Górki Myślenice   Skalnik Trzemeśnia
Myślenice - ul. Solidarności 6

2017-10-07, 16:00

SENIORZY: Skalnik pokonany, Górki trzeci raz z rzędu...

W sobotnie popołudnie na boisku przy ul. Solidarności 6 rozegrany został mecz jedenastej kolejki, w którym Górki Myślenice podejmowały Skalnik Trzemeśnia. Spotkanie było niezwykle zaciętym i ciekawym pojedynkiem, który rozstrzygnięty został w samej końcówce. Ostatecznie myśleniczanie pokonali rywala 5:4 i odnieśli trzecie z rzędu zwycięstwo. Więcej w rozwinięciu newsa.

LKS Górki Myślenice - LKS Skalnik Trzemeśnia 5:4 (2:2)

5:4 90+4' P. Gzyl

Górki: Krystian Kubiczek - Bartosz Górka (55' Rafał Bujas), Kamil Plewa, Grzegorz Jamka - Tomasz Kania (80' Paweł Maślak), Mateusz Obierzyński (85' Michał Hajduk), Mariusz Wyroba, Marcin Hudaszek (kapitan; 65' Łukasz Zając), Mateusz Biela - Marek Zięba, Mateusz Pietrzyk

Skalnik: Kamil Skałka - Sebastian Olesek, Tomasz Górka, Paweł Mistarz, Dawid Młynarczyk (66' Mateusz Dąbrowski), Janusz Szydlak, Krzysztof Szydlak (75' Witold Trzepacz), Robert Zapała, Wojciech Dąbrowski, Mariusz Gzyl (84' Dawid Jasek), Piotr Gzyl

Sędziowie: Paweł Wiliński oraz Wojciech Cygan i Kamil Cyrek (KS Myślenice)

Widzów: 50

Miejsce: Boisko LKS „Górki” w Myślenicach przy ul. Solidarności 6

Spotkanie ze Skalnikiem zapowiadało się na naprawdę wyrównane widowisko. Fakt gry utrudniał zły stan murawy na boisku na Górnym Przedmieściu. Pierwsze minuty były dosyć wyrównane, a wynik dopiero w 26. minucie otworzył Zięba. Chwilę później było już 2:0, a prowadzenie podwyższył Biela. Szczęście gospodarzy nie trwało zbyt długo, ponieważ niespełna trzy minuty później, goście doprowadzili do remisu za sprawą trafień Zapały i Młynarczyka.

Drugą połowę nieco lepiej rozpoczęli przyjezdni, którzy pierwszy raz w tym meczu wyszli na prowadzenie. Górki widząc, że mecz oddala się spod ich kontroli momentalnie wyrównali za sprawą gola Pietrzyka. Dla Mateusza nie były to jedyne trafienia, gdyż w samej końcówce zdobył kolejne dwie bramki, kompletując klasycznego hat-tricka. Goście do końca wierzyli jeszcze w remis, jednak nie pomogła im nawet bramka z doliczonego czasu gry. Ostatecznym rezultatem spotkania było zwycięstwo gospodarzy 5:4.

Z pełnego emocji spotkania, z bardzo nerwową końcówką, zwycięsko wyszli gospodarze, którzy tym samym triumfowali trzeci raz z rzędu. Kolejne trzy punkty i praktycznie dogonienie już ścisłej czołówki stały się faktem, jednak najważniejsze jest sukcesywne oddalanie się od strefy spadkowej i pewne utrzymanie w środku tabeli.

Dziękujemy za obecność na meczu naszych drogich kibiców i zapraszamy na niedzielę do Kornatki na starcie z tamtejszą Rokitą.