Beskid vs Górki - 07.10.18, fot. P.Biela

Sułkowice

2020-09-27, 16:00

SENIORZY REZERWY: Przełamanie o krok, Cisy 1:0 Górki II

W słoneczne, niedzielne popołudnie, na boisku w Sułkowicach, odbył się kolejny mecz w myślenickiej B-klasie. Podczas ósmego spotkania w tym sezonie, Górki II rywalizowały z Cisami Harbutowice. Podopieczni Mateusza Kubińskiego w meczu spisywali się naprawdę dobrze, jednak ostatecznie przegrali zawody różnicą zaledwie jednej bramki.

LKS Cisy Harbutowice - LKS Górki II Myślenice 1:0 (0:0)

1:0 53’ M.Moskal

Górki II: Filip Kudas - Michał Pustelnik, Maciej Turała, Sławomir Pilch, Szymon Szczeciński - Marek Ulman (55’ Konrad Polewka), Kacper Siwek (75’ Kamil Krzemieński), Radosław Zduń (kapitan; 85’ Jan Ulman), Krystian Mrowczyk, Jarosław Osiński (55’ Łukasz Kupczak) - Dawid Miętka (75’ Wojciech Krawczyk)

Cisy: Michał Kuchta - Łukasz Łaski, Wiesław Światłoń, Grzegorz Kuchta, Marcin Kuchta (78’ Konrad Pabijan), Adrian Profic, Sylwester Piwowarczyk (85’ Mirosław Kluzik), Dawid Chodnik, Mateusz Moskal, Damian Knapik, Krzysztof Światłoń (80’ Grzegorz Chwała)

Sędziowie Arkadiusz Sroka oraz Krzysztof Żurek i Małgorzata Pałka (KS Myślenice)

Miejsce: Boisko KS „Gościbia”, Sułkowice

Po dosyć wyraźnej porażce z Grodziskiem, nadszedł czas na kolejne wyjazdowe starcie. Tym razem podopieczni trenera Mateusza Kubińskiego zmierzyli się z Cisami Harbutowice. Rywal choć od wielu lat nie prezentuje szczególnie wysokiego poziomu, to zdobyte dziesięć punktów pozwoliło na zajmowanie miejsca w środkowej części notowania. Drużyna Górek II w Sułkowicach wystąpiła w nieco okrojonym składzie, a wśród nieobecnych znaleźli się m.in. Paweł Olszowski czy Dariusz Maślak.

Goście niedzielnego starcia dosyć pozytywnie weszli w mecz. Drużyna Górek II stworzyła sobie kilka akcji ofensywnych, a najbliżej objęcia prowadzenia była po dalekich podaniach do szeroko ustawionych skrzydłowych i ich próbach strzeleckich. Po stronie myśleniczan w dobrych sytuacjach pokazali się m.in. Osiński czy Miętka. Dobrze w bramce spisywał się Kudas, pewnie interweniując przy celnych uderzeniach gospodarzy. Postawa myśleniczan w pierwszej części napawała optymizmem i była dobrym prognostykiem przed drugą częścią zawodów. Przyjezdni stworzyli więcej sytuacji i pewnie radzili sobie w defensywie.

Po wznowieniu gry lepiej spisali się gospodarze, którzy uderzeniem zza pola karnego w 53. minucie wyszli na prowadzenie. Trener Kubiński zareagował natychmiast, a występujących od początku na skrzydłach - Ulmana i Osińskiego zastąpił Polewką i Kupczakiem. Górki II kilkukrotnie mieli szansę na wyrównanie, nadal brakowało jednak prób strzeleckich. Taką w 70. minucie pokazał się Mrowczyk, a potężny strzał z rzutu wolnego trafił wprost w poprzeczkę. Na ostatnie minuty nasza ekipa postawiła wszystko na jedną szalę, jednak nie udało się zdobyć wymarzonego gola i myśleniczanie odnotowali ósmą porażkę.

Postawa drużyny Górek w niedzielnych zawodach zasługuje na pochwały. Zespół rezerw z Górnego Przedmieścia z meczu na mecz notuje progres. Nadal wspólnie wierzymy, że dziesiątki treningów i kolejne spotkania dadzą pozytywny efekt w postaci ligowych zwycięstw. Do końca tegorocznej rywalizacji w rozgrywkach B-klasy pozostało jeszcze pięć meczów. Już w najbliższą niedzielę zmierzymy się z Duklą Bysina, podczas Wielkich Derbów B-klasy!

herb Górki II Myślenice Informacje o kadrze Górki II Myślenice

1. Filip Kudas