Górki Myślenice   Zielonka Wrząsowice
Myślenice - Sztuczne

2019-03-30, 16:00

SENIORZY: Zwycięska inauguracja, Górki 3:1 Zielonka

Na ostatni weekend marca zaplanowano pierwszą kolejkę rundy rewanżowej w myślenickiej A-klasie. W ramach tej serii spotkań Górki Myślenice rozgrywały mecz z Zielonką Wrząsowice. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki wygrali stracie ligowe 3:1, a wygrana pozwoliła na awans w tabeli na trzecie miejsce.

LKS Górki Myślenice -  LKS Zielonka Wrząsowice 3:1 (1:0)

1:0 42’ M.Obierzyński as. M.Pietrzyk

2:0 59’ T.Kania as. T.Sabała

3:0 86’ M.Pietrzyk as. M.Sabała

3:1 89’ J.Osmola

Górki: Krystian Kubiczek - Tomasz Kania, Mateusz Kubiński, Ireneusz Ziaja, Kamil Plewa (56’ Jarosław Kuchnia) - Mateusz Obierzyński (kapitan; 66’ Kamil Malina), Tomasz Sabała, Mateusz Biela (52’ Mateusz Sabała) - Marek Zięba (66’ Karol Turała) - Ignacy Dudek (70’ Rafał Bujas), Mateusz Pietrzyk

Ponadto na ławce: Filip Kudas, Paweł Maślak

Zielonka: Jarosław Sikora - Bartłomiej Mrowca (70’ Arkadiusz Urbanik), Paweł Matyas, Piotr Turcza, Paweł Szymski - Aleksander Przetocki (65’ Piotr Haberkiewicz), Kamil Musiał (46’ Jakub Osmola), Dariusz Włudyka (85’ Patryk Toczek), Michał Prorok, Jakub Przetocki (46’ Mirosław Mikołajczyk) - Jarosław Piszczek

Sędziowie: Bartłomiej Bała oraz Krzysztof Wątorek i Janusz Janik (KS Myślenice)

Widzów: 150

Miejsce: Myślenice - Sztuczne, Zarabie

Bardzo dobre rezultaty w meczach kontrolnych spowodowały, że Górki Myślenice były ogłoszone faworytem pierwszego pojedynku ligowego w rundzie wiosennej, w którym przyszło się im zmierzyć z Zielonką Wrząsowice. Myśleniczanie pierwszą fazę sezonu zakończyli również starciem ligowym ze spadkowiczem „okręgówki”, a to spotkanie zwyciężyliśmy 2:1. Często bywa tak, że znakomite wyniki ze sparingów nie mają potwierdzenia w meczach ligowych, jednakże wszyscy wierzyli, że podopieczni trenera Wojciecha Czajki mogą zaliczyć inaugurację do udanych. Nasz trener w czasie zmagań dysponował optymalną kadrą, a wśród powołanych zabrakło Bartłomieja Bednarza, Bartosza Górki, Artura Szlachetki, Pawła Dąbrowy czy Andrzeja Szlachetki. Mimo to wyjściowy skład wskazywał, że Górki powinny powalczyć w tym pojedynku o trzy punkty. Wierzyli również kibice, którzy bardzo licznie przybyli na kompleks boiska ze sztuczną nawierzchnią na Zarabiu.

Pojedynek rozpoczęła bardzo wyrównana gra, w której od samego początku trudno wskazać było jednoznacznego faworyta. Zielonka grając bardzo rozważnie w obronie, utrudniała przedostatnie się pod własne pole karne, a Górki kreowały akcje w ataku pozycyjnym. Wiele prób w początkowej części meczu nie miało powodzenia, a pierwsze zagrożenia myśleniczanie przeprowadzili ze stałych fragmentów gry. W 15. minucie piłkę głową tuż obok bramki skierował Kamil Plewa, a chwilę później dobrym strzałem popisał się Marek Zięba. Piłkę po interwencji bramkarza dobił jeszcze Tomasz Kania i choć pokonał golkipera rywala, to wcześniej znajdował się na pozycji spalonej. Kilka chwil później blisko bramki ponownie był Marek Zięba, tym razem po dograniu od Mateusza Pietrzyka. W 30. minucie groźny strzał z dystansu oddał Mateusz Obierzyński, jednak mimo wielu prób dalej panował bezbramkowy remis. Przewaga myśleniczan w ofensywie była miażdżąca, jednak rywale solidnie spisywali się w obronie. Zielonka w pierwszej połowie oddała zaledwie trzy strzały na bramkę strzeżoną przez Krystiana Kubiczka. Gdy wydawało się, że do przerwy zgromadzona widownia nie zobaczy już bramek, kolejną akcję przeprowadzili gospodarze. Nasi zawodnicy przejęli piłkę w środku boiska, a następnie prostopadłe zagranie od Mateusza Pietrzyka z linii końcowej minęło obrońców ekipy gości i trafiło do zamykającego akcję Mateusza Obierzyńskiego, a ten pewnym strzałem zdobył upragnione trafienie. Gol do szatni był potwierdzeniem przewagi Górek, a bramka miała duże znaczenie psychologiczne, gdyż na przerwę zeszliśmy z przewagą.

Druga część zmieniła oblicze całych zawodów, ponieważ rywale częściej przedzierali się pod nasze pole karne. Pierwsze zagrożenie miało miejsce w 50. minucie, jednak nie była to stuprocentowa akcja. Gra Górek była na optymalnym poziomie, jednak trener Czajka widząc słabszą dyspozycję w drugiej linii pokusił się o pierwsze zmiany. Najpierw plac gry opuścił Mateusz Biela, zmieniony przez Mateusza Sabałę, a chwilę później Kamil Plewa zastąpiony przez Jarosława Kuchnię. Po lekkiej obniżce, myśleniczanie pokusili się o drugie trafienie. Z rzutu wolnego z bocznego sektora dośrodkował Mateusz Sabała, piłka powędrowała pod nogi jego brata, a ten przedłużył podanie do zamykającego akcję Tomasza Kani. Nasz obrońca skierował piłkę do siatki, a dzięki trafieniu wyszliśmy na dwubramkowe prowadzenie. Gospodarze poszli za ciosem, a w kolejnych akcjach blisko trzeciego gola była Jarek Kuchnia i Mateusz Pietrzyk, który zdobył bramkę, ale ta ponownie została nieuznana z powodu pozycji spalonej. Na ostatnie 25 minut na murawie pojawili się także Kamil Malina i Karol Turała zastępując w podwójnej zmianie Marka Ziębę i Mateusza Obierzyńskiego. Dosyć pewny wynik spowodował, że trener Czajka wykorzystał ostatnią zmianę w 70. minucie, wpuszczając na plac gry Rafała Bujasa, który zastąpił narzekającego na skurcze Ignacego Dudka. Chwilę później Górki przeprowadziły świetną okazję, a sam na sam z bramkarzem znalazł się Kamil Malina. Zielonka natychmiastowo odpowiedziała groźnym uderzeniem zza pola karnego i gdyby nie interwencja Kubiczka, piłka wpadłaby do sieci. W 80. minucie gry kontynuować nie mógł Tomasz Sabała, również narzekający na bóle mięśniowe, dlatego ostatnie chwile zmuszeni byliśmy zagrać w dziesiątkę. Osłabienie liczebne nie przeszkodziło w zdobyciu trzeciego gola. Mocny strzał Mateusza Sabały został odbity przez bramkarza Zielonki, jednak na posterunku był Mateusz Pietrzyk, który skierował piłkę do siatki. Goście postraszyli w końcówce, najpierw zdobyli bramkę na 3:1 z rzutu karnego, a następnie poważnie zagrozili strzałem z rzutu wolnego. Zawody ostatecznie zakończyły się triumfem 3:1.

Zwycięstwo myśleniczan w pojedynku z Zielonką jest jak najbardziej zasłużone. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki kontynuują wspaniałą passę pięciu meczów ligowych bez porażki, a biorąc pod uwagę również i sparingi, to na ostatnie szesnaście spotkań Górki przegrały tylko dwa. Przez cztery mecze w roli gospodarza nie straciliśmy ani jednego punktu, a więc dobra dyspozycja ma przełożenie również na korzystne serie. Dzięki porażce lidera i remisie Rokity, awansowaliśmy w tabeli na trzecie miejsce, zdecydowanie zmniejszając straty do Jordana. Sobotnie zawody potwierdziły, że myśleniczan na wiosnę stać będzie na najlepsze wyniki. Cieszy fakt wielkiego zaangażowania na boisku, ale oprócz waleczności i poświęcenia, zawodników cechuje także cierpliwość w kreowaniu przemyślanych akcji i wysoki poziom umiejętności technicznych. Bardzo trudno wskazać jest najbardziej wyróżniające punkty, ponieważ wszyscy mieli zdecydowany wkład w końcowy wynik. W linii ataku z dobrej strony popisał się Pietrzyk, notując bramkę i asystę, który w współpracy z Bielą i Dudkiem wykonywali duża pracę w ofensywie. Po jednym podaniu kluczowym zanotowali także bracia Sabała, a kolejne gole dołożyli zawsze solidni Kania i Obierzyński. Bardzo dobre zawody na swoim koncie mają na pewno doświadczeni Ziaja, Plewa czy Zięba, a indywidualnie należy wyróżnić także pewnych Kubiczka i Kubińskiego. Duży wpływ na wynik miały również zmiany i wpuszczenie Turały, Maliny, Kuchni czy Bujasa. Mamy nadzieję, że myśleniczanie w kolejnych spotkaniach będą pokazywali się z równie dobrej strony, co w inauguracyjnym starciu.

Wielkie podziękowania kierujemy w stronę drogich kibiców, którzy po zimowej przerwie licznie zgromadzili się na meczu swojej ulubionej drużyny i wspierali ją w drodze do kolejnego triumfu. Dziękujemy i zapraszamy do obejrzenia popisów Górek w całej rundzie wiosennej!

Za tydzień kolejne ligowe starcie, w którym rywalizować będziemy z odmłodzonym zespołem Topora Tenczyn. Wyjazdowy pojedynek z pewnością będzie niezwykle ciekawym widowiskiem. Zachęcamy do udziału w tradycyjnej ankiecie na MVP meczu z Zielonką. Na koniec relacji obiektywne podsumowanie Okiem Trenera i link do fotorelacji.

Okiem Trenera Wojciecha Czajki„Oczywiście cieszą trzy punkty. Przeciwnik pokazał się z dobrej strony, co pozwoliło mi dostrzec elementy, nad którymi musimy pracować, aby osiągnąć poziom. o który mi docelowo chodzi. Liga jak co roku będzie bardzo ciekawa, zarówno w kwestii walki o mistrza, jak i tego kto spadnie. Oprócz wygranej cieszę się, że blisko 20 jednostek treningowych i 8 spotkań, jakie przyszło nam spędzić na sztucznej murawie zakończyliśmy bez żadnej kontuzji.”