Hejnał Krzyszkowice   Górki Myślenice
Krzyszkowice

2018-09-30, 11:00

SENIORZY: Horror z Happy Endem, Hejnał 1:2 Górki

Niedzielne spotkanie z Hejnałem Krzyszkowice z pewnością zapisze się w historii Górek jako mecz niezwykle nerwowy i trudny, w którym chociaż myśleniczanie prezentowali się z o wiele lepszej strony, to okoliczności boiskowe spowodowały, że zawody były niezwykle wyrównane. Ostatecznie zwycięsko z nich wyszli podopieczni trenera Wojciecha Czajki, którzy pokonali rywala 1:2.

LKS Hejnał Krzyszkowice - LKS Górki Myślenice 1:2 (1:1)

0:1 3’ M.Pietrzyk as. K.Turała

1:1 37’

1:2 48’ M.Biela as. K.Turała

Górki: Artur Szlachetka - Rafał Bujas, Mateusz Kubiński, Ireneusz Ziaja (64’ Ż+Ż=CZ.K.), Kamil Plewa - Paweł Dąbrowa (77’ Andrzej Szlachetka) - Mateusz Obierzyński (kapitan; 85’ Bartosz Górka), Karol Turała, Marek Zięba (66’ Kamil Malina), Mateusz Biela - Mateusz Pietrzyk

Ponadto na ławce: Filip Kudas

Sędziowie: Ksawery Jaros oraz Bartosz Pawlik i Paweł Romaniak (KS Myślenice)

Widzów: 80

Miejsce: Boisko LKS „Hejnał” w Krzyszkowicach

Pojedynek z Hejnałem Krzyszkowice, który miał miejsce w niedzielne, słoneczne przedpołudnie był dziewiątym spotkaniem Górek Myślenice w rozgrywkach myślenickiej A-klasy. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki po ostatnich dobrych meczach mieli nadzieję na podtrzymanie korzystnej serii, jednak rywalem w tym starciu był solidny przeciwnik, który w niedawnym czasie pokonał m.in. zespół Beskidu Tokarnia. Zawody były pierwszym oficjalnym pojedynkiem pomiędzy drużynami z Krzyszkowic i Myślenic. Goście tego spotkania, w postaci ekipy z Górnego Przedmieścia, do rywala przyjechali w nieco osłabionym składzie, a wśród nieobecnych wyróżnić można było m.in. Ignacego Dudka, Jarosława Kuchnię, Tomasza Kanię, Pawła Maślaka czy Krystiana Kubiczka. Mimo kilku absencji zawodnicy zapowiadali walkę do samego końca i zdobycie kolejnych trzech punktów.

Początek zawodów był wymarzony dla gości, którzy już w trzeciej minucie wyszli na prowadzenie. Prostopadłą piłkę pomiędzy obrońcami zagrał Karol Turała, a przejął ją Mateusz Pietrzyk, który po kilkunastometrowym rajdzie pewnie pokonał golkipera rywala, w pierwszym strzale na bramkę. Gol po akcji naszych młodych zawodników zapowiadał ciekawy początek, tym bardziej, że z minuty na minutę Górki przejmowały inicjatywę. Chwilę po bramkowej sytuacji, nasza ekipa miała rzut wolny. Idealne dośrodkowanie Ireneusza Ziaji kierowało się tuż przy lewym słupku, lecz podanie przejął Marek Zięba, który z bliskiej odległości minimalnie chybił.  Następnie o sobie dała znać również ofensywa Hejnału, a jego zawodnicy postraszyli groźną akcją w 11. minucie. W niej pewnie interweniował Artur Szlachetka, który dwukrotnie powstrzymał rywala, będąc nieco oddalony od własnej bramki. W kolejnych minutach myśleniczanie przeważali, jednak nasi zawodnicy mieli problemy z podwyższeniem wyniku, a swoimi szansami popisywał się m.in. Mateusz Obierzyński. Niewykorzystane sytuacje i nie najlepsze nastawienie do przeciwnika spowodowało, że Hejnał częściej przedzierał się pod nasze pole karne i zagrażał naszej bramce. Po kilku akcjach gospodarzy, do ataku ponownie przeszli goście, a w 34. minucie w słupek uderzył nasz kapitan. Trzy minuty później na boisku w Krzyszkowicach, miejscowa ekipa mogła się cieszyć z wyrównania. Gracz ekipy Hejnału po minięciu jednego z obrońców Górek, oddał strzał w długi róg, przy którym niewielkie szanse na interwencję miał Szlachetka. Podsumowując pierwszą połowę należy podkreślić, że po bardzo dobrym początku, goście nieco dostosowali się do poziomu sportowego przeciwnika, a przez większą część starcia mieliśmy do czynienia z wyrównanym pojedynkiem. Taka była również końcówka, gdzie zarówno Hejnał jak i Górki miały okazję na drugie trafienia, jednak do przerwy na tablicy wyników widniał remis 1:1.

Z ambitnym nastawieniem i chęcią szybkiego rozstrzygnięcia meczu, podopieczni trenera Wojciecha Czajki wyszli na drugą połowę. Podobnie jak pierwsza, tak i ta część rozpoczęła się fenomenalnie dla ekipy z Górnego Przedmieścia, a nasza ekipa w 48. minucie ponownie wyszła na prowadzenie. Kolejne podanie od Karola Turały, tym razem uzyskał Mateusz Biela, który niepilnowany wbiegł w pole karne i pewnym strzałem pokonał bramkarza gospodarzy. W kolejnych akcjach Górki chciały zdobyć kolejne trafienie, aby uniknąć nerwowych sytuacji w końcówce. Dobra i kombinacyjna gra w połączeniu z solidnym zestawieniem defensywnym sprawiły, że myśleniczanie byli na pewnej drodze do wygranej, jednak korzystny przebieg odwrócił się w 64. minucie, gdy drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę otrzymał Ireneusz Ziaja. Ukaranie wykluczeniem z możliwości kontynuowania gry dla naszego obrońcy było nieco kontrowersyjne, tym bardziej, że Irek otrzymał dwa upomnienia w spornych sytuacjach. Chociaż Górki musiały poradzić sobie w osłabieniu, to nasz zespół pogodził się z decyzją arbitra i za cel postawił sobie utrzymanie korzystnego rezultatu. Już chwilę później, nieco zdekoncentrowany zespół przyjezdny zaskoczyć chciał Hejnał, jednak trzema fenomenalnymi paradami na bramce popisał się Artur Szlachetka. Bezradni gospodarze widząc problemy w grze, gotowi byli podjąć wszelkich kroków, aby zmienić rezultat pojedynku. Rywale grali niezwykle agresywnie, a w połączeniu z niewielką stratą, przyczyniło się to do nerwowej końcówki. W szeregach Górek w międzyczasie zaszły dwie zmiany, a pracujących w środku pola Marka Ziębę i Pawła Dąbrowę zastąpili Kamil Malina oraz Andrzej Szlachetka. Ostatnie dziesięć minut to głównie kontrowersje i niemoc sportowa gospodarzy, których apogeum miało miejsce w 92. minucie, kiedy sędzia główny słusznie nie uznał bramki dla Hejnału. Myśleniczanie grając w dziesiątkę pokazali cały charakter i mimo różnych, niekoniecznie sportowych okoliczności, pokonali rywala 1:2 i udowodnili swoją świetną dyspozycję.

Starcie z Hejnałem Krzyszkowice było niezwykle ciekawym widowiskiem, w którym wojnę nerwów w końcówce zwyciężyła ekipa Górek. Świetna dyspozycja na boisku w połączeniu z pokazaniem swojego charakteru na boisku i brakiem odpuszczenia mimo osłabienia liczebnego złożyły się na piękne widowisko, które pomyślenie zakończyło się dla myśleniczan. Trzeci z rzędu triumf przyczynił się do awansu podopiecznych trenera Wojciecha Czajki na czwartą pozycję w tabeli. Górki zanotowały kolejne wyjazdowe zwycięstwo, a w meczach jako goście, nie mają sobie równych w lidze, ponieważ w czasie pięciu spotkań - triumfowali w czterech i raz remisowali. Warto również wspomnieć, że myśleniczanie prowadzą w klasyfikacji uwzględniającej najmniejszą liczbę straconych bramek, natomiast w notowaniu najskuteczniejszych ekip zajmujemy piątą pozycję.

W niedzielnych zawodach bardzo dobrze na bramce spisał się Artur Szlachetka, który pewnie interweniując we wszystkich sytuacjach podbramkowych zdecydowanie przyczynił się do zwycięstwa. Duży wkład w piątą w tym sezonie wygraną mieli również nasi obrońcy, którzy grali praktycznie bezbłędnie przez całe spotkanie, a to spowodowało, że Górki utrzymały korzystny rezultat. Za świetny występ z pewnością należy pochwalić linię pomocy. W niej dwoma asystami mógł pochwalić się Karol Turała, a okazje Mateusza Obierzyńskiego i Marka Zięby również powinny być odnotowane na plus dla tych zawodników. Kolejne fenomenalne zawody zanotowała dwójka Mateuszów - Biela i Pietrzyk, którzy zdobyli w meczu po jednej bramce. Nie można zapomnieć również o rezerwowych, którzy z pewnością wnieśli świeżość i dając z siebie sto, a niekiedy nawet sto dwadzieścia procent, walczyli o utrzymanie wyniku.

Wielkie podziękowania za przybycie i doping z trybun kierujemy do naszych kibiców. Po raz kolejny nie zawiedliście nas i licznie pojawiliście się na boisku w Krzyszkowicach. Cieszymy się, że po raz trzeci z rzędu mogliśmy się wspólnie cieszyć z ligowego zwycięstwa!

Okiem Trenera Wojciecha Czajki„Szybko zdobyta bramka często wywołuje niewłaściwe nastawienie mentalne w zespole. Podobnie było w tym meczu, gdzie bramka i kilka dogodnych sytuacji w pierwszym kwadransie rozprężyły chłopaków i dał nam złudzenie łatwej wygranej. Rozluźnienie wykorzystał przeciwnik, który coraz częściej gościł na naszej połowie, aż w końcu wyrównał. Po przerwie ruszyliśmy z animuszem i szybko objęliśmy prowadzenie. Od 65. minuty graliśmy w osłabieniu, co sprawiło, że koncentracja i zaangażowanie było na odpowiednim poziomie i przeciwnik nie zagroził nam zbyt mocno.”