Lubomir Wiśniowa   Górki Myślenice
Poznachowice Dolne

2019-09-01, 17:00

SENIORZY: Przeciętna gra i remis, Lubomir 2:2 Górki

W kolejnym meczu ligowym, drużyna Górek Myślenice zmierzyła się z solidnym i walecznym zespołem Lubomira Wiśniowa. Chociaż nasi zawodnicy w starciu prowadzili już 0:2, to w przeciągu kilku minut potrafili oddać pewne prowadzenie i ostatecznie tylko zremisowali z rywalem 2:2, grając naprawdę przeciętne zawody.

LKS Lubomir Wiśniowa - LKS Górki Myślenice 2:2 (1:2)

0:1 31’ M.Biela as. K.Masłowiec

0:2 41’ J.Irzyk

1:2 44’ Ł.Serafin

2:2 83’ K.Pilch

Lubomir: Norbert Murzyn - Daniel Cienkosz, Konrad Pilch, Piotr Śmigla, Tomasz Załubski - Damian Pazdur (70’ Marek Węgrzyn), Krzysztof Kasprzyk, Marek Łacny, Daniel Topa - Łukasz Serafin (46’ Marek Łabędź), Damian Nieckula (65’ Michał Płachta)

Ponadto na ławce: Kamil Sadkiewicz

Górki: Krystian Kubiczek - Kamil Szczypka, Ireneusz Ziaja, Mateusz Kubiński, Jarosław Kuchnia (25’ Marek Zięba) -  Mateusz Biela, Tomasz Sabała (80’ Karol Turała), Mateusz Obierzyński (kapitan; 65’ Tomasz Kania) - Jan Irzyk (65’ Mateusz Sabała) - Kamil Rączka (65’ Kamil Malina), Kamil Masłowiec

Ponadto na ławce: Łukasz Rutkowski, Sylwester Irzyk

Sędziowie: Janusz Janik oraz Radosław Chmiel i Szymon Wątor (KS Myślenice)

Widzów: 80

Miejsce: Boisko LKS „Lubomir” w Poznachowicach Dolnych

O ile zeszłotygodniowe spotkanie z Rokitą napawało optymizmem, gdyż myśleniczanie choć musieli uznać wyższość przeciwnika, spisali się naprawdę bardzo dobrze, to do Poznachowic Dolnych, zespół trenera Wojciecha Czajki wybrał się z przekonaniem, że stać ich na drugie zwycięstwo. Chociaż forma myśleniczan nadal nie jest optymalna, to przebłyskami ekipę z Górnego Przedmieścia stać na dobrą grę, a co za tym idzie kolejną zdobycz punktową. W starciu z Lubomirem, Górki nie były jednoznacznym faworytem, a biorąc pod uwagę poprzednie pojedynki, to spodziewaliśmy się trudnej, wyrównanej i siłowej batalii. W meczowej osiemnastce, w porównaniu ze spotkaniem z Rokitą, zaszła jedna zmiana, a P.Maślaka zastąpił T.Kania, ponadto nieobecni byli m.in. B.Bednarz czy młodzi zawodnicy powołani na mecz rezerw oraz nadal niedysponowani R.Bujas. P.Dąbrowa, M.Pietrzyk czy B.Górka. Przy słonecznej i ciepłej aurze, arbiter główny rozpoczął starcie w Poznachowicach Dolnych.

Pojedynek rozpoczął się kilka chwil po godz. 17:00. Pierwsze zagrożenie przeprowadzili gospodarze, wykorzystując błąd naszej defensywny. Przy sytuacji zimną krew zachował Krystian Kubiczek i pewnie interweniował przy strzale. Chwilę później z dystansu bramkarza Lubomira próbował zaskoczyć Tomasz Sabała. Podobną okazję z rzutu wolnego miał Jarosław Kuchnia, a nasz obrońca w 17. minucie uderzył minimalnie niecelnie. Po pierwszych dwudziestu, niezbyt ciekawych, minutach na murawie klarował się dosyć wyrównany pojedynek, w którym figurował bezbramkowy remis. Częściej w ofensywnie widniał zespół gości, jednak myśleniczanie nie przeprowadzali groźnych akcji, aby zdobyć gola. W 20. minucie składna akcja podopiecznych trenera Kazimierza Wincenciaka zakończyła się uderzeniem w boczną siatkę. Pięć minut później plac gry z powodu kontuzji palca u stopy opuścił Jarosław Kuchnia. Nasz obrońca dopiero co powrócił do wyjściowej jedenastki po kontuzji kostki, aby znowu zejść z boiska z powodu urazu. Na murawie zameldował się Marek Zięba. Myśleniczanie napierali na bramkę strzeżoną przez Norberta Murzyna i w 31. minucie usiłowali zdobyć gola. Precyzyjne, prostopadłe podanie od Kamila Masłowca otrzymał Mateusz Biela, a błąd w kryciu przez obrońców Lubomira i wykorzystane umiejętności naszego pomocnika sprawiły, że popularny Bielsonotworzył wynik zawodów. Zdobyty gol z pewnością podciął skrzydła gospodarzom, a Górki poszły za ciosem. Za dokładnie 10 minut, piłkę w polu karnym miał Kamil Rączka. Obrońcy rywala niefortunnie interweniowali, a futbolówka znalazła się pod nogami Janka Irzyka, który technicznym strzałem wyprowadził myśleniczan na dwubramkowe prowadzenie. Chociaż nie graliśmy najlepiej, to przewaga na boisku z pewnością była satysfakcjonująca. Niestety, jej utrzymanie było tylko chwilowe, ponieważ błąd w środku pola jednego z pomocników skutkował stratą gola. Bramka do szatni pokrzyżowała plany myśleniczan na pewne zwycięstwo.

Stracony gol miał swoje odzwierciedlenie w grze obu drużyn. Bramka podziałała mobilizująco na zespół z Wiśniowej, który coraz śmielej atakował i próbował zaskoczyć defensywę Górek. Zawodnicy Lubomira częściej oddawali strzały i zagrażali bramce Kubiczka. Odpowiedzialność w ataku Górek wziął na siebie Kamil Rączka próbując z powrotem doprowadzić do dwubramkowej przewagi. Ta sztuka powiodła się mu w 56. minucie, aczkolwiek arbiter nie uznał trafienia z powodu spalonego. Decyzja sędziego była kontrowersyjna, gdyż asystent sam nie był pewny tego istotnego sądu. Spotkanie z czasem zaczęło się wymykać spod kontroli, a myśleniczanie mieli konkretne problemy z wyprowadzeniem akcji ofensywnej w ataku pozycyjnym. W 65. minucie trener Czajka przeprowadził aż trzy zmiany, a zamiast M.Obierzyńskiego, J.Irzyka oraz K.Rączki pojawili się T.Kania, M.Sabała oraz K.Malina. W końcowej części pojedynku na murawie dominowała gra w środku boiska i chociaż myśleniczanie skromnie przeważali, to nadal niepewnie oczekiwaliśmy zakończenia. Na ostatnie dziesięć minut na murawie zameldował się jeszcze Karol Turała, zastępując Tomka Sabałę. W 82. minucie stało się coś, czego na pewno chcieli uniknąć zawodnicy Górek, ponieważ rywale doprowadzili do remisu. Dośrodkowanie z rzutu rożnego i uderzenie zawodnika z Wiśniowej sprawiło, że Lubomir zdobył drugie trafienie. W samej końcówce obie strony przeprowadzały okazje, a zawody ostatecznie zakończyły się remisem….

W niedzielnym pojedynku z Lubomirem myśleniczanie spisali się ponownie nie najlepiej. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki nie mogą utrzymać się na swoim dobrym poziomie, a solidne spotkania jak z Sokołem czy Rokitą przeplatają z przeciętnymi występami jak w wyjazdowych starciach w Polance, Trzemeśni i Poznachowicach Dolnych. Obok nie najlepszej skuteczności problemem ponownie stał się niedawny największy atut w grze myśleniczan, a więc defensywa. Popełniamy dużą ilość niewymuszonych błędów, które rywale często zamieniają na gole. Mimo że można wyróżnić sporo mankamentów w grze całego zespołu, to w każdym z dotychczasowych pięciu spotkań, myśleniczanie mogli punktować, a ich obecny stan po pięciu zawodach to zaledwie cztery oczka i dwunasta lokata. W kolejnym spotkaniu, Górki u siebie zagrają z LKS Rudnik, a więc jedyną w stawce drużyną, która jeszcze nie punktowała. Mamy nadzieję, że w tym starciu nastąpi upragnione przełamanie, czego życzymy naszym zawodnikom i szkoleniowcowi.

Podziękowania za przybycie na mecz kierujemy do naszych kibiców. Dziękujemy, że jesteście z nami mimo nie najlepszych wyników i chwilowego kryzysu.

MVP meczu Lubomir vs Górki  - Jan Irzyk - Zdobyta bramka i duży wkład w ofensywne akcje przyczynił się do wyboru Janka na MVP niedzielnych zawodów. Solidna postawa i zaangażowanie na boisku, to kolejne cechy, które przesądziły już o tradycyjnie nie najłatwiejszym wyborze.

Okiem Trenera Wojciecha Czajki: „Ciężki pojedynek, na trudnym terenie. Mecz wyrównany w pierwszej połowie. Prowadziliśmy 2:0 do 44 min, kiedy to jeden z naszych zawodników popełnił bardzo duży błąd, przez co straciliśmy bramkę. Było spokojnie i pod kontrolą, a jedna chwila zadecydowała, że bardzo skomplikowaliśmy sobie sytuację. Przeciwnik nie mając nic do stracenia rzucił się do odrabiania małej straty. Mając dwie bramki zapasu gra jest pewniejsza, gdyż jest margines błędu, a tak to była nerwówka i przeciwnikowi udało się wyrównać. Wcześniej strzeliliśmy bramkę na 3:1, lecz sędzia podniósł chorągiewkę, aby po meczu oznajmić mi, że sam jest ciekawy czy był spalony i chętnie zobaczy to na nagraniu video. Reasumując ciężko nam złapać odpowiedni rytm, nie powinno się przegrywać meczu w którym prowadzi się 2:0, ale z drugiej strony Lubomir u siebie jest groźny, więc i z jednego punktu należy być zadowolonym.”