Górki Myślenice   Jawor Jawornik
Myślenice, ul. Solidarności 6

2017-05-27, 18:00

Jawor pokonany, Górki znowu wygrywają ...

W sobotnie popołudnie na boisku przy ulicy Solidarności 6 w Myślenicach odbył się mecz dwudziestej kolejki B-klasy, w którym Górki podejmowały drużynę Jawora Jawornik. Ostatecznie to myśleniczanie zwyciężyli w zaciętym spotkaniu 2:1 i kontynuują wspaniałą serię w drodze do końcowego sukcesu. Więcej w rozwinięciu newsa.

LKS Górki Myślenice - LKS Jawor Jawornik 2:1 (0:0)

1:0 56’ Wyroba z wolnego

2:0 62’ M.Ulman as. Biela

2:1 77’ ???

Górki: Krystian Kubiczek - Arkadiusz Skawski, Kamil Plewa, Rafał Bujas - Krzysztof Łętocha (59’ Marek Ulman), Marcin Hudaszek (kapitan; 46’ Andrzej Szlachetka), Mateusz Obierzyński, Mateusz Biela (90+2’ Przemysław Kołodziej), Dariusz Spórna - Mariusz Wyroba, Marek Zięba

Ponadto na ławce: Tomasz Stanach, Paweł Szatan, Jan Ulman

Jawor: Kamil Stanek - Marek Podoba, Kamil Gaździk (70’ Tomasz Cudak), Konrad Hyla, Tymoteusz Jezioro, Marek Łapa, Sebastian Łapa, Michał Ostafin, Piotr Zięba, Igor Ryś, Mariusz Kasperek

Ponadto na ławce: Dominik Hołuj, Daniel Burkat

Sędziowie: Bartłomiej Żurek oraz Bartłomiej Bała i Filip Magiera (KS Myślenice)  Widzów: 140  Miejsce: Boisko LKS „Górki” przy ul. Solidarności 6 w Myślenicach

Spotkanie z Jaworem Jawornik było długo wyczekiwanym rewanżem za srogą przegraną z rundy jesiennej, kiedy to myśleniczanie ulegli rywalom 3:2. Podopieczni trenera Zająca stanęli do walki o kolejne trzy punkty mocno zmotywowani z realnymi szansami na podtrzymanie fenomenalnej serii. Rywalem naszej ekipy był dobrze znany Jawor, który w tabeli plasuje się na piątej lokacie, tracąc do czołówki kilka punktów. Pojedynek był szesnastym oficjalnym starciem w historii, nieomyłkowo nazywany klasykiem B-klasy. Dla Górek sobotni mecz był siódmym spotkaniem w rundzie wiosennej. Po pięciu triumfach i remisie nasi zawodnicy chcieli podtrzymać korzystną passę i pokusić się o kolejne ligowe zwycięstwo - niezwykle istotne w sprawie ostatecznych rozstrzygnięć. Do kadry po ostatnich zawodach powrócił Mateusz Obierzyński, a wśród nieobecnych widniały nazwiska m.in. Bartłomieja Zająca czy Bartosza Górki. Z wiarą i chęcią rewanżu przystąpiliśmy do rywalizacji w kolejnym starciu i punktualnie o godz. 18:00 wybrzmiał pierwszy gwiazdek.

Pojedynek obie strony rozpoczęły bardzo spokojnie. Gra była dosyć wyrównana, jednak z czasem uwidaczniała się lekka przewaga gospodarzy, która najprawdopodobniej spowodowana była „ograniem” na własnym obiekcie. W czasie pierwszych dziesięciu minut piłka znajdowała się w środku boiska, a żadna z ekip nie stworzyła sobie klarownych sytuacji. Po upływie kwadransa, Górki przechodziły do ofensywy, spychając tym samym Jawor do gry obronnej. W szeregach zespołu gospodarzy szczęścia z dystansu próbowali Mariusz Wyroba i Marcin Hudaszek. Ci sami zawodnicy popisali się również niezłymi podaniami ze środka do najbardziej wysuniętego Marka Zięby. Niestety napastnik naszej drużyny powstrzymany został przez bramkarza rywali oraz arbitra bocznego, który w pierwszej połowie kilkukrotnie zasygnalizował pozycję spaloną. Górki ciągle atakowały, stwarzając sobie kilka dobrych sytuacji. Spotkanie nie obfitowało w wiele akcji ofensywnych, a pierwsze trzydzieści minut było z lekka monotonne. Mimo to, przewaga gospodarzy rosła i wydawać się mogło, że bramka otwierająca wynik starcia „wisi w powietrzu”. Z czasem do głosu zaczęła dochodzić również ofensywa rywala z Jawornika. Jawor dwukrotnie zagroził bramce strzeżonej przez Kubiczka, jednak postawa naszego golkipera na spółkę z Kamilem Plewą spowodowała, że myśleniczanie dalej bezbramkowo remisowali. Końcówka pierwszej części należała do gości, jednak na całe szczęście przeciwnik nie wykorzystał dogodnych szans. Losy spotkania w samej końcówce mógł odwrócić jeszcze Zięba, jednak piłka poleciała ponad poprzeczkę. Do przerwy 0:0.

Drugą część, która była znacznie bardziej ciekawsza od pierwszej, rozpoczęła zmiana, a kontuzjowanego Marcina Hudaszka zastąpił Andrzej Szlachetka. Zgodnie z tegorocznym prawidłem, myśleniczanie dosyć dobrze wznowili grę po kwadransie przerwy. Pewne rozgrywanie piłki w środku boiska oraz niekonwencjonalne zagrania doprowadziły do kłopotów ekipę z Jawornika. Goście w 55. min. ostro faulowali przed polem karnym. Szansę z rzutu wolnego zmarnował niestety Zięba, jednak kilkanaście sekund później, na wysokości dwudziestego metra ręką interweniował obrońca drużyny przyjezdnej. Tym razem do stałego fragmentu podszedł Mariusz Wyroba, który popisał się idealnym uderzeniem i bezpośrednio ze strzału zza szesnastki otworzył wynik spotkania. Myśleniczanie nabrali pewności siebie i chcieli jak najszybciej podwyższyć prowadzenie. W 59. min. plac gry opuścił Krzysztof Łętocha, a na jego miejsce pojawił się Marek Ulman. Ulubieniec naszych kibiców już po trzech minutach przysporzył wiele radości zgormadzonej publiczności. Dośrodkowanie z rzutu rożnego, przebitka Bieli i dobicie Ulmana spowodowało, że Górki prowadziły już 2:0. Naszym wciąż było mało, a w 65. min. sfaulowany w polu karnym został Arkadiusz Skawski. Do piłki na jedenasty metr podszedł Marek Zięba. Mocne uderzenie nie przyniosło jednak trzeciego gola, gdyż fenomenalną interwencją popisał się golkipera Jawora. Dla przyjezdnych był to punkt zwrotny w tym meczu i nadzieja na korzystny wynik. Dobrze dysponowana myślenicka ofensywa po raz kolejny rozpoczęła kanonadę strzelecką na bramkę rywala, a próbami popisali się Zięba, Wyroba i Biela. Jak dobrze wiadomo, każde spotkanie Górek musi mieć swoją dramaturgię i na potwierdzenie tych słów Jawor w 77. min. zdobył gola na 2:1. Dośrodkowanie z prawej strony i uderzenie głową w dosyć trudnej sytuacji skutkowało zmianą wyniku. Ostatnie dziesięć minut było bardzo nerwowe, jednak spisująca się pewnie defensywa Górek powstrzymywała zapędy przeciwnika. Każda sekunda trwała wieczność, a co gorsze sędzia doliczył jeszcze trzy minuty. Na szczęście gospodarze utrzymali skromne prowadzenie i pokonali rywali 2:1. Owacje, w tym i nawet na stojąco oraz głośne „dziękujemy” ze strony kibiców świadczą o podkreśleniu walki w tym meczu. Gratulacje Panowie !!!

Szóste w tej rundzie, a dziesiąte ogółem zwycięstwo Górek w tym sezonie stało się faktem. Po wygranych z Opatkowianką 3:0, Iskrą 2:3, Cyrhlą 2:6, Sokołem 3:1 oraz Stawem 2:5, teraz nadszedł czas na Jawor. Spotkanie z tym zespołem było trudnym meczem, jednak takiego należało się spodziewać. Ambitna walka gości o jak najkorzystniejszy rezultat oraz gospodarzy, którzy liczyli na podtrzymanie wyniku spowodowały, że druga część była o wiele ciekawsza. Zacięta rywalizacja na granicy przepisów oraz spotkanie ekip z pierwszej połowy tabeli również miały swoje znaczenie. Myśleniczanie triumfując podtrzymali wspaniałą serię i aktualnie są niepokonani od dziewięciu meczów, co w obecnym systemie rozgrywek daje już całą rundę. W czasie wszystkich ośmiu starć rozgrywanych na naszym boisku, podopieczni trenera Zająca do tej pory pięciokrotnie wygrywali i trzykrotnie remisowali, a więc do pełni szczęścia potrzebny będzie tylko korzystny rezultat z pojedynku kończącego rozgrywki z Cisami. Dalej pozostajemy najskuteczniejszym zespołem w lidze wraz z jedną z najlepszych defensyw. Na pochwałę za walkę do samego końca z pewnością zasługują wszyscy zawodnicy, jednak szczególnie pochwalić należy postawę obrońców - Kamila Plewy i Rafała Bujasa czy pomocników - Mariusza Wyroby i Mateusza Bieli. Po raz pierwszy w tej rundzie należy podkreślić również dobrą pracę arbitrów, którzy sprostali zadaniu, jakim był mecz Górek z Jaworem.

Do końca rozgrywek pozostały nam spotkania z sklasyfikowanymi w dolnej części tabeli - Wichrem Stróża oraz Cisami Harbutowice. Walka o mistrzostwo ciągle trwa, a myśleniczanie nadal znajdują się w najbardziej uprzywilejowanej sytuacji, w której wszystko zależy od naszej drużyny. Tradycyjnie zachęcamy do wzięcia udziału w ankiecie na MVP i obejrzenia fotorelacji autorstwa Pawła Bieli oraz retransmisji z meczu, który nagrał Michał Wierzba. Wideo dostępne na portalu Facebook, a zdjęcia w poniższym linku.

Na koniec wielkie wyrazy wdzięczności kierujemy w stronę naszych kibiców, którzy po raz kolejny stanęli na wysokości zadania i licznie przybyli na mecz. Wykluczając spotkanie z Iskrą w czasie uroczystości otwarcia obiektu, rekord frekwencji został pobity i miejmy nadzieję, że i na ten z sierpnia nadejdzie czas. Warto nadmienić, że jako klub możemy pochwalić się jedną z największych widowni, a na pewno najgłośniejszą w regionie.