Górki vs Gościbia II 23.09.17, fot. P.Biela

Myślenice - Sztuczne

2019-02-10, 16:00

Czas spotkania: 90 min.

Skuteczność razy sześć!, Górki 6:1 Leńczanka

W minioną niedzielę, kontynuujący swoje przygotowania podopieczni trenera Wojciecha Czajki rozegrali drugie spotkanie kontrolne, w którym zmierzyli się z B-klasową Leńczanką Leńcze. Mecz zakończył się pewnym i przekonującym zwycięstwem Górek, które po bramkach Ignacego Dudka, Mateusza Pietrzyka i Jarosława Kuchni pokonali przeciwników 6:1.

Górki Myślenice - Leńczanka Leńcze 6:1 (5:0)

6:1 83' J.Kuchnia as. K.Malina

Górki, I połowa: Krystian Kubiczek - Rafał Bujas, Ireneusz Ziaja, Mateusz Kubiński, Kamil Plewa - Marek Zięba, Testowany I, Mateusz Obierzyński - Testowany II - Ignacy Dudek, Mateusz Pietrzyk

Górki, II połowa: Krystian Kubiczek (50' Artur Szlachetka (75' Tomasz Stanach)) - Rafał Bujas (70' Paweł Maślak), Ireneusz Ziaja (80' Bartosz Górka), Mateusz Kubiński (80' Radosław Zduń), Jarosław Kuchnia - Mateusz Biela, Testowany I (66' Mateusz Obierzyński), Paweł Dąbrowa - Testowany II (70' Kamil Plewa) - Kamil Malina, Mateusz Pietrzyk (70' Ignacy Dudek)

Sędziował: Krzysztof Zurek (KS Myślenice)

Po zeszłotygodniowej porażce z Gościbią Sułkowice, nasi zawodnicy tym razem zmierzyli się z Leńczanką Leńcze - trzecim zespołem wadowickiej B-klasy. Do składu w porównaniu z minionym tygodniem powrócili Ignacy Dudek czy Paweł Maślak, natomiast z przyczyn chorobowych starcie odpuścili Karol Turała i Tomasz Kania. Na szczęście urazy Mateuszów - Bieli i Pietrzyka z ostatniego meczu kontrolnego nie były na tyle groźne, a więc w możliwie optymalnym zestawieniu wyszliśmy na boisko w drugim sparingu. Warto wspomnieć, że tego dnia trener Czajka do swojej dyspozycji miał aż dwudziestu piłkarzy.

Początek starcia pomyślnie zaczął się dla gospodarzy, którzy już w trzeciej minucie zamienili akcję na pierwszego gola. Do Pietrzyka z bocznego sektora boiska dogrywał Obierzyński, a najskuteczniejszy gracz minionego sezonu zdobył pierwszego gola w tym roku. Myśleniczanie poszli za ciosem i przeważali w grze ofensywnej. Rywale sporadycznie przebywali na połowie ekipy Górek, a kombinacyjne akcje naszych zawodników przyprawiały ich w niemałe problemy. W 20. minucie ponownie za sprawą popularnego Pieczary było już 2:0, a tym razem asystentem przy bramce okazał się być Ignacy Dudek. Nasz zawodnik stał się również egzekutorem przy trzecim i czwartym trafieniu. Pierwsze z nich to dobitka strzału kapitana Górek, a czwarty to piękne uderzenie w okienko bramki z okolic 16 metra. Po upływie niespełna trzydziestu pięciu minut było już 4:0, a co warto wspomnieć, podopieczni trenera Wojciecha Czajki mieli wiele okazji na jeszcze bardziej okazałe prowadzenie. Tuż przed zakończeniem pierwszej części popularny Ignac pokusił się o skompletowanie klasycznego hat-tricka, tym razem po dwójkowej akcji z Mateuszem Pietrzykiem. Pod koniec pierwszy raz dosyć groźnie pod bramką strzeżoną przez Krystiana Kubiczka, jednak nasz golkiper pewnie interweniował w tej sytuacji.

W drugiej połowie w nominalnej jedenastce zaszły łącznie cztery zmiany, a w dalszym przebiegu trener Czajka pokusił się o kolejne korekty w ustawieniu, wpuszczając m.in. debiutującego w pierwszym zespole - Radosława Zdunia. Ta część starcia była już nieco bardziej wyrównana, ze względu na zmianę taktyki sparingpartnera i kilka zmian kadrowych. Nasza ekipa nie była już tak zaciekle skuteczna jak w pierwszej połowie, aczkolwiek po raz kolejny przeprowadzaliśmy wiele akcji ofensywnych. Choć lekka obniżka poziomu, głównie przez środek pomocy, była widoczna, to Leńczanka grała na pewno lepiej i zaczęła tworzyć ciekawe akcje ofensywne. W bramce pewnie spisywali się jednak najpierw Krystian Kubiczek, a następnie Artur Szlachetka i Tomasz Stanach, ponieważ przez większą część czasu gry utrzymywaliśmy czyste konto. Rywale honorowe trafienie zaliczyli w 82. minucie, podczas składnej akcji i mocnego uderzenia jednego z pomocników. Myśleniczanie natychmiastowo odpowiedzieli i po trójkowej akcji Ignacego Dudka, Kamila Maliny i Jarosława Kuchni, strzelcem okazał się być ten ostatni, który tym samym ustalił końcowy rezultat spotkania na zwycięstwo 6:1.

Jedno co z pewnością cieszy to fakt, że nasza ekipa mimo wielu rotacji w składzie przez praktycznie cały mecz zagrała na dobrym poziomie, a świetna skuteczność ofensywy spowodowała zwycięstwo różnicą aż pięciu bramek. Forma myśleniczan powoli idzie do góry, jednak mamy w pamięci, że przed nami jeszcze pięć spotkań kontrolnych, w tym trzy z rywalami z piątej ligi, a więc sporo czasu i jeszcze więcej treningów.

W obecnym tygodniu nasz zespół czeka ostatni trening na hali sportowej we wtorek oraz tradycyjnie w czwartek jednostka na sztucznej murawie na Zarabiu. W sobotę (16.02.19) o godz. 18:00, myśleniczanie zagrają towarzyskie spotkanie z Orłem Myślenice, na które już dziś zapraszamy!