Górki Myślenice - strona nieoficjalna

Strona klubowa

Najnowsza galeria

Wrzosy vs Górki - 18.11.17, fot. P. Biela
Ładowanie...

Kalendarium

23

11-2017

czwartek

24

11-2017

piątek

25

11-2017

sobota

26

11-2017

niedziela

27

11-2017

pon.

28

11-2017

wtorek

29

11-2017

środa

Ankiety

Po raz ostatni w kalendarzowym roku wybieramy najlepszego zawodnika ostatniego spotkania z drużyną Wrzosów Osieczany.

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 1 gość

dzisiaj: 240, wczoraj: 204
ogółem: 945 902

statystyki szczegółowe

Relacja spotkania

herb Grodzisko Raciechowice
1:0
(1:0)
herb Górki Myślenice
Grodzisko Raciechowice   Górki Myślenice
Raciechowice

2016-09-04, 17:00

Czas spotkania: 90 min.

Świetne spotkanie, ale skuteczność …, Grodzisko 1:0...

Niedzielne spotkanie z Grodziskiem Raciechowice na wiele lat zapisze się w kilkunastoletniej historii Górek. Myśleniczanie we wczorajszym meczu zagrali na bardzo dobrym poziomie, jednak fatalna skuteczność spowodowała, że to nasza ekipa musiała zejść z boiska pokonana. Więcej w dalszej części newsa.

LKS Grodzisko Raciechowice – LKS Górki Myślenice 1:0 (1:0)

Bramki:

1:0 8’ Jamka

Grodzisko: Dariusz Flak – Grzegorz Budyn, Marcin Dudzik, Jarosław Galos, Jakub Jamka, Kamil Łysek, Damian Nieckula, Grzegorz Panek, Tomasz Śmigla, Mateusz Spytek, Dawid Suder (55’ Kacper Kasprzyk)

Górki: Tomasz Stanach – Kamil Plewa, Arkadiusz Skawski (kapitan), Paweł Szatan – Krzysztof Łętocha (60’ Bartosz Górka), Mateusz Obierzyński, Andrzej Szlachetka (65’ Łukasz Zając), Mariusz Wyroba, Marek Ulman (46’ Kacper Wojtan) – Mateusz Biela, Marek Zięba

Ponadto na ławce: Jan Ulman, Wojciech Krawczyk, Krystian Kubiczek

Sędziowie: Tomasz Jędrzejak oraz Wojciech Boczkaja i Szymon Dziedzina   Widzów: 40    Raciechowice, boisko LKS „Grodzisko”

Piłka nożna to piękna dyscyplina sportu, której to właśnie piękno definiuje się w taki sposób, że jest ona niezwykle nieprzewidywalna, a wielu faworytów zostaje pokonanych przez dużo niżej notowane zespoły. Spotkanie, które odbyło się w niedzielne popołudnie na boisku w Raciechowicach z pewnością na wiele lat zostanie zapamiętane nie tylko przez samych zawodników, ale i także kibiców. Powodem tego upamiętnienia będzie scenariusz pojedynku Grodziska z Górkami, w którym choć to nasza drużyna była stroną dominującą i miała KILKANAŚCIE rewelacyjnych sytuacji podbramkowych ostatecznie przegrała mecz. Chociaż sama porażka nie jest powodem do wstydu, to jednak pozostaje wielki niedosyt, gdyż szans na wyrównanie, a nawet pewne i wysokie zwycięstwo było pod dostatkiem.

Mecz rozpoczął się punktualnie o godz. 17:00. W kadrze na trzecie ligowe starcie zabrakło m.in. kapitana zespołu – Marcina Hudaszka, który boryka się z urazem kolana po ostatnim pojedynku z Iskrą Brzączowice. W składzie na to spotkanie w porównaniu z minionym meczem nie znalazł się także Dariusz Spórna oraz Bartłomiej Bednarz, który jak wiadomo nie zagra już w barwach naszego zespołu co najmniej do końca obecnego sezonu. Pojedynek świetnie rozpoczął się dla gości, którzy już w pierwszej minucie mieli rewelacyjną okazję na zdobycie bramki. Uderzeniem z lewej strony popisał się Marek Zięba, lecz strzał minimalnie chybił. Chwilę później ten sam zawodnik trafił w słupek, jednak jego ustawienie z pewnością nie ułatwiło mu zadania. Mimo, że gospodarze byli zmiażdżeni w pierwszych minutach, to i tak potrafili skonstruować taką akcję, która przyniosła im trafienie. Gol dla Grodziska spowodowany był błędem w naszej defensywie, jednak wszystko wskazywało na to, że wyrównanie przyjdzie już po chwili. W 9. min. (ok. 40 s. po stracie bramki) uderzeniem wprost w poprzeczkę popisał się Wyroba, który pod nieobecność Hudaszka w środku pola zagrał kapitalne zawody. Zaraz po tej sytuacji kąśliwym strzałem pokazał się Kamil Plewa, który także spróbował swojego szczęścia. Napór drużyny przyjezdnej nadal trwał. W 15. min. kolejna stuprocentowa sytuacja także nie zamieniła się na bramkę dla myślenickiej ekipy. Po pierwszych dwudziestu minutach oglądający to spotkanie z pewnością byli zaskoczeni rezultatem, gdyż ta wielka przewaga w ofensywie nie została potwierdzona. W kolejnych fragmentach gry to podopieczni Dawida Sudera powoli budzili się ze snu i zaczęli konstruować akcje, których najciekawsza miała miejsce w 35 min., kiedy to bardzo groźnym uderzeniem popisał się jeden z gospodarzy. Myśleniczanie bardzo ambitnie podeszli do ostatnich dziesięciu minut i znowu rozpoczęli zmasowany atak. Skutkiem tychże poczynań były kolejne rewelacyjne sytuacje: Obierzyńskiego w 37 min. oraz Wyroby tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu. Do przerwy 1:0 dla gospodarzy.

Nikt z kibiców siedzących na trybunach nie spodziewał się, że wynik z pierwszej połowy może pozostać bez zmian, dlatego ekipa z Górnego Przedmieścia bardzo ambitnie i rozważnie podeszła do drugiej części spotkania. Tę rozpoczęła zmiana, w której piętnastoletni Kacper Wojtan zastąpił Marka Ulmana. Górki grały nieźle przez pierwsze dziesięć minut, gdyż w kolejnych fragmentach meczu gra zaczęła się pogarszać. Gospodarze co raz śmielej atakowali naszą bramkę i z dużą łatwością przesuwali się pod pole karne. Grodzisko trzykrotnie znalazło się w idealnej sytuacji sam na sam ze Stanachem, jednak zbyt duża pewność siebie i doświadczenie naszego golkipera spowodowały, że zespół z Raciechowic nie powiększył prowadzenia. By walczyć dalej o korzystny wynik trener musiał dokonać zmiany. Po godzinie gry, w odstępie pięciu minut, na murawie pojawili się Zając i Górka (debiut w tym sezonie), którzy zastąpili bardzo mocno pracujących w pomocy i grających dobre zawody – Krzysztofa Łętochę i Andrzeja Szlachetkę. Korekty w składzie pozytywnie podziałały na zespół, który za wszelką cenę chciał doprowadzić do wyrównania, jednak czas ciągle działał na naszą niekorzyść. Po krótkim kryzysie myśleniczanie znowu rozpoczęli groźne ataki, które przeprowadzane zostały skrzydłami, na których ambitnie walczyli Biela oraz Górka. Wiele podań od nich mogło zakończyć się bramkami, jednak po raz kolejny o sobie dała znać skuteczność. Najkorzystniejszymi sytuacjami w końcówce spotkania była akcja trenera, który z dwóch metrów nie zdołał pokonać golkipera rywali oraz uderzenie w słupek w 84. min. Indywidualnymi akcjami popisał się także Górka czy Wyroba, a z dystansu szczęścia próbował Biela. Ostatni kwadrans był niezwykle nerwowy. Te udzieliły się szczególnie drużynie gospodarzy, którzy wszelkimi sposobami próbowali zatrzymać naszą drużynę, tym samym wielokrotnie nie przebierając w środkach. Niestety, porażka po dziewięćdziesięciu minutach stała się faktem, a na trzy punkty i wielki rewanż nad Grodziskiem musimy odłożyć do wiosny.

Po zakończeniu spotkania pozostał tylko wielki niedosyt. Trzeba jednak potwierdzić, że nasza ekipa, mimo braków kadrowych, zagrała zdecydowanie najlepsze zawody od dłuższego czasu. Chociaż ostatecznym rezultatem pojedynku jest porażka, to trzeba przyznać, że wielkie podziękowanie za walkę, oddane zdrowie i serce oraz spore zaangażowanie powinno być docenione. Faktem stała się kolejna porażka w bezpośrednich spotkaniach z drużyną Grodziska. Przegrana boli, ponieważ to Górki były zespołem lepszym, ale słaba skuteczność i błędy własne w defensywie spowodowały, że to myśleniczanie muszą przełknąć gorzką pigułkę. Wydaje się jednak, że zespół powoli wraca do najlepszych chwil i jest na dobrej drodze by wrócić do wspaniałej dyspozycji sprzed roku. Za wczorajsze spotkanie nie będę nikogo szczególnie wyróżniał, gdyż cała ekipa zagrała na dobrym poziomie. Mimo, iż wielu sądzi, że tę porażkę można dopisać do tych na własne życzenie, gdyż wielu z nas nie kryje wielkiego rozczarowania, to jednak ambitna walka powinna być doceniona, za co samym zawodnikom należą się szczególne podziękowania. Z taką grą i poprawą skuteczności wydaje się, że żadna ekipa nie będzie w stanie nas zatrzymać. 

Serdecznie dziękujemy za przybycie na mecz kibiców, którzy mimo wielu zdarzeń nadal wspierają swój zespół i wiernie podążają za nim w każdy zakątek naszej okolicy. Chociaż zawód po niedzielnym meczu z pewnością będzie trwać, to liczymy, że reprezentanci ekipy z Górnego Przedmieścia zaczną wygrywać i dzięki wspaniałej serii do końca będą liczyć się w rywalizacji.

Fotorelacja z meczu Grodzisko vs Górki -https://photos.google.com/share/AF1QipOoYcYyc36Tk5j1lyk-ZXKke_fWm4YS00ivwUxeEEY4uuhg3A72P2b5mZyyVI74eA?key=ejcyd0V0N1VVaDFmRWhNbE8xMlVzTFhCeUpZN3lB

Ludowy Klub Sportowy "Górki" Myślenice ogłasza, że dla kibiców i sympatyków mamy do sprzedania koszulki, w których nasza drużyna prezentowała się w czasie oficjalnych uroczystości otwarcia boiska. Cena takiej to koszt 30 złotych. Ich odbiór będzie możliwy na kolejnym meczu w roli gospodarza, czyli 17. września (14:00) na boisku przy Solidarności. O liczbie sztuk i rozmiarach proszę powiadamiać w prywatnej wiadomości SMS pod numer 533 493 593 z imieniem i nazwiskiem. Płatność przy odbiorze.

herb Górki Myślenice Informacje o kadrze Górki Myślenice

1. Tomasz Stanach    
2. Kamil Plewa   
3. Arkadiusz Skawski  kapitan   
4. Paweł Szatan    
5. Marek Ulman  zmiana 45" Kacper Wojtan    
6. Andrzej Szlachetka   zmiana 65" Łukasz Zając    
7. Mariusz Wyroba    
8. Mateusz Obierzyński   
9. Krzysztof Łętocha  zmiana 60" Bartosz Górka   
10. Marek Zięba    
11. Mateusz Biela    

herb Górki Myślenice Zawodnicy rezerwowi Górki Myślenice

1. Krystian Kubiczek    
2. Wojciech Krawczyk    
3. Jan Ulman    

Oceny zawodników »

herb Górki Myślenice Prezentacja graficzna składu drużyny Górki Myślenice


Kamil Plewa
Mateusz Obierzyński
zmiana
Krzysztof Łętocha
Bartosz Górka
zmiana
Marek Ulman
Kacper Wojtan
Tomasz Stanach
Arkadiusz Skawski
Marek Zięba
Mateusz Biela
zmiana
Andrzej Szlachetka
Łukasz Zając
Mariusz Wyroba
Paweł Szatan

Galeria zdjęć ze spotkania


Komentarzy [0]

Musisz się zalogować, aby dodawać komentarze.

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Ostatnie spotkanie

Wrzosy OsieczanyGórki Myślenice
Wrzosy Osieczany 9:1 Górki Myślenice
2017-11-18, 14:00:00
Osieczany
galeria »   relacja »
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 15
LKS Rudnik 2:4 Lubomir Wiśniowa
Jordan Sum Zakliczyn 1:3 Orzeł Nowa Wieś
Iskra Głogoczów 2:4 Rokita Kornatka
LKS Trzebunia 2:3 Skalnik Trzemeśnia
Wróblowianka Wróblowice 4:1 Topór Tenczyn
Dziekanovia Dziekanowice 6:0 Gościbia II Sułkowice
Clavia Świątniki Górne 2:3 Wrzosy Osieczany
Górki Myślenice 1:3 Beskid Tokarnia

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 16

Statystyki drużyny

Logowanie

Kontakty