Górki Myślenice   Zielonka Wrząsowice
Myślenice - ul. Solidarności 6

2019-10-13, 16:00

SENIORZY: Niedziela była dla nas - 5. wygrana!, Górki 5:0 Zielonka

Niedzielne spotkanie ligowe 11. kolejki A-klasy pomiędzy drużynami Górek Myślenice i Zielonką Wrząsowice, rozgrywane podczas pięknej jesiennej scenerii, zakończyło się pewnym triumfem gospodarzy. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki konkretną przewagę wywalczyli sobie już w pierwszej połowie, aby w drugiej ustalić końcowy rezultat na zwycięstwo 5:0.

LKS Górki Myślenice - LKS Zielonka Wrząsowice 5:0 (4:0)

1:0 21’ M.Pietrzyk as. M.Kubiński

2:0 32’ M.Pietrzyk as. M.Biela

3:0 34’ K.Malina as. M.Pietrzyk

4:0 38’ K.Malina as. M.Pietrzyk

5:0 69’ M.Pietrzyk - rzut karny

Górki: Filip Kudas - Rafał Bujas (70’ Sylwester Irzyk), Ireneusz Ziaja, Mateusz Kubiński (kapitan), Jarosław Kuchnia - Mateusz Biela, Karol Turała (59’ Kamil Szczypka), Marek Zięba - Jan Irzyk - Kamil Malina, Mateusz Pietrzyk

Ponadto na ławce: Michał Wierzba i Paweł Maślak

Zielonka: Jarosław Sikora - Bartłomiej Mrowca (80’ Konrad Twardowski), Kamil Musiał, Paweł Szymski, Michał Prorok, Michał Lelek, Mirosław Mikołajczyk (65’ Arkadiusz Kowalczyk), Dariusz Włudyka, Aleksander Przetocki, Wojciech Kurleto (25’ Dawid Orzechowski), Jarosław Piszczek (kapitan)

Sędziowie: Filip Magiera oraz Tomasz Jędrzejak i Dominik Maślerz (KS Myślenice)

Widzów: 120

Miejsce: Boisko LKS „Górki” - Myślenice, ul. Solidarności 6

W ramach 11. kolejki, drużyna Górek Myślenice rozegrała kolejne spotkanie przed własną publicznością, w którym podejmowała zamykającą notowanie Zielonkę Wrząsowice. Ekipa spod Krakowa w rundzie jesiennej spisuje się słabo, czego dowodem było zaledwie jedno zwycięstwo. Dla zespołu Górek była to okazja na trzecie ligową wiktorię z rzędu i kolejny awans w tabeli. Do najważniejszych zadań należało jednak udowodnić, że miano faworyta nie jest przypadkowe i bez większych problemów zgarnąć komplet punktów. Podopiecznych trenera Wojciecha Czajki motywowała żywiołowa i licznie zgromadzona publiczność, lecz niestety nasz szkoleniowiec musiał poradzić sobie z konkretnymi brakami kadrowymi. W bramce od pierwszej minuty zagrał Filip Kudas, pod nieobecność kontuzjowanych Krystiana Kubiczka i Łukasza Rutkowskiego. Ponadto na meczu nie pojawili się: Kamil Rączka, Kamil Masłowiec, Mateusz i Tomasz Sabała, Mateusz Obierzyński, Tomasz Kania czy Bartłomiej Bednarz.

Punktualnie o godz. 16:00 rozpoczęliśmy jedenasty w tym sezonie mecz. Starcie na samym początku było dosyć spokojnym widowiskiem i jak dosyć często bywa to w naszych spotkaniach, żadna ze stron nie skupiła się na odważnych akcjach ofensywnych. W 2. minucie niegroźny strzał z rzutu wolnego poszybował daleko obok bramki Filipa Kudasa. Mecz nieco ożywił się po upływie kwadransa. Najpierw uderzenie z dystansu zanotował Marek Zięba, a chwilę później swoich szans próbowali Mateusz Pietrzyk z wolnego i Kamil Malina po prostopadłym podaniu. Zielonka odpowiedziała sporadycznymi szansami, jednak pewne, pierwsze interwencje zanotował nasz golkiper. Po chwili znowu w idealnej okazji znalazł się Marek Zięba, jednak w 21. minucie powetowaliśmy sobie wszelkie niepowodzenia. Z rzutu wolnego strzał oddał Mateusz Kubiński. Bardzo dobre uderzenie zmusiło do interwencji bramkarza, który wybił piłkę przed siebie, a dobiegł do niej Mateusz Pietrzyk i skierował piłkę do siatki gości. Zielonka kontrowała, ale pewnie w bramce spisał się Kudas, który w 28. minucie obronił strzał tuż przy słupku. Chwilę później Górki podwyższyły prowadzenie, a bramka była wręcz powieleniem pierwszego gola. Piłkę z rzutu wolnego na pole karne dośrodkował Mateusz Biela, a bierność w kryciu przyjezdnych spowodowała, że futbolówkę na 5-6 metrze otrzymał ponownie Pietrzyk i pewnym strzałem pokonał bramkarza. Dwóch minut potrzebowali myśleniczanie na zdobycie kolejnego gola. Z akcją sam na sam wychodził Pietrzyk, jednak bramkarz wyczuł jego intencje, a obrońca wybijał piłkę z linii bramkowej. Następnie futbolówkę w dosyć szczęśliwych odbił Kamil Malina, a ta trafiła wprost pod poprzeczkę. Kompletnie bezradna i zdekoncentrowana defensywa Zielonki popełniła proste błędy. W 38. minucie doskonałe podanie od Zięby na groźny strzał zamienił Pietrzyk, piłka poszybowała w poprzeczkę, a w ostatniej chwili odbił się Malina i ponownie walcząc praktycznie na linii bramkowej zdobył gola! Prowadzenie do przerwy mogło być zdecydowanie wyższe, a szanse mieli m.in. Marek Zięba czy Jarosław Kuchnia, uderzając w kolejny raz w poprzeczkę. Na przerwę schodziliśmy z przewagą czterech goli i raczej zagwarantowanym kompletem punktów!

Mając zdecydowaną przewagę nad rywalem, w drugiej części myśleniczanie skupili się na mądrym rozgrywaniu piłki oraz spokojnym konstruowaniu kolejnych akcji. Pogodzona już z porażką drużyna gości rzadko atakowała naszą bramkę, a przez długi czas miała problem z oddaniem celnego uderzenia. W 51. minucie z rzutu wolnego bezpośredni strzał oddał kapitan gospodarzy. Obie strony przeprowadzały niegroźne ataki, a spotkanie z czasem stało się ponownie spokojnym widowiskiem. Po niespełna kwadransie drugiej części, plac gry z powodu kontuzji kostki opuścić musiał Karol Turała, a w jego miejsce pojawił się Kamil Szczypka. W 63. minucie po dośrodkowaniu przez korzystną okazją stanął Jan Irzyk, celnie główkując. Kilka minut później, Górki przeprowadzały kolejną sytuację, jednak zakończona ona została w sposób nieprzepisowy w obrębie szesnastki przez obrońcę Zielonki, a arbiter główny wskazał na rzut karny. W 69. minucie do szansy z jedenastu metrów podszedł Mateusz Pietrzyk i doskonałą okazję wykorzystał na piąte trafienie, a sam skompletował hat-tricka. Na ostatnie dwadzieścia minut na murawie zameldował się także Sylwester Irzyk, który zastąpił walecznego Rafała Bujasa. Do końca meczu gospodarze przeważali i chociaż goście przez długi czas nie oddawali strzału celnego, to spokojnie kontrolowaliśmy wynik zmagań. Pojedynek ostatecznie zakończył się piątym w tym sezonie zwycięstwem 5:0!

Niedzielne zawody w wykonaniu myśleniczan, to pokaz bardzo dobrej gry i bezwzględnej skuteczności. Nasi zawodnicy zagrali solidny mecz i naprawdę trudno doszukiwać się jest większych mankamentów w grze. W bramce pewnie spisał się Filip Kudas, który wraz z linią obrony po raz drugi w tym sezonie utrzymał czyste konto dla ekipy Górek. Duża praca w środku pola to tradycyjna zasługa K.Turały, M.Zięby, J.Irzyka i M.Bieli. O swojej skuteczności dał znać także duet napastników, a więc strzelcy wszystkich trafień w zawodach. Wygrana nad Zielonką niejako podkreśla, że myśleniczanie na ostatniej prostej tegorocznych rozgrywek są już w bardzo dobrej dyspozycji i powrócili do zwycięskiej passy. Aktualnie kontynuujemy serię trzech wygranych z rzędu, a w ostatnich siedmiu pojedynkach ligowych przegraliśmy tylko raz. Coraz lepiej wygląda skuteczność napastników, ponieważ w klasyfikacji najskuteczniejszych ekip awansowaliśmy już na drugą lokatę. Przed zakończeniem tegorocznych zmagań tracimy zaledwie dwa oczka do piątej lokaty, a więc do samego końca zmierzamy walczyć o korzystny wynik Liczymy na pomyślne wyniki w spotkaniach z Wróblowianką i Toporem!

Dziękujemy za liczne przybycie, gromki doping i cenne wsparcie naszym drogim i niezastąpionym kibicom. Dziękujemy za Waszą obecność i zapraszamy na pozostałe starcia rundy jesiennej - w wyjazdowym pojedynku z Wróblowianką i kończącymi rundę zawodami z Toporem!

MVP meczu Górki vs Zielonka - Mateusz Pietrzyk & Filip Kudas - Znakomity powrót na ligowe boiska notuje Mateusz Pietrzyk, który stanowi główną siłę napędową strzeleckiej części ofensywy naszej ekipy. Trzy gole i dwie asysty - mecz niemalże idealny, oby tak dalej! Dodatkowo pragnęliśmy pochwalić naszego młodego bramkarza - Filipa Kudasa - debiutant w bramce na A-klasowych boiskach, doskonałe wejście w mecz i pewne trzy interwencje w pierwszej połowie, bez których pojedynek mógł potoczyć się zdecydowanie inaczej.

Okiem Trenera Wojciecha Czajki: „Cieszy trzecia wygrana z rzędu i to tak zdecydowana. Dosyć szybko i łatwo strzelone cztery bramki w pierwszej połowie sprawiły, że w drugiej kontrolowaliśmy wynik. Nie był to porywający mecz w naszym wykonaniu, ale pewnie zainkasowaliśmy trzy punkty, a oto docelowo chodzi.”