16

04-2021

17

04-2021

SENIORZY REZERWY: Karpaty II Siepraw vs Górki II Myślenice - B-klasa, Siepraw, 17:00

18

04-2021

SENIORZY: Górki Myślenice vs Rokita Kornatka - A-klasa, Myślenice - Solidarności, 16:00

Postraszyli rywala z okręgówki, Górki 3:6 Tempo

W sobotnim meczu sparingowym, drużyna Górek rywalizowała z doświadczonym i solidnym piątoligowcem - Tempem Rzeszotary. Podopieczni trenera Wojciecha Czajki przez długi czas prowadzili w zawodach, jednak ostatecznie przegrali mecz, tracąc aż pięć bramek w drugiej połowie. Spotkanie miało dwa oblicza, jednak pokazało, że myśleniczan stać na bardzo dobrą grę i walkę z mocnymi zespołami.

LKS Górki Myślenice - LKS Tempo Rzeszotary 3:6 (2:1)

3:6 85' D.Masłowski

Górki: Filip Kudas - Michał Tylek, Kamil Szczypka, Mateusz Kubiński, Testowany I, Jarosław Kuchnia  - Mateusz Biela, Dawd Masłowski, Rafał Bujas - Kamil Malina, Irenuesz Ziaja oraz Tomasz Kania, Marek Zięba, Bartłomiej Bednarz, Paweł Maślak, Testowany II, Testowany III

W sobotnim meczu drużyna Górek wystąpiła w zasadzie swoim optymalnym składzie, jednak wśród nieobecnych wyróżnić można było bramkarzy - Krystiana Kubiczka i Artura Szlachetki. Brak naszych golkiperów skutkował pojawieniem się Filipa Kudasa, który co warto wspomnieć, w podobnych okolicznościach stanął na bramce przed rokiem, również w sparingu z Tempem. W początkowej fazie spotkanie, to myśleniczanie tworzyli więcej sytuacji. Już w 8. minucie otworzyliśmy rezultat, a gola po dobrym strzale zanotował Ireneusz Ziaja. Goście popełniali wiele błędów, jednak dziesięć minut później doprowadzili do remisu. Stracony gol nie wpłynął znacznie na grę miejscowej ekipy, a Górki do przerwy zanotowały jeszcze jedno trafienie - tym razem strzlecem okazał się być Jarosław Kuchnia, wykorzystując indywidualną akcję. W pierwszej części w sumie widzieliśmy trzy trafienia, jednak gdyby nieco poprawić skuteczność, to na listę strzelców mogli dopisać się kolejni zawodnicy z Górnego Przedmieścia.

Drugą połowę trener Wojciech Czajka rozpoczął od sześciu zmian. Chociaż początek wyglądał obiecujaco, to z czasem rywal przejmował inicjatywę i w ciągu jedenastu minut zanotował aż cztery trafienia. Większość z nich były to strzały w górne części bramki, bez większych szans dla naszego młodego bramkarza. Niestety, oprócz straconych goli, z powodów urazów gry kontynuować nie mogli Tylek i Malina. Na kwadrans przed końcem pewny strzał w przeciwległy róg dał Tempie szóste trafienie, jednak od tego fragmentu, to Górki wyszły wysokim pressingiem i naprawdę śmiało można powiedzieć miały realną szansę na chociażby remis. Z kilkustuprocentowych sytuacji, bramkę na 3:6 zdobył tylko Dawid Masłowski, czym ustalił końcowy rezultat bardzo ciekawych i obfitujących w trafienia zawodów.

Porażka z Tempem 3:6 przez pryzmat całego meczu może i jest wynikiem zasłużonym, aczkolwiek rywalizowaliśmy z bardzo wymagającym przeciwnikiem, który z pewnością powalczy o ścisłą czołówkę w rozgrywkach wiosennych. Sobotni sparing można uznać tradycyjnie za cenną lekcję, z jakiej wynieśliśmy na pewno o wiele więcej pozytywów niż z dwóch ostatnich. Dziękujemy drużynie z Rzeszotar za możliwość rozegrania meczu kontrolnego, życząc przy okazji powodzenia w lidze. W następnym tygodniu czekają nas tradycyjnie dwa treningi na sztucznym boisku na Zarabiu, a w sobotę sparing z Gajowianką Gaj.