Górki Myślenice   Topór Tenczyn
Myślenice - ul. Solidarności 6

2019-10-26, 15:00

SENIORZY: Pechowy remis na zakończenie tegorocznych zmagań, Górki 2:2 Topór

Trzecim podziałem punktów w rundzie jesiennej zakończyły się zawody kończące zmagania w pierwszej fazie sezonu w wykonaniu Górek Myślenice, które odbyły się w ostatnią sobotę października. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki w starciu z tenczyńskim Toporem przeważali, jednak słabsza druga połowa przesądziła o ostatecznym remisie 2:2.

LKS Górki Myślenice - LKS Topór Tenczyn 2:2 (2:1)

1:0 16’ K.Malina as. M.Pietrzyk

1:1 26’ M.Rekucki

2:1 32’ R.Bujas

2:2 78’ K.Druzgała

Górki: Krystian Kubiczek - Rafał Bujas, Ireneusz Ziaja, Mateusz Kubiński (kapitan), Tomasz Kania - Marek Zięba, Karol Turała, Mateusz Biela (90’ Kacper Wojtan) - Jan Irzyk - Mateusz Pietrzyk, Kamil Malina (73’ Jarosław Kuchnia)

Ławka rezerwowych: Filip Kudas, Kamil Szczypka, Krystian Mrowczyk, Bartłomiej Bednarz, Sylwester Irzyk

Topór: Dawid Wójcik - Mateusz Spórna, Kacper Mięsowski, Tomasz Leksander, Patryk Mucha - Paweł Cholewa (60’ Konrad Druzgała), Marcin Rekucki (kapitan), Michał Śliwa, Grzegorz Matlak (88’ Paweł Stojewski) - Mateusz Matlak (60’ Tomasz Wójcik), Jan Jamróz

Ławka rezerwowych: Bartłomiej Wójcik, Paweł Stopkiewicz

Sędziowie: Wojciech Boczkaja oraz Łukasz Żarski i Rafał Muniak (KS Myślenice)

Widzów: 80

Miejsce: Boisko LKS „Górki” - ul. Solidarności 6, Myślenice

Na piękne i ciepłe październikowe popołudnie zaplanowano spotkanie kończące zmagania w pierwszej fazie sezonu 2019/2020. W ostatnim meczu rundy ekipa Górek miała zagrać z młodym zespołem Topora Tenczyn. Osiemdziesiąte spotkanie na trenerskiej ławce Wojciecha Czajki miało być szansą na szóstą w rundzie wygraną i powalczenie o zakończenie tegorocznych rozgrywek na szóstej pozycji. Rywalem w zawodach była ekipa plasująca się w notowaniu tuż za myśleniczanami, która podobnie jak i Górki, nie najlepiej rozpoczęła rywalizację jesienną, aby w kolejnych meczach notować dosyć pewne i przekonywujące zwycięstwa. Do starcia z Toporem, nasza ekipa przystąpiła szczególnie zmotywowana i chociaż w dosyć okrojonym składzie, to z cennym wsparciem kadrowym z zawodników drugiej ekipy. W kadrze na sobotnie zawody zabrakło kontuzjowanych K.Rączki (po meczu z Wróblowianką naderwanie więzadeł) czy P.Maślaka oraz nieobecnych od dłuższego czasu K.Masłowca, T.Sabały, M.Sabały, M.Obierzyńskiego i Ł.Rutkowskiego.

Mecz z Toporem rozpoczął punktualnie o godz. 15:00 arbiter Wojciech Boczkaja. Początek zawodów był dosyć spokojnym widowiskiem, a obydwie strony bardzo powoli rozpoczęły ataki na wzajemne bramki. Pierwsze zagrożenia przeprowadził zespół gospodarzy. Najpierw w 6. minucie piłkę po podaniu od Zięby do siatki próbował skierować Biela, a w następnej akcji celne uderzenie oddał sam Marek. Górki przeprowadzały konkretne akcje zespołowe, natomiast rywala było stać na minimalnie niecelny strzał z rzutu wolnego. W 13. minucie piłkę w słupek uderzył Mateusz Pietrzyk, jednak trzy minuty później otrzymał podanie na wolne pole ze środka i dograł na wysokości piątego metra, do dobrze ustawionego Kamila Maliny. Nasz napastnik skierował piłkę do siatki i otworzył rezultat meczu. Myśleniczanie po akcji bramkowej osiągnęli przewagę i w niedługim czasie byli blisko podwyższenia wyniku. Niestety, w 26. minucie Topór doprowadził do wyrównania. Gol był konsekwencją niefortunnej interwencji Krystiana Kubiczka, po uderzeniu zdecydowanie zza pola karnego. Na szczęście drużyna gospodarzy szybko wzięła się w garść i również wykorzystując pomyłkę przeciwnika zdobyła drugie trafienie. W 32. minucie piłkę przed polem karnym przejął Rafał Bujas. Jego uderzenie zza pola karnego powędrowało tuż przy słupku i trafiło wprost do siatki gości. Starcie stało się dosyć agresywnym pojedynkiem, a dla Górek był to dosyć trudny mecz. Miejscowa drużyna była częściej przy piłce i stworzyła więcej sytuacji. Schodząc na przerwę mieliśmy przewagę jednego trafienia, jednak mimo to zapowiadała się ciekawa i pełna walki druga połowa.

Drugą część spotkania obie strony rozpoczęły bez zmian, a początek przypominał rozpoczęcie starcia. W 52. minucie pierwsze zagrożenie to strzał nad poprzeczką Kamila Maliny, a chwilę później dwójkowa akcja Irzyk - Pietrzyk mogła zagrozić bramce Topora. Po godzinie gry szkoleniowiec Topora przeprowadził podwójną zmianę, jak się później okazało dosyć istotną ws. końcowego rezultatu. Starcie stało się wyrównanymi zawodami, w których obie strony próbowały zaskoczyć przeciwnika. Myśleniczanie grali niestety trochę gorzej i z czasem pozwolili na coraz częstsze ataki ze strony przeciwników. Ambitnie walcząca ekipa z Tenczyna wykorzystała nadarzającą się sytuację i kilkukrotnie zagroziła bramce Kubiczka. W 73. minucie na murawie za Kamila Malinę pojawił się Jarosław Kuchnia. Następnie bezskuteczne okazje przeprowadzili Mateusz Pietrzyk i Marek Zięba. Szczęścia z rzutu wolnego próbował jeszcze Mateusz Kubiński. Wiele prób ze strony gości zostało potwierdzone bramką wyrównującą w 78. minucie. Strzał z dystansu i zamieszanie na linii bramkowej spowodowało, że Topór doprowadził do remisu. Trafienie dla rywali zanotował Druzgała, który na murawie pojawił się nieco ponad kwadrans wcześniej. W decydującej fazie zawodów, myśleniczanie mieli kilka sytuacji, a gola blisko był rozgrywający bardzo dobre zawody Rafał Bujas. Kilka chwil przed zakończeniem meczu na boisku pojawił się jeszcze Kacper Wojtan, zastępując narzekającego na uraz nogi Mateusza Bielę. Ostatecznie zawody przy Solidarności 6 zakończył remis, trzeci w tym sezonie w stosunku bramkowym 2:2.

Trzeci w tej rundzie remis sprawia, że Górki utrzymują ósmą lokatę i właśnie na tym miejscu spędzą zimową przerwę od rozgrywek ligowych. Myśleniczanie starcie z Toporem nie mogą uznać do udanych, ponieważ wygrana po raz kolejny była na wyciągnięcie ręki, a w postawie naszych zawodników zabrakło konsekwencji i chęci zdobycia kolejnych goli. Tenczynianie wykorzystali słabszą postawę w drugiej części, a młody i ambitny zespół wykorzystał swoją szansę i z Myślenic wywiózł bardzo cenny dla siebie punkt. Nasi zawodnicy z pewnością odczuwają niedosyt, jednakże nie można odmówić im po raz kolejny zaangażowania i walki na murawie. Kończymy rundę jesienną w swoim trzecim sezonie w A-klasie i plasujemy się na dobrej lokacie w środku tabeli, dosyć bezpiecznej, gdyż zarówno awans, jak i spadek raczej nie będą nam grozić. Teraz nadszedł czas na zasłużony odpoczynek i ładowanie akumulatorów przed bardzo interesującą rundą rewanżową.

Tradycyjne podziękowania za cenne wsparcie w ostatnim tegorocznym meczu kierujemy w stronę naszych kibiców. Dziękujemy Wam za liczne przybycie i możliwość wspólnej integracji w ramach zakończenia. Do zobaczenia na wiosnę!

MVP meczu Górki vs Topór - Rafał Bujas - Tytuł MVP spotkania z Toporem trafia do Rafała Bujasa. Bardzo solidna postawa w obronie oraz częste próby podłączenia się w akcje ofensywne spowodowały, że był jedną z wyróżniających się na boisku postaci. Znany ze swojego twardego charakteru i chęci wygranej, do samego końca poświęcony w walce o zwycięstwo. Występ uhonorowany przecudnej urody bramką! Gratulacje!

Okiem Trenera Wojciecha Czajki: „Mecz z Tenczynem pozostawił sporo niedosytu. Z gry posiadaliśmy przewagę i mieliśmy inicjatywę, a na przerwę schodziliśmy z prowadzeniem. Problemem tej rundy było to, że wychodziliśmy bardzo naładowani na mecze, obejmowaliśmy prowadzenie w większości spotkań, a następnie spadało w Nas pobudzenie i nie potrafiliśmy poradzić sobie z przeciwnikiem, który napierał na Nas, aby odrobić straty. Nie pomagają też tak frajerskie bramki, jaka przydarzyła nam się w tym pojedynku. Podobnie jak z Kornatką dominujemy przeciwnika, gra po prostu dobrze nam idzie, prowadzimy i nagle przeciwnik znów strzela nam bramkę z połowy boiska. To zostawia ślad i przeszkadza w wygranej. Generalnie kończymy udany rok. Trzecie miejsce w zeszłym sezonie, w tym środek tabeli, ale ze sporym niedosytem, gdyż tych punktów sporo zgubiliśmy w kuriozalny sposób. Myślę, że przyszłość rysuje się pozytywnie, ponieważ nastroje w zespole są dobre, a chłopaki trenują w bardzo zadawalającej frekwencji. Sądzę, że następna runda, jeżeli kadra nam się ustabilizuje, będzie lepsza i powalczymy o górną część tabeli.”