział po krótce historię klubu Górki Myślenice. Dla wiernych słuchaczy czekał quiz, w którym za każdą dobrą odpowiedź uczestnik otrzymywał pamiątkową nagrodę ufundowaną przez naszych sponsorów. W programie uroczystości zawarte było także odznaczenie zasłużonych członków, którzy przez jedenaście lat istnienia klubu bez przerwy angażowali się w jego działalność. Odznaką LZS w niedalekiej przyszłości zostaną odznaczeni: Jacek Wojciech Górka, Sławomir Pilch, Marek Ulman, Mateusz Ulman, Grzegorz Górka, Tomasz Stanach oraz Mateusz Obierzyński.

Główną i najciekawszą atrakcją otwarcia boiska było spotkanie ligowe B-klasy myślenickiej grupy I, w którym Górki zmierzyły się z spadkowiczem A-klasy – Iskrą Brzączowice.

Górki Myślenice – Iskra Brzączowice 1:1 (1:0)

Bramki:

1:0 17’ Hudaszek z wolnego

1:1 64’ Król

Górki: Tomasz Stanach – Kamil Plewa, Arkadiusz Skawski, Bartłomiej Bednarz (65’ Marek Ulman) – Dariusz Spórna, Marcin Hudaszek (kapitan; 51’ Mateusz Obierzyński), Andrzej Szlachetka (87’ Krzysztof Łętocha), Mariusz Wyroba, Mateusz Biela – Marek Zięba, Łukasz Zając

Ponadto na ławce: Krystian Kubiczek, Paweł Szatan, Kacper Wojtan, Wojciech Krawczyk

Iskra: Konrad Niedbała – Bartłomiej Matoga, Mariusz Stasiak, Janusz Braś, Jakub Hoduń, Grzegorz Góral, Konrad Jamka, Konrad Król, Daniel Stasiak, Wiktor Płosonka, Bartłomiej Maniecki

Ponadto na ławce: Grzegorz Braś, Krzysztof Wrona

Sędziowie: Bartłomiej Bała oraz Krzysztof Cienkosz i Filip Magiera  Widzów: 220

Myślenice – Górne Przedmieście, boisko LKS „Górki”

Spotkanie podobnie jak cały wczorajszy dzień rozpoczęło się bardzo uroczyście. Wejście zawodników na murawę, wzajemny wyraz szacunku, jakim było podanie ręki oraz wniesienie piłek przez trójkę dzieci miało bardzo ciekawy charakter. Całość uzupełnił pokaz pirotechniczny, w którym ukazały się barwy myślenickiej ekipy. Warto zaznaczyć, że po raz pierwszy w czasie spotkania Górek poczynania naszej ekipy były na bieżąco komentowane przez stadionowego spikera, w którego zabawił się nieoceniony Maciej Górka. 

Spotkanie już od pierwszych minut było niezwykle ciekawe. Przed meczem wiadomym faktem była wiadomość, iż na boisku w Myślenicach spotkają się ekipy, które prezentują wyrównany poziom. Górki na murawę wyszyły z jedną korektą w składzie, ponieważ Marka Ulmana zastąpił Bartłomiej Bednarz, dla którego był to już niestety pierwszy i ostatni mecz w tej rundzie. Początek pojedynku wskazywał na gospodarzy, chociaż ci z pewnością byli trochę stremowani przed pierwszym występem na nowym boisku. Drużyna w pierwszych minutach walczyła ambitnie, lecz nie przyniosło to żadnej korzyści w postaci bramek. W 12 min. ostro sfaulowany został Marcin Hudaszek. Uraz kolana spowodował, że nasz kapitan ciągle odczuwał ból, jednak kilka minut po tej sytuacji sowicie zrewanżował się przeciwnikom. Uderzenie z rzutu wolnego i odbicie piłki od zawodnika Iskry spowodowało, że Górki wyszły na prowadzenie. Chwilę później uderzeniem w słupek popisał się Zięba, który kąśliwym strzałem chciał zaskoczyć nieprzygotowanego bramkarza rywali. W pierwszej połowie ekipa z Myślenic zdecydowanie lepiej radziła sobie z rozgrywaniem piłki, czego dowodem była przewaga w sytuacjach podbramkowych. Jednobramkowe prowadzenie po czterdziestu pięciu minutach było zdecydowanie najłagodniejszym wymiarem kary dla drużyny gości. Akcje, po których mogły wpaść kolejne bramki mieli Zięba, Biela, Spórna czy Plewa, jednak piłka leciała niedaleko słupka, bądź poprzeczki. Do przerwy 1:0.

Drugą część meczu Górki rozpoczęły w niezmienionym składzie. Chociaż przewaga naszego zespołu była widoczna, to nie mogliśmy tego udokumentować w postaci kolejnych trafień. Podczas, gdy Iskra przełamała chwilowy kryzys, to po chwili przystąpiła do ataku. Wyraźnie widać było, że piłkarze z Brzączowic nabrali wiatru w żagle i za wszelką cenę chcieli doprowadzić do remisu. W 51. min. uraz i nasilające zmęczenie Marcina Hudaszka spowodowały zmianę. Na jego miejscu pojawił się Mateusz Obierzyński. Wraz z przebiegiem spotkania widać było, że obu stronom co raz bardziej zależy na doprowadzeniu do korzystnego dla siebie rezultatu. Niestety, już w 64. min. rywale zdobyli bramkę wyrównującą. Do gry naszego zespołu, szczególnie w defensywie, niepotrzebnie wdarła się nerwowość, co było konsekwencją kolejnych szans dla przeciwnika. W 65. min. Bednarza zastąpił Ulman. Mimo, że to Górki miały więcej okazji do zdobycia bramki, to jednak nie wiele z nich nie kończyło się nawet celnym uderzeniem. Myśleniczanie mieli zdecydowaną przewagę jeśli chodzi o walkę w powietrzu, gdyż z samych rzutów rożnych nasza ekipa powinna zdobyć co najmniej dwa gole. W 66. min. wielką nieskutecznością popisał się trener, który w idealnej sytuacji nie potrafił skierować piłki do siatki z naprawdę niewielkiej odległości. Widząc naszą nieskuteczność goście przeprowadzali kolejne akcje. W 78. min. Iskra zdobyła drugiego gola, jednak ten nie został uznany przez arbitra z powodu wcześniej zasygnalizowanego spalonego. Cztery minuty później zespół z Brzączowic po raz kolejny zagroził bramce Stanacha, gdyż piłka uderzona została w słupek. W końcowych fragmentach spotkania już nic nie zapowiadało zmiany wyniku i mecz zakończył się remisem 1:1.

Podział punktów w meczu, w którym presja z pewnością zagrała dużą rolę jest dobrym wynikiem. Choć po spotkaniu został duży niedosyt, to remis w pełni odzwierciedla, to co działo się na murawie w perspektywie całego pojedynku. Oczywistym faktem, jest informacja, że to Górki mogły zakończyć mecz po pierwszej połowie, strzelając wystarczającą liczbę bramek, gdyż były ku temu okazję. Druga połowa to całkiem inna gra naszej ekipy, w której jednym z bohaterów na pewno został Tomek Stanach, który interweniując w wielu sytuacjach uratował myśleniczan z opresji. Nieźle spisała się linia defensywy, natomiast do pomocy nie można doszukać się zastrzeżeń. Jedną z podstawowych przyczyn remisowego wyniku meczu z Iskrą z pewnością jest słabsza skuteczność napastników. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się za to rezerwowi, którzy wnosząc świeżość ambitnie walczyli o trzy punkty. Zapowiada się, więc ciekawa walka o pierwszą jedenastkę. Mecz z Iskrą podsumować można jako pojedynek równego z równym, jednak ostateczne rozstrzygnięcie, która z drużyn jest tą lepszą będziemy znać dopiero na wiosnę. Dziękujemy za mecz rywalowi i życzymy powodzenia w dalszej rywalizacji. 

Dziękujemy za pojawienie się na meczu naszych drogich kibiców i sympatyków. Barwny doping i wsparcie z trybun są niezwykle cenne, więc dziękujemy, że po raz kolejny jesteście z nami na dobre i na złe.

Kończąc sprawozdanie z historycznego dla nas dnia pragniemy serdecznie podziękować Państwu za wspólne chwile w czasie uroczystości oraz meczu ligowego. Dziękujemy, że tak licznie przybyliście na boisko w to upalne popołudnie. Dla wielu z nas były to piękne chwile, a Wasza obecność to wielka satysfakcja za pracę wykonaną by to boisko mogło wreszcie funkcjonować. Dziękujemy i zapraszamy na kolejne mecze ligowe !!! Podziękowania za przybycie kierujemy także do zaproszonych gości, których obecność także jest dla naszej ekipy bardzo ważna. Szczególne wyrazy wdzięczności kierowane są do jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej Myślenice – Górne Przedmieście, bo to głównie dzięki nim odbyła się cała uroczystość. Ich wielkie zaangażowanie w zabezpieczenie logistyczne imprezy, a także wsparcie w pracach wykończeniowych kompleksu sportowego zasługują na podziękowanie. Bóg Zapłać !!! Podziękowania składamy także dla ekipy internetowej telewizji myślenickiej – „Myślenice ITV”, delegacji z ramienia lokalnego tygodnika - Gazety Myślenickiej oraz reporterom ze strony Futbolu Małopolska – Futmal.pl. Artykuły i materiały wideo dostępne będą na tych stronach już w najbliższym czasie.

Fotorelacja z uroczystości i meczu ligowego - https://photos.google.com/share/AF1QipOTLS-rpAG8C5SvfIVagLMznlwvJ-gvDxPts2W8rucJSsK5haNA8_cy1SlLUIj7hA?key=WW1GZjlpN2JFbGFvMHU1WlVTbmRzbXltNUlCNE5B

herb Górki Myślenice Informacje o kadrze Górki Myślenice

1. Tomasz Stanach    
2. Kamil Plewa   
3. Arkadiusz Skawski  ??ta kartka   
4. Bartłomiej Bednarz  ??ta kartka  zmiana 65" Marek Ulman   
5. Mateusz Biela    
6. Mariusz Wyroba  ??ta kartka   
7. Andrzej Szlachetka   zmiana 87" Krzysztof Łętocha   
8. Marcin Hudaszek  kapitan bramka  zmiana 51" Mateusz Obierzyński   
9. Dariusz Spórna    
10. Łukasz Zając    
11. Marek Zięba    

herb Górki Myślenice Zawodnicy rezerwowi Górki Myślenice

1. Krystian Kubiczek    
2. Wojciech Krawczyk    
3. Kacper Wojtan    
4. Paweł Szatan    

Oceny zawodników »

herb Górki Myślenice Prezentacja graficzna składu drużyny Górki Myślenice


Kamil Plewa
Tomasz Stanach
zmiana
Bartłomiej Bednarz
Marek Ulman
zmiana
Marcin Hudaszek
Mateusz Obierzyński
Łukasz Zając
Arkadiusz Skawski
Marek Zięba
Mateusz Biela
zmiana
Andrzej Szlachetka
Krzysztof Łętocha
Mariusz Wyroba
Dariusz Spórna

Galeria zdjęć ze spotkania


Komentarzy [0]

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ostatnie spotkanie

Wrzosy OsieczanyGórki Myślenice
Wrzosy Osieczany 9:1 Górki Myślenice
2017-11-18, 14:00:00
Osieczany
galeria »   relacja »
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 15
LKS Rudnik 2:4 Lubomir Wiśniowa
Jordan Sum Zakliczyn 1:3 Orzeł Nowa Wieś
Iskra Głogoczów 2:4 Rokita Kornatka
LKS Trzebunia 2:3 Skalnik Trzemeśnia
Wróblowianka Wróblowice 4:1 Topór Tenczyn
Dziekanovia Dziekanowice 6:0 Gościbia II Sułkowice
Clavia Świątniki Górne 2:3 Wrzosy Osieczany
Górki Myślenice 1:3 Beskid Tokarnia

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 16

Statystyki drużyny

Logowanie

Kontakty