Prace na boisku przy ul. Solidarności 6 - 09.12.17, fot. P.Biela

2017-09-23, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

SENIORZY: Czarna seria przerwana, Górki 4:0 Gościbia II

Pięknym i upragnionym zwycięstwem zakończył się mecz Górek Myślenice, które w ubiegły weekend podejmowały sułkowicką ekipę rezerw Gościbii. Myśleniczanie po trzech porażkach w końcu odnieśli czwartą w tym sezonie wygraną. Więcej w dalszej części newsa.

LKS Górki Myślenice - KS Gościbia II Sułkowice 4:0 (3:0)

1:0 31’ Pietrzyk as. Zięba

2:0 34’ Zięba as. Skawski

3:0 42’ Górka as. Obierzyński

4:0 89’ Zięba as. Wyroba

Górki: Krystian Kubiczek - Arkadiusz Skawski (kapitan), Kamil Plewa, Grzegorz Jamka - Bartosz Górka (46’ Paweł Maślak), Mariusz Wyroba, Mateusz Obierzyński (75’ Rafał Bujas), Mateusz Biela, Tomasz Kania (60’ Andrzej Szlachetka) - Mateusz Pietrzyk (80’ Kacper Wojtan), Marek Zięba

Ponadto na ławce: Łukasz Zając

Sędziowie: Krzysztof Salawa oraz Małgorzata Święch i Bartłomiej Żurek (KS Myślenice)

Widzów: 30

Miejsce: Myślenice - Sztuczne

Spotkanie z Gościbią II Sułkowice było ósmym w tym sezonie pojedynkiem ligowym. Myśleniczanie po zeszłotygodniowej przerwie spowodowanej odwołaniem meczu z Wrzosami, w sobotę zmierzyli się z drużyną rezerw piątoligowej Gościbii. W związku z fatalnymi warunkami atmosferycznymi starcie przełożone zostało na sztuczną murawę. Rywalem Górek był beniaminek, który jeszcze w tym sezonie nie wygrał, a do soboty miał na swoim koncie zaledwie dwa oczka. Dla podopiecznych trenera Zająca było to niezwykle ważne spotkanie, a nasza ekipa jako jedyna w lidze rozegrała mecz w dziewiątej serii, ponieważ pozostałe zawody zostały odwołane. Do starcia drużyna z Górnego Przedmieścia przystąpiła m.in. bez kontuzjowanych Kołodzieja i Hudaszka oraz Ulmana czy Ambrożego.

Mecz rozpoczął się o godz. 16:00. Od samego początku widać było, że Górki chcą wykorzystać atut w postaci gry przed własną publicznością oraz na boisku, na którym w ostatnim czasie drużyna miała okazję trenować. Dobra i aktywna gra spowodowała, że to gospodarze przeważali w grze ofensywnej. Z czasem zaczęła krystalizować się przewaga, która udokumentowana została trafieniem Pietrzyka po nieco ponad pół godzinie gry. Zawodnicy poszli za ciosem, a chwilę później było już 2:0. Dobrym podaniem pokazał się Skawski, który zagrywał do Zięby, a ten nie pomylił się i zanotował kolejne trafienie. Do przerwy, gdy wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie, na 3:0 podwyższył Górka, który po podaniu Obierzyńskiego i samotnym rajdzie umieścił piłkę w siatce. Dobra postawa i dosyć przekonujące prowadzenie świadczyło, że w czasie drugich czterdziestu pięciu minut rezultat może ulec podwyższeniu. Gra w drugiej połowie dalej opierała się na atakach, a myśleniczanie sukcesywnie powiększali przewagę. Rywal miał swoje szanse, jednak nie zagroziły one dostatecznie bramce strzeżonej przez Kubiczka. Ostateczny rezultat Górki ustaliły w 89. minucie, a drugie trafienie po znakomitej akcji zanotował Zięba.

Starcie z Gościbią II zakończyło się wysokim, przekonującym i co najważniejsze zasłużonym zwycięstwem ekipy z Górnego Przedmieścia. Cały zespół pokazał, że to co miało miejsce w niedalekiej przeszłości pozostawione zostało w niepamięć, a Górki po trzech kolejnych porażkach odniosły sukces. Warto dodać, że w historii spotkań drużyną rezerw nigdy nie wiodło się nam najlepiej, dlatego wszelkie rachunki zostały wyrównane, a podopieczni trenera Zająca mogą doliczyć kolejne trzy punkty na swoje konto. Brawo dla naszych zawodników i liczymy, że myśleniczanie dalej będą wygrywać !!

Pojedynek Górek z Gościbią II był jedynym spotkaniem rozgrywanym w dziewiątej kolejce i pozwolił nam na awans na ósmą lokatę. Już za tydzień duma Górnego Przedmieścia zagra na wyjeździe z Toporem Tenczyn.

Dziękujemy za obecność naszych kibiców na meczu i wspieranie swojej drużyny w walce o trzy punkty. Zapraszamy na kolejne starcia, których zostało jeszcze siedem.

Fotorelacja z meczu Górki vs Gościbia II, fot. Paweł Biela -  https://photos.google.com/share/AF1QipPjZcmp8CoKRfpt_8uJbeGEuuTAQaq5C1dOZ62Z3CyFLiGuhSjizp_xf9nLOVU30w?key=eXNQOFVJeWFwMWhCOGdWdjdwMHAyLUdmNzAtRkJ3

herb Górki Myślenice Informacje o kadrze Górki Myślenice

1. Krystian Kubiczek
2. Arkadiusz Skawski  kapitan  (1 asysta)