Beskid Tokarnia   Górki Myślenice
Tokarnia

2019-09-21, 16:00

SENIORZY: Nieszczęsna Tokarnia, Beskid 3:2 Górki

Czwartą porażką w tym sezonie zakończyło się sobotnie starcie z Beskiem Tokarnia, rozgrywanym w ramach 8. kolejki myślenickiej A-klasy. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki po ostatnich zawodach z pewnością czują wielki niedosyt, ponieważ w spotkaniu do 70. minuty pewnie prowadzili 0:2.

GKS Beskid Tokarnia - LKS Górki Myślenice 3:2 (0:2)

0:1 19’ M.Kubiński

0:2 23’ K.Masłowiec

1:2 70’ K.Tajs

2:2 80’ K.Tajs

3:2 88’ K.Tajs

Beskid: Piotr Tomaszewski - Mariusz Jędrocha, Krystian Proszek, Szymon Proszek, Arkadiusz Horwat (14’ Grzegorz Majerek), Sebastian Kostruch, Kamil Radoń (67’ Piotr Mizera), Łukasz Jamrozik (69’ Dariusz Wróbel), Piotr Jątyka (kapitan; 46’ Krzysztof Tajs), Kamil Wróbel, Damian Pająk

Ponadto na ławce: Jakub Tobolak

Górki: Krystian Kubiczek - Rafał Bujas, Kamil Szczypka, Mateusz Kubiński (kapitan), Jarosław Kuchnia - Mateusz Biela (76’ Tomasz Sabała), Karol Turała, Marek Zięba (87’ Mateusz Sabała) - Jan Irzyk - Kamil Rączka (65’ Kamil Malina), Kamil Masłowiec (65’ Mateusz Pietrzyk)

Ponadto na ławce: Filip Kudas, Paweł Maślak

Sędziowie: Stanisław Święch oraz Krzysztof Wątorek i Stefan Banowski (KS Myślenice)

Widzów: 80

Miejsce: Boisko GKS „Beskid” w Tokarni

Pojedynek z Beskidem Tokarnia zapowiadał się na bardzo trudne zawody, pomimo że ekipa rywala w obecnych rozgrywkach nie jest tak mocna jak w poprzednich latach. Po sensacyjnym remisie w Sieprawiu, Górki do Tokarni wybrały się z dobrymi nastrojami i chęcią sprawienia kolejnej niespodzianki. Przeciwnik kontynuował dobrą passę (cztery mecze bez porażki, w tym trzy zwycięstwa), a ponadto przemawiały za nim statystyki, które opierały się o passę dziesięciu kolejnych pojedynków z Górkami zakończonych zdobyczą punktową. Na meczu z Beskidem, trener Wojciech Czajka musiał poradzić sobie bez nieobecnych I.Ziaji, T.Kani, S.Irzyka, M.Obierzyńskiego czy kontuzjowanego Ł.Rutkowskiego. Nasz szkoleniowiec od pierwszej minuty desygnował do gry m.in. Kamila Szczypkę czy Karola Turałę, a w kadrze meczowej pojawił się wracający Mateusz Pietrzyk.

Początek spotkania w wykonaniu obu ekip był dosyć wyrównany, a zespoły skupiły się na konstruowaniu akcji w ataku pozycyjnym. Pierwsze zagrożenie w 9. minucie na bramkę Krystiana Kubiczka posłał Sebastian Kostruch, jednak nasz golkiper pewnie interweniował. Kilka chwil później dalekie wyjście bramkarza i jego błąd w ustawieniu próbowali wykorzystać Kamil Masłowiec, a następnie Marek Zięba, jednak piłkę w polu karnym przejęli obrońcy gospodarzy. W meczu nie brakowało klarownych sytuacji, a jedną z nich w 17. minucie miał Beskid. Akcja toczyła się prawą stroną, a piłkę po strzale jednego z zawodników instynktownie na linii bramkowej odbił Kubiczek. Niewykorzystana okazja miejscowej ekipy zemściła się kilka chwil później. Do rzutu wolnego z okolic 20-22 metra podszedł niezawodny Mateusz Kubiński. Piłka po strzale naszego kapitana uderzyła w głowę jednego z zawodników Beskidu, zmieniła tor lotu piłki i wpadła do siatki. Kilka chwil później było już 0:2. Fatalny błąd bramkarza rywala, po którym po prostu wypuścił piłkę z rąk, wykorzystał Kamil Masłowiec, do końca biegnąc za akcją i strzelając gola na pustą bramkę. Chociaż myśleniczanie nie grali najlepiej i stwarzali mniej akcji, to wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Losy meczu odwrócić mogła sytuacja z 29. minuty, kiedy w polu karnym rzekomo faulował Jarosław Kuchnia. Wątpliwą jedenastkę (już 7. w tej rundzie przeciwko naszemu zespołowi) na gola próbował wykorzystać Sebastian Kostruch, jednak jego intencje wyczuł Kubiczek. Do końca pierwszej części panowała bardzo nerwowa i agresywna gra. Jeszcze przed przerwą przed szansą stanął Kamil Masłowiec oraz drużyna gospodarzy, jednak kolejne dwie pewne interwencje na linii bramkowej zanotował golkiper Górek. Mimo nie najlepszego występu, ale bardzo walecznej postawy, to myśleniczanie prowadzili do przerwy 0:2.

Prowadzenie gości w bardzo trudnych i wyrównanych zawodach było efektem dosyć szczęśliwego przypadku, jednak wielkie zaangażowanie wszystkich grających pozwalało wierzyć na końcowy sukces. Gdy wydawało się, że Beskid po słabszej połowie zaciekle zaatakuje, to ekipa z Tokarni nadal spokojnie wyczekiwała na swoje szanse. Niedługo po wznowieniu gry, przed szansą ponownie stanął Kamil Masłowiec, a była to jedna z kilku szans myśleniczan. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki grali dużo lepiej taktycznie i dochodzili do świetnych sytuacji, w których zabrakło skuteczności albo celnego, ostatniego podania, otwierającego drogę do bramki. Po upływie nieco ponad godziny gry, boisko opuścili K.Masłowiec i K.Rączka, a w ich miejsce pojawili się K.Malina i M.Pietrzyk. W 70. minucie obraz meczu całkowicie zmienił wizerunek, a niepotrafiący strzelić przez 25 minut bramki zawodnicy Górek zmuszeni zostali do gry defensywnej. W 70. minucie gola kontaktowego po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i główce zdobył Krzysztof Tajs. Beskid po bramce poszedł za ciosem, spychając przyjezdny zespół do głębokiej defensywy. Na ostatni kwadrans na murawie pojawił się T.Sabała, zastępując bardzo zmęczonego M.Bielę. Gospodarze coraz śmielej atakowali, a tymczasowe prowadzenie zawdzięczaliśmy głównie niecelnym strzałom rywala oraz licznym interwencjom Kubiczka. W 80. minucie świetna akcja gospodarzy przyniosła wyrównanie, jednak myśleniczanie do końca walczyli o wygraną. Kilka chwil później fenomenalna okazja Górek - najpierw strzał Zięby i niemożliwa interwencja bramkarza, a następnie dobitka Maliny i obrońca wybijający futbolówkę sprzed linii bramkowej. Niewykorzystana szansa na wagę trzech oczek zemściła się w 88. minucie. Dośrodkowanie z rzutu wolnego i zamieszanie w polu karnym, gdzie najwięcej koncentracji zachował zawodnik Beskidu - Tajs i po raz trzeci wpisał się na listę strzelców - przesądzając o losach zawodów.

Tragiczna passa spotkań z Beskidem Tokarnia nadal trwa… a myśleniczanie dalej nie mogą pokonać zespołu z Tokarni, który prawdę mówiąc zaczął grać dopiero w ostatnich dwudziestu minutach meczu. Skuteczna końcówka zawodów w wykonaniu gospodarzy pozwoliła na wygraną i zdobycie trzech oczek. Przez większą część zawodów, to podopieczni trenera Wojciecha Czajki grali lepiej, jednak brak koncentracji w końcówce oraz słaba skuteczność w akcjach drugiej połowy spowodowały, że przegraliśmy swój czwarty w tej rundzie mecz. Warto wspomnieć, że w dotychczasowych ośmiu zawodach, tylko raz nie wychodziliśmy w czasie meczu na prowadzenie, a mimo to na naszym koncie widnieją tylko dwie wygrane i dwa remisy. Strata punktów oznacza spadek w tabeli na 11. lokatę oraz zmniejszenie strefy bezpiecznej do zaledwie trzech oczek. Mimo dużego niedosytu z pewnością na plus należy uznać ambitną postawę m.in. Bujasa, Turały, Kubińskiego, Bieli czy Kuchni, dobrą postawę pomiędzy słupkami Kubiczka czy zadawalający występ całej drużyny…. szkoda, że tylko do 70. minuty. Liczymy na poprawę dyspozycji naszej ekipy, której do końca tegorocznych zmagań pozostało jeszcze pięć spotkań. Będziemy rywalizować z nieprzewidywalną Gościbią, solidnymi, ale i przeżywającymi kryzys - Clavią, Zielonką i Toporem oraz trzecią w notowaniu - Wróblowianką.

Podziękowania za przybycie na kolejny mecz kierujemy w stronę naszych kibiców, którzy wspierali ekipę w czasie trudnych zawodów. Dziękujemy!

MVP meczu Beskid vs Górki - Rafał Bujas i Karol Turała - Tytuł MVP meczu trafia tym razem do dwójki zawodników - Rafała Bujasa i Karola Turały. Nasi zawodnicy w niedawnym czasie powrócili po kontuzji i w starciu z solidnym Beskidem zaprezentowali bardzo waleczną postawę. Rafał zagrał pewnie w linii defensywnej, często podłączając się do akcji ofensywnych, natomiast Karol wykonał bardzo dużą pracę w środku pola, pokazując po raz kolejny, że w spotkaniach z silnymi rywalami prezentuje się wzorowo.