Górki Myślenice   Cisy Harbutowice
Myślenice, ul. Solidarności 6

2017-06-10, 17:00

Górki mistrzem B-klasy, historyczny awans do A-klasy !!!

Udało się !!! W sobotnie popołudnie na boisku w Myślenicach, Górki zmierzyły się z Cisami Harbutowice. Podopieczni trenera Łukasza Zająca wygrali starcie 2:1 i dzięki temu awansowały na fotel lidera, co wiąże się z mistrzostwem ligi i bezpośrednim awansem do A-klasy. Więcej w rozwinięciu newsa.

LKS Górki Myślenice - LKS Cisy Harbutowice 2:1 (2:1)

1:0 4’ Zięba - karny

1:1 15’ ???

2:1 41’ Spórna as. Zięba

Górki: Krystian Kubiczek - Arkadiusz Skawski (kapitan), Kamil Plewa, Rafał Bujas -  Krzysztof Łętocha (46’ Marek Ulman), Mateusz Obierzyński, Andrzej Szlachetka, Mateusz Biela, Dariusz Spórna (77’ Przemysław Kołodziej) - Mariusz Wyroba (60’ Bartłomiej Zając), Marek Zięba

Ponadto na ławce: Jan Ulman, Bartosz Górka, Paweł Szatan, Wojciech Krawczyk

Cisy: Grzegorz Kuchta - Sylwester Irzyk, Kamil Sroka, Dawid Dzidek, Dominik Biela, Maciej Kuchta, Mateusz Moskal, Adrian Profic (kapitan), Konrad Garbień, Michał Jończyk, Aleksander Profic

Ponadto na ławce: Michał Kuchta, Adrian Janeczek, Tomasz Sysło, Krzysztof Golonka, Szymon Bednarczyk

Sędziowie: Bartłomiej Bała oraz Krzysztof Cienkosz i Rafał Muniak (KS Myślenice)  Widzów: 220 Miejsce: Boisko LKS „Górki” przy ul. Solidarności 6 w Myślenicach

W sobotnie popołudnie na boisku przy ulicy Solidarności 6, zespół z Górnego Przedmieścia stanął przed historyczną szansą na mistrzostwo B-klasy i bezpośredni awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Myśleniczanie po siedmiu zwycięstwach i remisie w rundzie wiosennej w starciu z Cisami Harbutowice były murowanym faworytem do wygranej. Trzeba jednak nadmienić, że pojedynek z ekipą z Harbutowic zaliczał się do decydujących spotkań, w których najważniejszą rolę gra przygotowanie emocjonalne. Rywalem naszego zespołu w Wielkim Finale sezonu była ósma drużyna w tabeli, która jednak pokazała już, że stać ją na niespodzianki. Mimo że nasz zespół ciągle nosił miano niepokonanej, a mecz rozgrywany był na boisku, gdzie Górki nie doznały nigdy porażki, to ranga spotkania wnosiła bardzo wiele. Do szczęścia brakowało punktu, jednak głównym założeniem na ten pojedynek była pewna wygrana i potwierdzenie, że awans do A-klasy jest w pełni zasłużony. Mecz z Cisami był drugim oficjalnym starciem pomiędzy tymi zespołami, a wierni kibice z pewnością pamiętali pewne zwycięstwo z mocno jesiennego spotkania, kiedy to myśleniczanie wygrali 4:0. Przed zawodami doszły do nas złe wiadomości, które wskazywały, że w pojedynku sezonu zabraknie kapitana Marcina Hudaszka zmagającego się z urazem. Długie zapowiedzi i oczekiwanie na spotkanie dobiegało już do końca. Po intensywnych przygotowaniach obiektu, a w szczególności terenu wokół, który w ostatnim czasie uległ zdecydowanej poprawie, pozostało oczekiwać tylko na poprawę pogody i z nadzieją zacząć spotkanie.

Mecz rozpoczął się punktualnie o godz. 17:00. Początek Wielkiego Finału sezonu pomyślnie zaczął się dla gospodarzy, którzy po dosyć intensywnych atakach już w czwartej minucie wyszli na prowadzenie. W polu karnym faulowany był jeden z naszych zawodników, a do szansy z jedenastu metrów podszedł Marek Zięba, który chciał również zrehabilitować się za starcie sprzed dwóch tygodni. Napastnik drużyny gospodarzy tym razem się nie pomylił i pięknym, a jednocześnie mocnym strzałem otworzył wynik meczu. Z czasem myśleniczanie dochodzili do kolejnych sytuacji, jednak nie przyniosły one następnych trafień. Grę z pewnością utrudniał padający deszcz, który pokrzyżował plany nie tylko zawodnikom, ale i kibicom i organizatorom tego wydarzenia. Dobrym strzałem w ósmej minucie popisał się Biela, a chwilę później jeden z pomocników także stanął przed szansą na bramkę. Mimo że to gospodarze grali lepiej to w 15. minucie pech sprawił, że Cisy wyrównały. Dobrym strzałem zza pola karnego popisał się jeden z zawodników drużyny przyjezdnej. Z czasem spotkanie straciło dużo na widowiskowości, ponieważ grę zdominowało rozgrywanie piłki w środku boiska. W dalszej części meczu widoczna była walka o każdy skrawek boiska, a obie drużyny chciały jak najszybciej wyjść na prowadzenie. Mimo że na tablicy wyników widniał remis, to pojedynek nie zaliczał się do tych ciekawych, a postawa drużyny gospodarzy poniekąd przypominała tą z zeszłotygodniowego meczu z Wichrem Stróża. Na szczęście chwilowa zadyszka szybko minęła, a w końcowym fragmencie pierwszej połowy ponownie dopisało szczęście. Piękną akcją lewą stroną, niczym rasowy skrzydłowy, podążał Marek Zięba, który podając przed pole bramkowe doskonale obsłużył Dariusza Spórnę, a ten sytuację zamienił na bramkę. Prowadzenie tuż przed przerwą stało się faktem, a gol Darka był jego debiutanckim trafieniem. Do przerwy 2:1.

Druga część rozpoczęła się od zmiany, a za Krzysztofa Łętochę pojawił się Marek Ulman. Zawodnik po raz trzeci mógł zanotować przysłowiowe wejście smoka, ponieważ świetnie radząc sobie na prawym skrzydle ogrywał rywali i dwukrotnie znalazł się w idealnej sytuacji strzeleckiej. Szans na podwyższenie prowadzenia było pod dostatkiem. Poza uderzeniami Marka, strzałami popisywali się również Zięba czy Biela. Cisy z minuty na minutę obniżały poziom swojej gry, chociaż nie byli bez szans wobec okazji swoich napastników. W 60. minucie w zespole Górek za kontuzjowanego Mariusza Wyrobę pojawił się paradoksalnie wracający po długotrwałym urazie Bartłomiej Zając. Zmiany na skrzydłach spowodowały, że to właśnie tą częścią boiska przebiegała znaczna część ataków. Odliczanie trwało, a skromna przewaga wydawała się być coraz pewniejsza. Każda minuta dosyć konkretnie się dłużyła, a na trybunach rozpoczęła się już wielka feta, chociaż nikt nie mówił jeszcze o pewnym zwycięstwie. W 66. min. podopieczni trenera Zająca zanotowali kolejną dobrą okazję, w której naprawdę niewiele zabrakło, aby padła bramka. Z czasem widoczna była przewaga i zróżnicowanie klas obu ekip, mimo że sam rezultat o takowej nie świadczył. W 77. minucie plac gry opuścił strzelec drugiej bramki - Dariusz Spórna, a na jego miejscu pojawił się popularny Arda, czyli Przemysław Kołodziej. Do samego końca myśleniczanie chcieli podwyższyć prowadzenie, jednak końcowy sukces był bliski. Po upływie regulaminowego czasu gry sędzia doliczył trzy minuty. Po minięciu tego czasu wielu zwolennikom ekipy z Górnego Przedmieścia spadł kamień z serca, a podopieczni trenera Zająca zanotowali ósmą w rundzie wiosennej wygraną, która skutkowała i skutkuje bezpośrednim awansem do A-klasy okraszonym mistrzostwem ligi.

Po meczu licznie zgromadzona widownia wspólnie cieszyła się wraz z zawodnikami. Piękne chwile zostały udokumentowane i można je obejrzeć na kanale Górek na Youtube. Po wielkiej radości nadeszedł czas na przemówienia zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło: Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice - p. Macieja Ostrowskiego, Starosty Powiatu Myślenickiego - p. Józefa Tomala, Przewodniczącego Rady Miejskiej - p. Tomasza Wójtowicza, radnych gminnych oraz przedstawiciela Podokręgu Myślenice - wiceprezesa tej organizacji - p. Czesława Ulmana. Każdy z wyżej wymienionych pokusił się o krótką, aczkolwiek treściwą wypowiedź, w których nie brakowało wielkich gratulacji. Dodatkowo klub otrzymał również nagrodę pieniężną z gminy, a laureatem nagrody starosty w dziedzinie kultury i sportu został nasz nadworny fotograf - Paweł Biela. Awans premiuje nas do gry w wyższej lidze, co zostało podkreślone przez wiceprezesa myślenickiego podokręgu, który podczas uroczystości wręczył odznaczenia dla zasłużonych działaczy. Uhonorowanie zostali:

Tomasz Stanach - Brązowa Odznaka Honorowa Zrzeszenia LZS

W następnym punkcie wielkiej fety po awansie do A-klasy była również wspólna impreza z kibicami, zawodnikami, sztabem i sponsorami, a także wspólnie oglądanie wygranego meczu Polaków z Rumunią. Dziękujemy za wspólnie spędzony czas i wielką radość, która napawa optymizmem przed dalszą pracą.

Spotkanie z Cisami było kolejnym meczem w wykonaniu podopiecznych trenera Zająca, który warto odnotować. Po słabszej pierwszej połowie, druga była zdecydowanie lepsza i chociaż wielkiej przewagi nie dało się udokumentować, to kolejna wygrana bardzo cieszy. Myśleniczanie skończyli rozgrywki ligowe na pierwszym miejscu o dwa punkty wyprzedzając Iskrę, a mistrzostwo ligi gwarantuje bezpośredni awans do A-klasy. Zespół nadal kontynuuje wspaniałą serię i od jedenastu spotkań jest niepokonany, a co warto zaznaczyć, że dziesięć spośród jedenastu zakończyło się triumfem naszych piłkarzy. Drużyna Górek w rundzie wiosennej była niepokonana, a jej bilans to osiem zwycięstw i remis. Dwadzieścia pięć oczek to pobicie rekordu punktowego zdobytego w czasie jednej rundy, z taką różnicą, że myśleniczanie osiągnęli go w czasie dziewięciu spotkań, a poprzednio rozgrywali ich jedenaście. Boisko LKS Górki przy ulicy Solidarności 6 stało się niejaką twierdzą, ponieważ w sezonie 2016/17 żadna z ekip w meczu ligowym na tym obiekcie nie wygrała, a co więcej w 2017 roku nawet nie zdobyła punktu, co jest wielkim atutem. Warto także nadmienić, że zespół zajął pierwsze miejsca w tabeli meczów wyjazdowych i u siebie. Wracając do sobotniego spotkania to po raz kolejny należy pochwalić całą drużynę za dobrą postawę na boisku. W bramce bez zarzutów sprawdził się Kubiczek, który wspierany przez fenomenalną obronę - Skawski, Plewa, Bujas z pomagającym Szlachetką wypełniał dobrze swoją pracę. Na pochwały zasługuje również linia pomocy, a także strzelcy bramek.

Podziękowania za wielkie wsparcie z trybun na meczu z Cisami oraz w całej rundzie wiosennej kierujemy w stronę naszych niezawodnych, niezastąpionych, fenomenalnych, jedynych, niepowtarzalnych, wielkich, niezwykle życzliwych, przyjaznych, a przede wszystkim wiernych kibiców. Jesteście z nami na dobre i na złe, niezależnie od pogody. Zawsze wspieracie nas głośnym dopingiem, a frekwencja na trybunach zdecydowanie przewyższa średnią na boiskach piątej czy czwartej ligi. Dlatego też zarząd klubu właśnie Wam dedykuje ten wielki sukces, jakim jest awans do A-klasy i mistrzostwo ligi. Niezmiennie podkreślamy, że zawsze gramy dla swoich kibiców i miejmy nadzieję równie licznie przybywać będziecie od jesieni, a mamy o tyle dobrą informację, że meczów będzie zdecydowanie więcej.

Duże podziękowania kierujemy również w stronę druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej Myślenice - Górne Przedmieście, którzy zaangażowani zostali w zabezpieczenie logistyczne meczu. Dziękujemy !!!