Górki Myślenice   Lubomir Wiśniowa
Myślenice - ul. Solidarności 6

2020-08-29, 17:00

SENIORZY: Uroczyste 15-lecie Górek, wygrana z Lubomirem

Miniona sobota była bardzo podniosłym i uroczystym dniem dla klubu Górki Myślenice. Na ostatni weekend sierpnia zaplanowano oficjalne obchody piętnastolecia reaktywacji. W ramach tego wydarzenia odbył się Turniej o Puchar Prezesa w kategorii Orlików, obszerna część oficjalna, w której złożono podziękowania i wyróżnienia, a także ligowy mecz A-klasy, w którym myśleniczanie pokonali Lubomir 3:0, przełamując złą passę przed własną publicznością

Przygotowania do uroczystości trwały już od dłuższego czasu, jednak na kilkanaście godzin przed rozpoczęciem obchodów ukończono większe inwestycje na naszym obiekcie. Klub Górki od piątku może pochwalić się profesjonalnym oświetleniem treningowym całego boiska oraz dodatkową lampą na parkingu. Przeddzień oddano do użytkowania nowy walec, który z pewnością będzie dużym udogodnieniem dla działaczy i poprawi jakość naszej murawy. Odnowione zostało także graffiti zlokalizowane na murze, a tutaj szczególne podziękowania kierujemy dla naszego zawodnika Krzysztofa Łętochy, jednocześnie autora nowego projektu.

Obchody 15-lecia rozpoczęliśmy od Turnieju o Puchar Prezesa LKS Górki w kategorii Orlików. Na dwóch przygotowanych boiskach rywalizowały drużyny Orlików Myślenice, Raby Dobczyce, Lubomira Wiśniowa i Dalinu Myślenice. Rywalizacja odbywała się w ramach spotkań każdy z każdym, a mecze trwały 2x10 minut. W rozgrywkach najlepszą okazała się ekipa z Zarabia, która bezsprzecznie zajęła pierwsze miejsce, wygrywając wszystkie mecze bez starty gola. W ceremonii dekoracji każda z ekip otrzymała pamiątkowe dyplomy i puchary, a włodarze klubowi zagwarantowali im poczęstunek.

Wyniki turnieju: Raba 3:3 Orliki, Dalin 8:0 Lubomir, Raba 0:3 Dalin, Lubomir 2:8 Orliki, Orliki 0:3 Dalin, Lubomir 1:3 Raba

1. miejsce Dalin Myślenice 9 pkt, 14:0, 2. miejsce Orliki Myślenice 4 pkt, 11:8, 3. miejsce Raba Dobczyce 4 pkt, 6:7, 4. miejsce Lubomir Wiśniowa 0 pkt, 3:19

Po kilkunastu minutach przerwy rozpoczęła się część oficjalna. Na samym początku Prezes - Jacek W. Górka powitał wszystkich zaproszonych gości, wśród których znaleźli się:

Maciej Zając - lokalny działacz społeczny i sponsor klubu

Oprócz wyżej wymienionych powitani zostali druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej Myślenice - Górne Przedmieście oraz pozostali sponsorzy, byli działacze klubowi, zawodnicy, trenerzy oraz zgromadzeni kibice i sympatycy. W drugiej części zarząd naszego klubu chciał w symboliczny sposób podziękować władzom samorządowym i piłkarskim za wsparcie inicjatyw i działalności stowarzyszenia, przekazując na ich ręce pamiątkowe tablo i koszulkę przygotowaną specjalnie na jubileusz 15-lecia.

Będący przy głosie prezes PPN Myślenice - pan Stefan Socha wspomniał o dużym zaangażowaniu działaczy klubowych oraz znacznym postępie, jakim zespół uczynił w ostatnim czasie. Na ręce Prezesa przekazany został okazały puchar, po czym wyróżnieni pamiątkową statuetką zostali klubowi działacze i zawodnicy w postaci: Jacek W. Górka - prezes, Maciej Górka - skarbnik, Marcin Rabka - wiceprezes, Tomasz Stanach - wiceprezes, Oliwier Bzowski - sekretarz, Michał Wierzba - członek zarządu, Marek Ulman - członek zarządu, Grzegorz Górka - komisja rewizyjna, Sławomir Pilch - komisja rewizyjna, Mateusz Ulman - komisja rewizyjna, Wojciech Czajka - trener, Andrzej Szlachetka - zawodnik i trener, Kamil Plewa - zawodnik, Mateusz Obierzyński - zawodnik, Rafał Bujas - zawodnik, Bartosz Górka - zawodnik i działacz.

W kolejnym punkcie do głosu przeszedł sekretarz - Oliwier Bzowski, wręczając podziękowania dla zawodników za zaangażowanie w życie klubu oraz wieloletnie reprezentowanie na boisku. Każdy z piłkarzy otrzymał pamiątkowe wyróżnienie wraz z swoimi zdjęciami, a wymieni zostali: Andrzej Szlachetka, Kamil Plewa, Mateusz Obierzyński, Rafał Bujas, Sławomir Pilch, Marek Ulman, Jarosław Kuchnia, Marek Zięba, Mateusz Biela, Mateusz Kubiński, Mateusz Pietrzyk, Krystian Kubiczek, Jan Ulman oraz Krzysztof Łętocha.

Zarząd klubu w ten uroczysty dzień chciał wyróżnić także osoby oraz organizacje, które chociaż w większości nie są aktywnymi członkami klubu, to i tak wykazują zawsze szczere chęci do pomocy i bezcenne zaangażowanie. W pierwszej kolejności podziękowania otrzymała jednostka OSP Górne Przedmieście za wieloletnią współpracę i wzajemną pomoc. Ponadto klubowy zarząd wyrazy wdzięczności złożył na ręce: Marka Mikosia (wsparcie klubu), Pawła Bieli (wieloletni fotograf), Macieja Zająca (udostępnienie sprzętu do prac ziemnych), Krzysztofa Bzowskiego (gospodarz obiektu), Stanisława Kucałę i Marcina Buchtę (prace społeczne na rzecz klubu), Dawida Maślaka, Rafała Ambroży i Arkadiusza Święcha (wykonanie walca oraz jego obsługa) oraz jednej w tym gronie pani - Małgorzaty Drożdż (prace społeczne).

W ostatniej części głos zabrali zaproszeni goście, którzy gratulując dotychczasowej działalności, życzyli kolejnych lat owocnej pracy i sukcesów sportowych dla klubu. O powojennej historii naszego poprzednika - LZS Górki, wspomniał były zawodnik tejże drużyny - pan Jan Bylica, który omówił, że chociaż klub działa po reaktywacji dopiero piętnaście lat, to w historii zapisał się już w poprzednim wieku, tworząc tym samym wielopokoleniową rodzinę piłkarską, a ta miejmy nadzieję, że będzie z roku na rok coraz większa.

Oczekujący na mecz kibice mogli skorzystać z wielu atrakcji zorganizowanych na obiekcie przy ul. Solidarności 6. Dla dzieci dostępny był dmuchany zamek oraz pokaz strażacki przygotowany przez druhów. Najmłodsi mogli uczestniczyć w zawodach sprawnościowych, na wcześniej przygotowanym torze przeszkód. Niezawodni strażacy przygotowali również poczęstunek dla gości, w postaci ich specjału, a więc grochówki z polowej kuchni oraz kiełbasy z grilla. Warto wspomnieć, że w czasie całych obchodów dbali o bezpieczeństwo uczestników wydarzenia.

____________________________________________

LKS Górki Myślenice - LKS Lubomir Wiśniowa 3:0 (0:0)

1:0 63’ M.Pietrzyk - rzut karny

2:0 70’ M.Pietrzyk as. M.Zięba

3:0 72’ I.Dudek

Górki: Artur Szlachetka - Marek Zięba, Karol Turała (87’ Rafał Bujas), Ireneusz Ziaja, Mateusz Kubiński (kapitan, 76’ Sylwester Irzyk), Tomasz Kania (55’ Jarosław Kuchnia) - Dawid Masłowski, Mateusz Biela (68’ Michał Tylek) - Jan Irzyk (84’ Bartłomiej Bednarz), Mateusz Pietrzyk, Ignacy Dudek

Ławka rezerwowych: Krystian Kubiczek

Lubomir: Norbert Murzyn - Mateusz Rokosz, Piotr Śmigla, Tomasz Załubski (kapitan), Mateusz Nieckula - Łukasz Rokosz (80’ Adam Chlipała), Michał Płachta (75’ Andrzej Górski), Krzysztof Kasprzyk, Przemysław Ślósarz (65’ Daniel Cienkosz) - Przemysław Dominik (55’ Serhii Fedoriv), Daniel Topa (44’ Marek Łacny)

Ławka rezerwowych: Ksawery Kowal

Sędziowie: Krzysztof Cienkosz oraz Rafał Muniak i Bartłomiej Bała (KS Myślenice)

Widzów: 130

Miejsce: Boisko LKS „Górki”, Myślenice - Solidarności 6

Na koniec programu 15-lecia znalazła się „wisienka na torcie” w postaci meczu ligowego 6. kolejki, w którym Górki podejmowały Lubomir Wiśniowa. Długa historia pojedynków obu zespołów oraz wszystkie niedawne starcia w A-klasie ukazywały, że czekać nas będzie trudne i waleczne spotkanie, w którym goście z pewnością do samego końca będą walczyć o korzystny wynik. Chociaż przedmeczowe analizy i statystyki podpowiadały, że to myśleniczanie powinni wygrać, to fatum spotkań na Solidarności 6 trwało. W porównaniu z minionymi spotkaniami w kadrze meczowej zabrakło P.Maślaka oraz K.Maliny, a nadal nieobecni byli K.Szczypka i P.Treit. Warto wspomnieć, że przy wejściu na murawę, zawodnicy z ekipy Górek II stworzyli widowiskową oprawę, odpalając czarno - zielone race, a tuż przed meczem upominek z okazji 15-lecia wręczył kapitan Lubomira. Kilka chwil po godz. 17:00, sędzia Krzysztof Cienkosz rozpoczął mecz.

Starcie na samym początku nie należało do najciekawszych. Obie drużyny badały swoje możliwości, skupiając się szczególnie na bezbłędnej grze w obronie. Gospodarze w pierwszych minutach stworzyli sobie jedną dogodną sytuację. W 5. minucie na bramkę Norberta Murzyna uderzali Marek Zięba i Ignacy Dudek. Większość z akcji obydwu zespołów kończyło się przejęciem w obronie, dlatego też pierwsze dwadzieścia minut nie mogło przynieść otwarcia rezultatu. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki częściej przebywali przy piłce, natomiast rywale próbowali nadrabiać grą z kontrataku. Jedna z takich akcji, w 28. minucie, mogła przynieść trafienie, jednak pewnie spisała się nasza obrona. We wcześniejszej akcji w dobrej okazji znalazł się Daniel Topa, jednak na granicy faulu piłkę w obrębie szesnastki wybił Karol Turała. Dobrą postawą między słupkami wykazał się grający pierwszy raz w tym sezonie Artur Szlachetka. Gra w wykonaniu gospodarzy była daleka od ideału, a do przerwy próby strzeleckie zanotowali jeszcze Jan Irzyk i Ignacy Dudek. Po pierwszych czterdziestu pięciu minutach ekipę z Wiśniowej z pewnością można było pochwalić za wręcz nienaganną postawę w defensywie, co pozwoliło na utrzymanie bezbramkowego remisu.

Po kwadransie pauzy, obie ekipy powróciły na murawę. Kilka chwil po rozpoczęciu indywidualną akcję przeprowadził Dudek, jednak po minięciu kilku graczy, uderzył w bramkarza. W następnej sytuacji kolejna szansa w postaci dośrodkowania z rzutu wolnego z lewej strony i prób strzałów głową, w tym m.in. Tomasza Kani. Lubomir natychmiastowo odpowiedział, a w 52. minucie cudowna interwencja Szlachetki uratowała nas przed stratą gola. Po tej akcji, gra Górek zdecydowanie się poprawiła, a szczególne aktywny w ataku był Ignacy Dudek. Jego pressing w 62. minucie spowodował złe wybicie, a w konsekwencji faul w obrębie szesnastki. Do rzutu karnego podszedł Mateusz Pietrzyk i pewnym strzałem w lewy róg bramkarza wyprowadził Górki na prowadzenie. Trener Czajka przeprowadził pierwsze zmiany, w których Kuchnia zastąpił Kanię, a Bielę - Tylek. Nasz młody zawodnik musiał opuścić plac gry z powodu krwotoku z nosa. Trafienie podziałało mobilizująco na nasz zespół, który w niedługim czasie sukcesywnie podwyższał wynik. W 70. minucie wrzutka z rzutu rożnego przez Irzyka, zgranie Zięby i główka Pietrzyka dała nam 2:0. Na trzeciego gola nie trzeba było długo czekać. Pressing Dudka na obrońcach Lubomira, wywalczenie piłki i ich łatwe minięcie skutkowało sytuacją sam na sam, którą z zimną krwią wykończył popularny Ignac. Nasz napastnik miał patent na defensywę z Wiśniowej i to głównie on tworzył wiele sytuacji. Goście nadal próbowali zagrozić z kontrataku, jednak tym razem nasza defensywa zachowała czyste konto. Pod koniec spotkania bardzo dobre zmiany zanotowali także S.Irzyk, B.Bednarz i R.Bujas. Po doliczonych pięciu minutach arbiter zakończył mecz, który zwieńczyło wymęczone, ale zasłużone zwycięstwo podopiecznych trenera Wojciecha Czajki!

Solidarności 6 w końcu odczarowane! Myśleniczanie po dwóch nie najlepszych występach przed własną publicznością, odnoszą upragnione zwycięstwo. Wygrana smakuje tym lepiej, że podczas najważniejszego święta dla klubu! Chociaż do postawy Górek w tym starciu można mieć zastrzeżenia, to cieszy fakt trzech punktów i trzybramkowej przewagi w końcowym rezultacie. Zagraliśmy konsekwentnie w obronie, a dobrymi paradami popisał się Szlachetka. Zawodnikiem meczu bezsprzecznie został Ignacy Dudek, który do współki z Mateuszem Pietrzykiem, prowadził nas do pięknej wiktorii, w co istotne 99. meczu na ławce trenerskiej Wojciecha Czajki. Mamy nadzieję, że ten setny będzie równie udany, a przy okazji już dziś zapraszamy na najbliższe starcie z niepokonanym liderem - Karpatami.

Na koniec pragniemy serdecznie podziękować naszym kibicom za piękną oprawę meczu na 15-lecie i wsparcie z trybun! Jesteście nierozłączną częścią tego klubu i cieszymy się, że możemy wspólnie działać! Podziękowania kierujemy również w stronę mediów za obecność i ukazanie materiałów na swoich stronach internetowych! Liczymy, że kolejne piętnaście, a może i więcej lat, będzie dalej tak dobre, jak jest obecnie!

MVP meczu Górki vs Rudnik: Ignacy Dudek

Oceny pomeczowe zawodników (skala 1-10) - Szlachetka 8.5, Zięba 8, Turała 7, Ziaja 7.5, Kubiński 8, Kania 7, Masłowski 7.5, Biela 7.5, J.Irzyk 7.5, Pietrzyk 8.5, Dudek 9, Kuchnia 7.5, Tylek 7.5, S.Irzyk 8, Bednarz 7, Bujas 7