Jordan Sum Zakliczyn   Górki Myślenice
Zakliczyn

2017-08-15, 18:00

Każda seria kiedyś się kończy, Jordan 2:1 Górki

Wyjazdowej porażki doznała ekipa Górek w starciu drugiej kolejki myślenickiej A-klasy, w którym zawodnicy z Górnego Przedmieścia grali z Jordanem Zakliczyn. Podopieczni trenera Zająca ulegli gospodarzom 2:1, jednak ich postawa na boisku, szczególnie w drugiej połowie, zasługuje na pochwały. Więcej w rozwinięciu newsa.

LKS Jordan-Sum Zakliczyn - LKS Górki Myślenice 2:1 (2:0)

1:0 20’ Widła - karny

2:0 44’ Ślusarczyk

2:1 79’ Zięba as. Wyroba

Górki: Krystian Kubiczek - Arkadiusz Skawski, Kamil Plewa, Paweł Maślak (80’ Przemysław Kołodziej) - Andrzej Szlachetka (46’ Rafał Bujas) - Tomasz Kania (75’ Bartosz Górka), Mariusz Wyroba, Mateusz Obierzyński, Marcin Hudaszek (kapitan; 58’ Mateusz Biela) - Mateusz Pietrzyk, Marek Zięba

Ponadto na ławce: Sylwester Kisielewski, Marek Ulman

Sędziowie: Artur Madej oraz Mariusz Rydz i Janusz Janik (KS Myślenice)

Widzów: 120

Miejsce: Boisko LKS „Jordan” w Zakliczynie

Ligowy pojedynek z Jordanem Zakliczyn zapowiadał się bardzo ciekawie. Myśleniczanie po sensacyjnym zwycięstwie nad drużyną LKS Rudnik w inauguracyjnej kolejce pojechali do Zakliczyna, na mecz z tamtejszym Jordanem. Zespół ten również w pierwszej serii spotkań odniósł zwycięstwo, pokonując Lubomir Wiśniowa 4:1. Wtorkowy mecz był pierwszym w historii dla obu ekip. Warto było dodać, że podopieczni trenera Łukasza Zająca znaleźli się w o tyle uprzywilejowanej sytuacji, ponieważ odpoczywali jeden dzień dłużej niż przeciwnik. Za gospodarzami stał wielki atut własnego boiska, dosyć specyficznego, na którym myśleniczanie w przeszłości nigdy nie grali. Do ligowego meczu Górki podeszły z dwoma zmianami w pierwszej jedenastce, a w kadrze meczowej zabrakło m.in. Pawła Szatana czy kontuzjowanego Łukasza Sroki. Pełni nadziei, z wiarą w kolejny sukces piłkarze wyszli na murawę.

Spotkanie rozpoczęło się punktualnie o 18:00. Gospodarze już od samego początku postawili na ofensywę i w pierwszych minutach bez przerwy atakowali bramkę strzeżoną przez Krystiana Kubiczka. Oczywistym był fakt, że rywal będzie niezwykle trudnym przeciwnikiem, a jego doświadczenie z pewnością zostanie wykorzystane. Ciężkie to były pierwsze minuty. Jordan zaciekle atakował, lecz myślenicka defensywa poprawnie radziła sobie z oddalaniem zagrożeń. W 11. minucie w okolicach pola karnego sfaulowany został przeciwnik, a rywale mieli doskonałą okazję z rzutu wolnego z 17 metra. Strzał ze stałego fragmentu gry na nasze szczęście był niecelny, a piłka uderzyła w słupek. Niestety kilka minut później sytuacja zdarzyła się ponownie, lecz tym razem arbiter podyktował jedenastkę. Rzut karny gospodarze wykorzystali pewnie i wyszli na jednobramkowe prowadzenie. Z czasem myśleniczanie zaczęli powoli wracać z dalekiej podróży i stopniowo przesuwaliśmy się pod pole karne rywala. Doskonałą okazję na wyrównanie miał Pietrzyk, któremu naprawdę niewiele zabrakło, aby zdobył bramkę. Gospodarze bardzo dobrze spisali się w pierwszej połowie. Zespół miał wiele sytuacji z gry, a na dodatek około dziesięciu rzutów rożnych i kilka rzutów wolnych. Przewaga Jordana została potwierdzona w 44. minucie, kiedy to przysłowiowego „gola do szatni” zdobył Ślusarczyk, po bardzo dobrej i składnej akcji. Do przerwy Górki przegrywały 2:0, lecz nadal nie były bez szans na ostateczny triumf.

Drugą część meczu rozpoczęła zmiana, a Andrzeja Szlachetkę na boisku zastąpił Rafał Bujas. Pierwsze minuty połowy były monotonne, a żadna z ekip nie stworzyła sobie komfortowej sytuacji. Gospodarze skupili się na kontratakach skrzydłami, natomiast Górki większość akcji przeprowadzały środkiem boiska. Czas upływał coraz szybciej, jednak poprawa gry drużyny gości była widoczna. W 58. min. plac gry opuścił kapitan Hudaszek, a na jego miejsce wszedł Biela. Goście stwarzali sobie kolejne sytuacje, niestety żadna z nich nie była na tyle groźna, aby bramkarz Jordana skapitulował. Myśleniczanie mieli naprawdę dużo okazji, lecz albo brakowało szczęścia albo piłka po strzale szybowała wprost w stronę golkipera drużyny gospodarzy. Na ostatni kwadrans na boisku zameldował się Górka, który zastąpił Kanię. Wpuszczenie naszych młodych zawodników na skrzydła było bardzo dobrym posunięciem, gdyż podopieczni trenera Zająca wykorzystywali cały plac gry. Piękna chwila radości nastąpiła w 79. min., kiedy to po dokładnym dośrodkowaniu Mariusza Wyroby, piłkę do bramki skierował Zięba. Marek już wielokrotnie pokazał, że nie zawodzi ekipy w trudnych momentach. Myśleniczanie poszli za ciosem, spychając w końcówce spotkania rywali do głębokiej defensywy. Niestety, mimo pięciu doliczonych minut zawodnicy z Górnego Przedmieścia nie stworzyli sobie dogodnych sytuacji i musieli przełknąć pierwszy raz od dziesięciu miesięcy gorycz porażki, a trafienie Marka Zięby stało się bramką honorową.

Mecz z Jordanem nie był zły w naszym wykonaniu. Zawodnicy po przespanym początku, w drugiej części wzięli się za odrabianie strat i naprawdę niewiele zabrakło, aby doprowadzili do remisu. Trzeba również stwierdzić, ze rywale postawili trudne warunki gry i sądzę, że są w stanie powalczyć o górną część tabeli, a zwycięstwo z Górkami jest rezultatem konsekwencji w grze i wykorzystanie błędów drużyny gości. Wtorkowy pojedynek jest pierwszą ligową porażką od spotkania z rundy jesiennej z Jaworem Jawornik, które miało miejsce na początku października ubiegłego roku. Od tamtego czasu, czyli dwunastu oficjalnych spotkań, myśleniczanie nie przegrali żadnego, a co więcej triumfowali aż jedenastokrotnie. Każda seria kiedyś się kończy, a ta rekordowa z pewnością na długo będzie zapamiętana. Na pochwały za spotkanie z Jordanem z pewnością zasłużył Krystian Kubiczek, który wielokrotnie interweniował i pozbawił szans gospodarzy na kolejne trafienia. Dobry występ zanotowali również Kamil Plewa, Mariusz Wyroba, Marek Zięba, a także Mateusz Pietrzyk. Z świetnej strony zaprezentowali się zmiennicy, którzy w decydujących fragmentach meczu wzięli ciężar gry na swoje braki i widać, że wciąż walczą o swoje miejsce w pierwszej jedenastce.

Wielkie podziękowania za obecność i wspaniały doping kierujemy do naszych kibiców. Podczas wtorkowego pojedynku stanęli oni na wysokości zadania, ponieważ po raz kolejny licznie przybyli na mecz i głośny śpiewem wspierali zawodników. Dziękujemy im za to i zapraszamy na kolejne spotkania Górek.

Spotkanie z Jordanem przeszło już do historii, a w sobotę kolejne starcie, w którym myśleniczanie zagrają z doskonale znaną nam ekipą Iskry Głogoczów. Zapraszamy już dziś !!!