Iskra Głogoczów   Górki Myślenice
Głogoczów

2018-09-16, 16:00

SENIORZY: Znakomity mecz i pewna wygrana, Iskra 1:4 Górki

Wysokim, pewnym, a co najważniejsze w pełni zasłużonym zwycięstwem zakończyło się niedzielne spotkanie Górek Myślenice, które grały z Iskrą Głogoczów. Myśleniczanie w swoim siódmym meczu wygrali po raz trzeci i co ciekawe mogą pochwalić się najlepszym bilansem wyjazdowych pojedynków w lidze.

LKS Iskra Głogoczów - LKS Górki Myślenice 1:4 (0:2)

0:1 24’ M.Obierzyński as. M.Biela

0:2 36’ I.Dudek as. M.Biela

1:2 56’

1:3 62’ M.Obierzyński as. M.Biela

1:4 68’ I.Dudek as. M.Obierzyński

Górki: Artur Szlachetka - Rafał Bujas, Mateusz Kubiński, Ireneusz Ziaja, Kamil Plewa (66‘ Andrzej Szlachetka) - Paweł Dąbrowa - Mateusz Obierzyński (kapitan; 73’ Tomasz Kania), Karol Turała, Mateusz Pietrzyk (67’ Marek Zięba), Mateusz Biela - Ignacy Dudek (78’ Bartosz Górka)

Ponadto na ławce: Krystian Kubiczek, Filip Kudas

Sędziowie: Ksawery Jaros oraz Arkadiusz Sroka i Rafał Jękot (KS Myślenice)

Widzów: 120

Miejsce: Boisko LKS „Iskra” w Głogoczowie

Mecz z Iskrą Głogoczów był siódmym spotkaniem w obecnym sezonie, a nasza drużyna staje, więc na półmetku jesiennej rywalizacji. Do pojedynku Górki przystąpiły z chęcią rewanżu za kwietniową porażkę 2:1, a także rehabilitacji po ostatnich nie najlepszych występach. Warto wspomnieć, że Iskra od lat jest niewygodnym dla Górek rywalem, a przemawia za tym fakt, że w większości bezpośrednich spotkań triumfowali przeciwnicy. Trener Wojciech Czajka w końcu miał do dyspozycji większą liczbę zawodników, przez co mógł desygnować do gry nominalną jedenastkę. Do pełnej dyspozycji powrócili Marek Zięba czy Rafał Bujas, a na ławce rezerwowych pojawił się także Krystian Kubiczek. Wśród nieobecnych na niedzielny mecz wyróżnić mogliśmy m.in. kontuzjowanych Kamila Malinę czy Jarosława Kuchnię i wracającego do treningu Pawła Maślaka. Z pełnym zaangażowaniem i walką rozpoczęliśmy spotkanie w słonecznym Głogoczowie.

Mocno skoncentrowani zawodnicy Górek mogli bardzo pechowo rozpoczął mecz, gdyż już w drugiej minucie przeciwnik stanął przed swoją szansą na otwarcie wyniku. Seria podań i błąd defensywy sprawił, że rywal znalazł się w idealnej okazji, lecz przez niecelne uderzenie, zmarnował stuprocentową szansę. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki, grając głównie krótkimi podaniami, z sporą łatwością przedzierali się pod pole karne przeciwnika, a pierwsze zagrożenia to strzały z dystansu Ignacego Dudka i Ireneusza Ziaji. Podczas pierwszego kwadransa dominowała gra w środku boiska, aczkolwiek z czasem inicjatywę przejmowali goście. Wiele sytuacji podbramkowych i napór ofensywny miał swoje potwierdzenie w rezultacie, gdyż już w 24. minucie myśleniczanie zdobyli pierwszego gola. Doskonałe podanie od Mateusza Bieli na prawą stronę i kilkunastometrowy rajd wykorzystał kapitan - Mateusz Obierzyński, który strzałem w długi róg, otworzył wynik spotkania. Górki chciały natychmiast zdobyć drugie trafienie, a do szans strzeleckich dochodzili m.in. wracający po krótkiej przerwie Mateusz Pietrzyk czy Ignacy Dudek. Ten drugi w 36. minucie podwyższył prowadzenie na 0:2. Ponowne podanie od Mateusza Bieli z lewego skrzydła i znakomite zachowanie popularnego Ignaca sprawiło, że ten znalazł się w dogodnej pozycji i mocnym strzałem, zdobył gola. Gra myśleniczan momentami przypominała tą z najlepszych spotkań, a zgromadzona widownia nie szczędziła przy tym oklasków, doceniając każde zagranie i próbę strzelecką. Przeciwnik bardzo sporadycznie próbował zagrozić bramce strzeżonej przez Artura Szlachetkę, przez co nasz bramkarz w meczu był praktycznie bezrobotny. Świetnie spisywała się linia defensywa, a znakomite zawody rozgrywał tercet w środku pola: Dąbrowa - Turała - Pietrzyk. Popularny Pieczara w doliczonym czasie pierwszej połowy miał jeszcze dobrą okazję, a piłka po jego strzale o centymetry minęła słupek. Do przerwy Górki pewnie prowadziły 0:2.

Świetna, a chwilami nawet koncertowa gra myśleniczan sprawiła rywala w niemałe zakłopotanie. Tuż po przerwie swoimi okazjami popisali się Mateusz Biela i Ignacy Dudek, strzelając z rzutu wolnego. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki prezentowali się z bardzo dobrej strony, jednak nie ustrzegli się błędu. Złe wyprowadzenie piłki z własnego pola karnego, strata w niebezpiecznym miejscu i bramka kontaktowa rywala, to krótkie streszczenie akcji z 56. minuty, która sprawiła, że Iskra odzyskała nadzieję. Na nieszczęście gospodarzy, ta wiara nie trwała zbyt długo, gdyż znakomite dysponowany tego dnia Mateusz Obierzyński, szybko rozstrzygnął kto w niedzielnym starciu zasługuje na zwycięstwo. W sytuacji z 62. minuty, piłkę zza pola karnego uderzył Mateusz Biela, lecz ta trafiła wprost w poprzeczkę. Wykorzystał to nasz kapitan, który znalazł się w znakomitym miejscu i pewnym strzałem pokonał bramkarza miejscowej ekipy. Piłkarzom z Górnego Przedmieścia bramek było ciągle mało, a kolejna padła w 68. minucie. Wówczas podanie od niezawodnego wczorajszego dnia Obierzyńskiego wykorzystał Ignacy Dudek i zdobył czwartego gola. Trener Czajka widząc pewną grę i praktycznie żadne zagrożenie zmiany wyniku, wykonał pierwsze zmiany, a boisko opuścili Kamil Plewa i Mateusz Pietrzyk. Na ich miejscu pojawili się Andrzej Szlachetka oraz Marek Zięba. W dalszej części spotkania, Górki spokojnie kontrolowały wynik, a na nieco ponad dziesięć minut na murawie zameldowali się także Tomasz Kania i Bartosz Górka, zastępujący bohaterów zawodów z Iskrą - Ignacego Dudka i Mateusza Obierzyńskiego. Końcowy fragment meczu to przemyślane ataki gości i szarpane próby gospodarzy. Obie strony próbowały jeszcze poprawić wynik w swoją stronę, aczkolwiek bezskutecznie. Ostatecznym rezultatem pozostał wynik 1:4, a myśleniczanie zanotowali tym samym trzecie w tym sezonie zwycięstwo.

Za Górkami bardzo dobre spotkanie, w którym nasza drużyna w pełni zasłużenie wygrała. Zwycięstwo bezdyskusyjne, a przewaga nad miejscowym zespołem została potwierdzona wysokim wynikiem. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki zdobyli podczas spotkań wyjazdowych dziesięć punktów, a więc możemy mówić w pewnym sensie o „atucie boiska przeciwnika”. Warto wspomnieć, że jako jedyni obok Zielonki (trzy remisy na trzy mecze) jesteśmy niepokonani podczas meczów w roli gościa. Fenomenalna passa trwa, a co najważniejsze Górki znowu dysponują skutecznym atakiem i pewną defensywą. Należy podkreślić, że w zdecydowany sposób zatrzymaliśmy zespół, który odniósł trzy wygrane z rzędu, w tym pokonując m.in. Beskid Tokarnia. W niedzielnym pojedynku pewnie na bramce spisał się Artur Szlachetka. Słowa uznania należy kierować także do linii obronnej. Za ustawianie i pewne przerywanie akcji odpowiedzialni byli Mateusz Kubiński i Ireneusz Ziaja. Nasi stoperzy wspierani przez nieco bardziej ofensywnie nastawionych Rafała Bujasa i Kamila Plewę, wykonali dużo pożytecznej pracy i praktyczne do zera ograniczyli próby strzeleckie gospodarzy. Z bardzo dobrej strony na pozycji defensywnego pomocnika popisał się Paweł Dąbrowa. Wielką pracę w środku podań w postaci dużej ilości kluczowych podań czy częstych przechwytów mieli nasi środkowy pomocnicy - Karol Turała i Mateusz Pietrzyk, którzy również zagrali bardzo dobre zawody. Na koniec nie sposób nie wspomnieć o ojcach sukcesu tzn. strzelcach bramek i asystentach w postaci skrzydłowych Mateuszów - Obierzyńskiego i Bieli, a także napastnika Ignacego Dudka. Bardzo dobrze zaprezentowali się także rezerwowi - A.Szlachetka, M.Zięba, T.Kania oraz B.Górka. Optymalna kadra w połączeniu z dobrymi założeniami taktycznymi daje swoje znakomite rezultaty i miejmy nadzieję, że Górki w drugiej połowie rundy jesiennej będą walczyć o same zwycięstwa.

Podziękowania za wspaniały doping i liczne przybycie kierujemy do naszych kibiców. Dzięki spotkaniu z Iskrą Głogoczów pokazaliśmy, że stać nas na grę na wysokim poziomie, a teraz czas na przełamanie i pierwszą wygraną na własnym obiekcie!

Okiem Trenera Wojciecha Czajki„Zwycięstwo bezdyskusyjne. Po ostatnim meczu uwrażliwiłem zespół, iż bez względu na to z kim gramy, to musimy koncentrować się tylko na sobie, aby jak najlepiej realizować nasz pomysł na grę. Założyliśmy sobie budowanie akcji ofensywnych od obrońców, krótkimi i średnimi podaniami i to nam pomogło zdominować przeciwnika. Mankamentów jest nadal sporo, ale to nieodzowne, a cała sztuka polega na tym, aby ilość błędów ciągle zmniejszać i ich nie powtarzać.

Osobiście był to dla mnie powrót do miejsca, w którym spędziłem blisko pięć lat, ale w żaden wyjątkowy sposób nie podchodziłem do tego meczu. Każdy mecz wymaga takiego samego zaangażowania i koncentracji, a Iskrze życzę wszystkiego dobrego, tym bardziej że ma sporo bardzo solidnych zawodników.”

1. Artur Szlachetka
2. Rafał Bujas
3. Mateusz Kubiński
4. Ireneusz Ziaja
5. Kamil Plewa  zmiana 66" Andrzej Szlachetka
6. Paweł Dąbrowa
7. Mateusz Obierzyński kapitan bramka bramka  (1 asysta)  zmiana 73" Tomasz Kania