Osieczany

2017-11-18, 14:00

Czas spotkania: 90 min.

SENIORZY: Porażka na zakończenie rundy jesiennej, Wrzosy 9:1 Górki

Dotkliwą, a przede wszystkim bardzo wysoką porażką zakończyło się starcie Górek Myślenice, które w sobotnie popołudnie na wyjeździe rozgrywały mecz z Wrzosami Osieczany. Nasi zawodnicy ulegli utytułowanemu rywalowi 9:1. Więcej w rozwinięciu newsa.

LKS Wrzosy Osieczany - LKS Górki Myślenice 9:1 (4:0)

9:1 88’

Górki: Bartosz Górka - Tomasz Kania, Arkadiusz Skawski, Grzegorz Jamka - Andrzej Szlachetka - Karol Turała, Mateusz Obierzyński, Marcin Hudaszek (60’ Bartłomiej Zając), Marek Zięba, Mariusz Wyroba - Karol Klimas (46’ Mateusz Biela)

Sędziowie: Artur Madej oraz Dominik Maślerz i Arkadiusz Sroka (KS Myślenice)

Widzów: 40

Miejsce: Osieczany

Spotkanie z Wrzosami to mecz, który pierwotnie odbyć miał się w weekend 16/17 września, jednak ze względu na rzęsiście padający deszcz, został przełożony o dokładnie dwa miesiące. Niestety stan murawy na boisku w Osieczanach nie był idealny, jednak organizatorom trzeba pogratulować, że mimo złej pogody i późnego terminu rozgrywania meczu boisko zostało przygotowane do gry. Dla myśleniczan był to pojedynek, który zamknie rywalizację w rundzie jesiennej w pierwszym sezonie w rozgrywkach A-klasowych. Zespół musiał niestety radzić sobie bez kilku zawodników tj. Kamil Plewa, Mateusz Pietrzyk, Paweł Maślak czy Sylwester Kisielewski, jednak największą z absencji był brak Krystiana Kubiczka, którego z konieczności zastąpił Bartosz Górka.

Wyjściowa jedenastka była podobna do tej, która stawiła czoła liderowi z Tokarni, dlatego też liczyliśmy na pozytywną niespodziankę na koniec rozgrywek. Niestety, rywale już od samego początku potwierdzili niezłą dyspozycję i ambitnie atakowali bramkę gości. Gospodarze już w szóstej minucie wyszli na prowadzenie, za sprawą trafienia po składnej i wypracowanej akcji. Myśleniczanie próbowali zaskoczyć dobrze grającego przeciwnika, jednak nie skutkowało to akcjami podbramkowymi. Po upływie nieco ponad dwudziestu minut było już 2:0, a piłkę do siatki skierował napastnik rywala. W międzyczasie dwiema, niezłymi interwencjami popisał się Górka. W 38. min. nasz zawodnik musiał jednak wyciągnąć piłkę z bramki po raz trzeci, ponieważ z karnego podwyższył kapitan gospodarzy. Mimo to naprawdę niewiele zabrakło do obrony tego strzału. Bezsilni goście do przerwy stracili jeszcze jednego gola, a po czterdziestu pięciu minutach było już 4:0.

Drugą połowę rozpoczęła zmiana, w której za Karola Klimasa pojawił się Mateusz Biela. Gra na początku drugiej części była całkiem niezła. Myśleniczanie atakowali bramkę rywala, jednak do szczęścia brakowało tylko poprawnej skuteczności. Z niezłej strony popisał się Zięba oraz Hudaszek, którzy oddali dwa groźne strzały. W 54. min. po nieudanej okazji, rywale przeprowadzili miażdżącą kontrę i podwyższyli wynik, aby chwilę później wykorzystać błąd defensywy i prowadzić już 6:0. Goście mimo niekorzystnego wyniku próbowali przeprowadzić ataki i choć większość z nich nie zakończyła się efektem bramkowym, to gra w porównaniu z pierwszą połową uległa lekkiej poprawie. Po upływie godziny na murawie pojawił się Bartłomiej Zając, który zastąpił kapitana Marcina Hudaszka. Miejscowi nie mieli kompletnie litości nad rywalem i w 71. minucie na tablicy wyników widniał już rezultat 7:0. Myśleniczan stać było na honorową bramkę, a trafienie po błędzie i zamieszaniu w polu karnym zdobył Marek Zięba. Do końca spotkania padły jeszcze dwa gole, a zdobyte zostały przez piłkarzy z Osieczan. Ostatecznie starcie zakończyło się zwycięstwem Wrzosów, które zdeklasowały Górki 9:1.

Ekipa z Górnego Przedmieścia kończy rundę jesienną na jedenastym miejscu z dorobkiem osiemnastu oczek. Górki w Osieczanach odniosły piątą porażkę z rzędu, jednak wszystkich piłkarzy należy pochwalić, że rozegrali mecz i walczyli o honorowe trafienia. Bez dwóch zdań postawa Wrzosów w tym spotkaniu była szczególnie dobra, ponieważ ekipa w rundzie jesiennej miała słabsze chwile, a mimo to potrafiła je przełamać i drugą część pierwszej fazy sezonu rozgrywać na swoją korzyść. Chociaż myśleniczanie byli blisko przełamania złej passy dwa tygodnie temu, to w sobotnim starciu niestety nie udało się im sprostać dobrze dysponowanemu rywalowi.

W pozostałych starciach, które miały miejsce w ubiegły weekend Beskid rozgromił LKS Trzebunię 10:2, a Wróblowianka na wyjeździe pokonała 3:1 Gościbię II Sułkowice. Rezultaty z tych spotkań nie są zaskoczeniem. W tabeli lider z Tokarni podwyższył prowadzenie nad Dziecanovią do czterech oczek, Wrzosy awansowały na szóstą lokatę przed Jordan Zakliczyn i na pewno pozostaną na tej pozycji do wznowienia rozgrywek, natomiast Wróblowianka utrzymała czwartą pozycję i zmniejszyła stratę do podium na dwa oczka. Do zakończenia rywalizacji w myślenickiej A-klasie pozostały pojedynki Beskidu z Clavią oraz Topora z Trzebunią.

Dziękujemy za obecność na meczu naszych drogich kibiców, którzy już po raz ostatni mogli cieszyć się z oglądania popisów swojej ulubionej drużyny, którą czeka prawie pięć miesięcy przerwy od rozgrywek ligowych. Za całoroczny wsparcie kierujemy do Was wielkie wyrazy wdzięczności.

Na koniec relacji pragniemy poinformować, że spotkanie z Wrzosami było ostatnim, w którym na ławce trenerskiej usiadł Łukasz Zając. Szkoleniowcowi ekipy Górek, który prowadził zespół równo przez trzy lata, składamy wielkie wyrazy wdzięczności za pełnioną w tym czasie pracę na rzecz klubu. Utrzymanie mimo zerowego stanu punktowego oraz spektakularny i historyczny awans do A-klasy to wydarzenia bezprecedensowe, za które zarząd, zawodnicy i kibice pragną serdecznie podziękować. Trener Łukasz prowadził nasz zespół w dokładnie 106 meczach (w tym 66 pojedynków ligowych) oraz zdobył w sumie 27 bramek. Na dalszej drodze życzymy samych sukcesów, wielu zwycięstw, mnóstwa bramek oraz satysfakcji z pełnionej pracy. Dziękujemy!!!

Zakończenie rozgrywek już za nami, a więc czas na podsumowania i analizy. Zapraszamy zatem do śledzenia naszej strony, na której cyklicznie będą pojawiać się newsy dotyczące działalności klubu oraz podsumowania rozgrywek jesiennych w wykonaniu seniorskiej i młodzieżowej drużyny.