Myślenice - ul. Solidarności 6

2018-05-30, 18:00

Czas spotkania: 90 min.

SENIORZY: Historyczny triumf nad Wrzosami, Górki 2:0 Wrzosy

Piłkarska środa była niezwykle udana dla myśleniczan. Po okazałym zwycięstwie juniorów, w ich ślady poszła również seniorska drużyna, która przed własną publicznością pokonała Wrzosy Osieczany 2:0. Co ciekawe, jest to pierwszy triumf nad tą ekipą w historii. Więcej w rozwinięciu newsa.

LKS Górki Myślenice - LKS Wrzosy Osieczany 2:0 (1:0)

1:0 42’ Obierzyński as. S.Klasik

2:0 82’ Pietrzyk (K)

Górki: Krystian Kubiczek - Kamil Plewa, Rafał Bujas, Andrzej Szlachetka, Ireneusz Ziaja - Sebastian Klasik - Mateusz Obierzyński (kapitan; 85’ Tomasz Tokoń), Karol Turała (73’ Paweł Maślak), Mateusz Pietrzyk, Tomasz Kania - Kamil Malina (88’ Jan Ulman)

Ponadto na ławce: Artur Szlachetka, Szymon Smok, Krystian Klasik

Sędziowie: Rafał Muniak oraz Wojciech Boczkaja i Mateusz Sowa (KS Myślenice)

Widzów: 120

Miejsce: Boisko LKS „Górki” w Myślenicach przy ul. Solidarności 6

Starcie z Wrzosami Osieczany było zaległym pojedynkiem z 23. kolejki, która miała miejsce w pierwszy weekend maja. Górki do tego meczu przystąpiły szczególnie zmotywowane, ponieważ ostatnie występy, chociaż były zdecydowanie lepsze w naszym wykonaniu niż mecze z początku rundy, to za każdym razem brakowało szczęścia lub o wyniku decydowały inne czynniki losowe. Dla podopiecznych trenera Wojciecha Czajki środowe zawody były wielką szansą na odskoczenie od rywali ze strefy spadkowej. Sam szkoleniowiec naszej ekipy do meczu miał do dyspozycji praktycznie pełną kadrą, a wśród nieobecnych w porównaniu z ostatnim spotkaniem znaleźli się pauzujący za kartki Mateusz Biela i Bartosz Górka. Walczące w minionym czasie z problemami kadrowymi goście, do pojedynku przystąpiły w mocnym składzie, a wśród wyróżniających się nazwisk widniały te, które niegdyś stanowiły podstawową siłę myślenickiego Dalinu. Spotkanie zapowiadało się niezwykle ciekawie.

Mecz od samego początku był niezwykle wyrównany. Na boisku w Myślenicach zameldowały się zespoły o bardzo podobnych możliwościach i poziomie gry. Przez pierwsze minuty oba zespoły badały swoje umiejętności, a zgromadzona widownia miała okazję oglądać tzw. „piłkarskie szachy”. Pierwsze zagrożenie pod naszą bramką miało miejsce w 7. minucie. Niegroźna akcja połączona z błędem naszego golkipera spowodowała, że piłkę z linii bramkowej wybił Szlachetka. Od tego czasu sytuacje podbramkowe miały miejsca w obu polach karnych. W naszym zespole jako pierwszy postraszył Karol Turała, strzałem tuż obok prawego słupka. Chwilę później nasi zawodnicy mieli kolejne okazje, a bliscy bramki byli Malina oraz Pietrzyk, którego strzał z dystansu o kilka centymetrów ominął słupek bramki przeciwnika. Wrzosy również atakowały naszą bramkę, jednak bardzo poprawnie spisywała się defensywa, praktycznie nie dopuszczając do strzału gości. Swoimi akcjami w przyjezdnym zespole popisywali się m.in. Bałucki czy Frosztęga. W 22. minucie kolejną próbą z dystansu popisał się Pietrzyk, jednak na tablicy wyników dalej widniał bezbramkowy remis. Na boisku przy Solidarności 6 trudno było wskazać jednoznacznego faworyta, gdyż pierwsze trzydzieści minut zapowiadało bardziej podział punktów. Końcówka pierwszej połowy należała jednak do gospodarzy. Najpierw w 39. minucie rzut wolny z okolic trzydziestego metra w wykonaniu Pietrzyka przyniósł sporo problemów bramkarzowi Wrzosów, a już trzy minuty później myśleniczanie cieszyli z pierwszego trafienia. Rzut różny z lewej strony wykonał Sebastian Klasik. Dokładne dośrodkowanie na pole karne i przecięcie toru lotu piłki przez Obierzyńskiego spowodowało, że nasz kapitan otworzył wynik meczu. Bramka do szatni to zawsze duży cios dla przeciwników, jednak ekipa rywala tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część przeprowadziła świetną akcję. W 45. minucie sytuacja przeprowadzona środkiem, przerzut do dobrze ustawionego Wątora i piękny strzał w okolice „okna” bramki przyczyniły się do wielkiego zagrożenia, aczkolwiek w tej akcji pewną interwencją popisał się Krystian Kubiczek, utrzymując jednobramkową przewagę do przerwy.

W drugiej części myśleniczanie grali bardzo spokojnie, nie popełniając praktycznie żadnych błędów i skupiając się głównie na obronie korzystnego rezultatu. Po bardzo dobrej pierwszej połowie wiedzieliśmy, że Górki są w stanie wywalczyć w końcu pierwsze zwycięstwo na własnym obiekcie, jednak rywal nie próżnował i także mocno atakował. W meczu dalej obie strony miały swoje okazję, a w naszym zespole takimi pokazywali się Malina, Pietrzyk i Turała, który w czasie środowego meczu grał niezwykle pewnie, na nowej dla siebie pozycji. Po upływie godziny gry, Górki prowadziły, a już w 62. minucie podopieczni trenera Wojciecha Czajki mieli świetną okazję na podwyższenie wyniku. W polu karnym blisko bramki był ponownie Mateusz Pietrzyk, a po interwencji po jego strzale, piłkę dobijał Kamil Malina. Nasz napastnik stanął przed wielką okazją, jednak minimalnie chybił. Kilka minut później swoją ogromną szansę mieli również goście, jednak w bramce bardzo pewnie spisywał się Kubiczek. Na kwadrans przed końcem plac gry z powodu urazu opuścić musiał Karol Turała, a na jego miejsce pojawił się Paweł Maślak. Przed decydującym fragmentem meczu, myśleniczanie utrzymywali pewne prowadzenie, aczkolwiek mając na uwadze podobne spotkania z Trzebunią i Skalnikiem, wierzyliśmy, że nasi zawodnicy podwyższą przewagę. W 82. minucie kolejną akcję przeprowadzał Mateusz Pietrzyk, który został sfaulowany w polu karnym, a decyzja arbitra nie mogła być inna niż rzut karny. Sam poszkodowany podszedł do jedenastki i pewnym strzałem pokonał golkipera Wrzosów. Chociaż bramkarz był bliski interwencji, to świetne uderzenie musiało zamienić się na bramkę. Przy Solidarności rozpoczęła się wspaniała feta, a Górcoki w końcówce pewnie bronili wyniku. Na kilka minut na murawie pojawili się również Tomasz Tokoń i Jan Ulman, którzy zastąpili ambitnie pracujących Mateusza Obierzyńskiego i Kamila Malinę. Mimo doliczonych sześciu minut, Górki obroniły wynik i ostatecznie triumfowały w meczu 2:0. Bardzo dobra i konsekwentna gra nareszcie dały swoje wymierne efekty.

Triumf nad Wrzosami był bardzo świętowany przez samych zawodników, ale i także kibiców. Myśleniczanie pokazali charakter i trzeci raz triumfując na wiosnę zaprezentowali się bardzo dobrze. Warto zaznaczyć, że było to pierwsze zwycięstwo w historii nad ekipą Wrzosów Osieczany, a zarazem znakomity rewanż za jesienną porażkę na wyjeździe 9:1. Myśleniczanie zanotowali w końcu zwycięstwo na własnym boisku, a co ciekawe ostatni triumf ekipy Górek na kompleksie sportowym przy Solidarności miał miejsce 7. października, kiedy to nasz zespół pokonał Skalnik 5:4. Górki wygrały w arcyważnym starciu, przez co awansowały w tabeli na jedenastą lokatę i na cztery mecze przed końcem mają trzy oczka przewagi nad Rokitą i cztery punkty nad Iskrą. Zwycięstwo to jest krokiem milowym w stronę utrzymania w lidze na następny sezon, a co najważniejsze gra naszej ekipy jest na bardzo wysokim poziomie. To zapowiada, że czerwiec będzie niezwykle interesujący dla zespołu reprezentującego Górnego Przedmieście. W środowym meczu wszyscy zawodnicy spisali się na miarę swoich umiejętności i naprawdę należą się za to im zasłużone pochwały. Na wyróżnienie zasłużyli z pewnością strzelcy bramek, a także Karol Turała, który zagrał najlepsze zawody w ekipie seniorów. Piłkarska środa była wyjątkowo udana dla obu drużyn Górek Myślenice. Dwa okazałe zwycięstwa w dobrym stylu i w pełni zasłużone, bardzo przybliżyły zespoły do osiągnięcia postawionych przed sezonem celów. Seniorzy oddalili się od strefy spadkowej, a co najważniejsze powrócili na jedenastą lokatę, na której plasowali się podczas zimowej przerwy. Juniorzy awansując w tabeli na drugie miejsce przybliżyli się do gry na następny rok w II lidze. Warto zaznaczyć, że w obu meczach ekipy zachowały również czyste konta i potwierdziły dobrą dyspozycję na własnym boisku!

Na koniec wielkie podziękowanie za obecność i gromki doping kierujemy w stronę naszych niezastąpionych, jedynych, świetnych i wspaniałych kibiców. Niech swoistym podsumowaniem środowego meczu z Wrzosami będą słowa jednego z nich, który podkreślił, że już dawno przy Solidarności nie było tak wielkich, pozytywnych emocji. Miejmy nadzieję, że koniec sezonu będzie nasz, a Górki zaprezentują się tylko z najlepszej strony! Zapraszamy już na sobotę, kiedy rozegrane zostanie kolejne spotkanie na własnym boisku, a rywalem będzie Rokita Kornatka.

Okiem Trenera Wojciecha Czajki„Bezcenne zwycięstwo, w można byłoby powiedzieć meczu derbowym. Wygrana tym lepiej smakuje, że przy pełnych trybunach i przeciwniku, który zmobilizował na ten mecz wszystkich swoich najlepszych piłkarzy. Gratuluję zespołowi dobrego meczu i szykujemy się już na następny pojedynek.”